239 900 €
Huoneisto kiinteistö myytävänä Gran Alacant, Santa Pola, Alicantessa
- 77 m2
- 2
- 2
Kuvaus
Tässä kiinteistössä on viehättävä sisäänkäynnin terassi istutuksineen, viihtyisä olohuone/ruokailutila sisäpihalla, puoliksi erillinen keittiö, suljettu ja katettu kodinhoitohuone, kaksi makuuhuonetta sisäänrakennetuilla vaatekaapeilla sekä kaksi kylpyhuonetta (toisessa kylpyamme ja toisessa suihku).
Sijaitsee vain 1,2 km:n päässä upeasta Carabassín rannasta, joka on kuuluisa luonnon hiekkadyyneistään ja kristallinkirkkaista vesistään. Se sopii täydellisesti nauttimaan merestä ja harrastamaan urheilua, kuten leijasurffausta, patikointia tai pyöräilyä.
Gran Alacant tarjoaa kaikki tarvittavat palvelut: koulut, supermarketit, ravintolat ja kahvilat sekä erinomaisen Välimeren keittiön. Vain 10 minuutin päässä lentokentältä ja Arenales del Solin ja Santa Polan välissä sijaitseva se on ihanteellinen paikka mukavaan ja hyvin yhteyksin varustettuun asumiseen.
Sijoituskohteena se erottuu korkean kannattavuutensa ansiosta: arvioidulla vuokralla 850 €/kuukaudessa se voi tuottaa noin 10 200 € vuodessa, ja sen tuottoaste on noin 5–7%.
Ominaisuudet
- Huoneisto
- Makuuhuoneet: 2
- Kylpyhuoneet: 2
- Rakennuksen koko: 77 m2
- Energiatehokkuusluokitus: käynnissä