Populära fastighetssökningar

    Fincas/Hus på landet Hus Lägenheter Villor
    Havsutsikt Hiss Lyxig Nybyggnad Parkering/Garage Simbassäng Terrass/Balkong Trädgård
    Alicante Almería Barcelona Benahavís Calpe / Calp Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Estepona Fuerteventura Girona Ibiza Madrid Mallorca Marbella Mazarrón Mijas Murcia Málaga Orihuela Palma de Mallorca Teneriffa Torrevieja Valencia
    Bläddra bland alla platser och fastighetstyper

Populära hyressökningar

    Fincas/Hus på landet Hus Lägenheter Villor
    Havet/Stranden Havsutsikt Hiss Parkering/Garage Simbassäng Terrass/Balkong Trädgård Utsikt över bergen
    Alicante Almería Almuñécar Altea Barcelona Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Gran Canaria Granada Ibiza Madrid Mallorca Marbella Murcia Málaga Nerja Orihuela Palma de Mallorca Teneriffa Torre-Pacheco Torrevieja Torrox Valencia
    Bläddra bland alla platser och fastighetstyper
  • Jag vill annonsera på thinkSPAIN

    Jag letar efter en fastighetsmäklare i:

    Alicante Almería Barcelona Castellón Cádiz Girona Granada Málaga Tarragona Valencia
    Se alla fastighetsmäklare
  • Karta / Rita ditt område

    Använd vår interaktiva karta för att hitta fastigheter

Senaste sökningar

    Fastighetsmäklare i Pulpí Advokat / juridiskt ombud i Aguilas Advokat / juridiskt ombud i Orihuela Advokat / juridiskt ombud i Valencia Advokat / juridiskt ombud i Alicante Fastighetsmäklare i Lugo Advokat / juridiskt ombud i Málaga Fastighetsmäklare i Conil de la Frontera Advokat / juridiskt ombud i Costa Blanca Fastighetsmäklare i Jaén Fastighetsmäklare i Calvià Fastighetsmäklare i Marbella Fastighetsmäklare i Torre-Pacheco Fastighetsmäklare i Murcia stad
  • Hjälp och info

    Hur kan vi hjälpa dig?

    • Artiklar och guider
    • Annonsörsinloggning

    Populära sökningar

    Köpa fastighet i Spanien Flytta till Spanien Livet som pensionär i Spanien Leva i Spanien Arbeta i Spanien Topplägen & Fastigheter Ekonomi, juridik och skatteregler Hitta rätt fastighet Spansk kultur och livsstil Regioner i Spanien Flyttprocessen Transport Hälso- och sjukvård Hushåll Fastighetsmarknaden Alicante Språk och integration Säkerhet Mallorca Hitta jobb
  • Annonsörsinloggning
thinkSPAIN Logo Fastigheter

Lägenhet till salu i Figueres, Girona

  • 185 000 €
  • 120 m2
  • 4
  • 2
Fastigheter

185 000 €

Ref. 9855378

Samtal
  • 4 sovrum Lägenhet till salu i Figueres - 185 000 € (Ref: 9855378)
1/38

185 000 €

Lägenhet till salu i Figueres, Girona

  • 120 m2
  • 4
  • 2

Beskrivning

Upptäck denna rymliga lägenhet på 120 m2 mitt i hjärtat av Figueres, ett boende med oändliga möjligheter och med allt du behöver för att njuta av komfort, rymd och ett privilegierat läge.

Fastigheten utmärker sig genom ett stort vardagsrum-matsal med direkt utgång till en trevlig terrass, perfekt för att koppla av, njuta av naturligt ljus eller dela stunder med familj och vänner. Det separata köket är utrustat med skafferi och har tillgång till tvättstugeområdet, vilket ger en praktisk och funktionell plats för vardagen.

Bostaden var ursprungligen planerad med 4 sovrum och har renoverats för att skapa en spektakulär mastersvit. Den har idag 3 stora dubbelrum, samtliga utvändiga, vilket garanterar ljus och naturlig ventilation i varje rum. Den har även 2 kompletta badrum med badkar. Lägenheten har kvar sitt ursprungliga skick, vilket gör den till ett utmärkt tillfälle att renovera och anpassa den efter din smak och skapa det hem du alltid har drömt om.

För ökad bekvämlighet har bostaden kanalluftkonditionering via ett aerotermi-system och uppvärmning, vilket garanterar välbefinnande och energieffektivitet året runt. Priset inkluderar en parkeringsplats och ett förråd i samma byggnad, ett verkligt mervärde i ett så centralt läge.

Belägen bara några steg från stormarknader som Mercadona, Condis och BonÀrea, från den veckomarknad som finns i området, affärer, restauranger och alla nödvändiga tjänster. Dessutom ligger tågstationen och busstationen bara några minuter bort, vilket ger en utmärkt uppkoppling.

Pris: 185.000 €
Avgifter för bostadsrätt (lägenhet + parkering + förråd): 68 €/månad
Årlig IBI: 1.006 €

Ett rymligt, ljust hem med mycket potential i ett av de bästa områdena i Figueres. Perfekt både för familjer som söker utrymme och komfort och för dem som vill göra en riktigt bra investering.

Plats

Figueres, Girona Platsen har inte angetts.

Funktioner

  • Lägenhet
  • Sovrum: 4
  • Badrum: 2
  • Byggtomt: 0 m2
  • Golvnummer: 3

Hittade du ett fel?

Berätta vad du har upptäckt för att korrigera det

Amorteringskalkylator

€
€
%

587 € per månad*

+ 20 200 € skatter (18 500 €) & utgifter (1 700 €)*

*Observera att resultaten endast är en guide och inte ett inteckning eller offert.

Kontakta annonsören

Hur kan vi hjälpa dig?

€

This field is required

Kontrollera felen ovan

Ref. 9855378

Genom att skicka in detta formulär, bekräftar du att du samtycker till våra Användarvillkor och vår sekretesspolicy.

Dela

Relaterade fastigheter

3 sovrum Lägenhet till salu i Figueres - 175 000 € (Ref: 9619436) 3 sovrum Lägenhet till salu i Figueres - 142 000 € (Ref: 9516007) 4 sovrum Lägenhet till salu i Figueres - 174 000 € (Ref: 9840360) 3 sovrum Lägenhet till salu i Figueres - 188 000 € (Ref: 9516009)

Annons

  1. Spanien
  2. Katalonien
  3. Girona
  4. Figueres
  5. 4 sovrum Lägenhet till salu i Figueres - 185 000 € (Ref: 9855378)
Samtal