thinkSPAIN Logo
  • Køb

    Ejendomme til salg

    • Se alle ejendomme til salg
    • Start din søgning ved hjælp af vores filtre
    • Brug vores kortsøgning
    • Indgiv dit søgeområde

    Populære boligsøgninger

    Byhuse Fincas/Landehuse Lejligheder Villaer
    Elevator Have Havudsigt Luksus Nybygning Parkering/Garage Pool Terrasse / Altan
    Alicante Almería Barcelona Benahavís Calpe / Calp Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Estepona Girona Gran Canaria Ibiza Madrid Mallorca Marbella Mazarrón Mijas Murcia Málaga Orihuela Palma de Mallorca Tenerife Torrevieja Valencia
    Gennemse alle placeringer og ejendomstyper
  • Lej

    Ejendomme til leje

    • Se alle ejendomme til leje
    • Ferieudlejninger
    • Start din søgning ved hjælp af vores filtre
    • Brug vores kortsøgning
    • Indgiv dit søgeområde

    Populære lejesøgninger

    Byhuse Fincas/Landehuse Lejligheder Villaer
    Elevator Første linje af havet / stranden Have Havudsigt Parkering/Garage Pool Terrasse / Altan Udsigt over bjergene
    Alicante Almería Almuñécar Altea Barcelona Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Estepona Gran Canaria Granada Ibiza Javea / Xàbia Madrid Mallorca Marbella Murcia Málaga Palma de Mallorca Tenerife Torre-Pacheco Torrevieja Torrox Valencia
    Gennemse alle placeringer og ejendomstyper
  • Jeg vil annoncere på thinkSPAIN

    Jeg leder efter en ejendomsmægler i:

    Alicante Almería Barcelona Castellón Cádiz Girona Granada Málaga Tarragona Valencia
    Se alle ejendomsmæglere
  • Kort / Indgiv dit område

    Brug vores interaktive kort til at finde ejendomme

Seneste søgninger

    Ejendomsmæglere i Barcelona Ejendomsmæglere i Calvià Advokater / jurister i Alicante Advokater / jurister i Costa de la Luz Ejendomsmæglere i Granada Ejendomsmæglere i Benitachell / Benitatxell Ejendomsmæglere i Guardamar del Segura Advokater / jurister i Torrevieja Ejendomsadministration / vedligehold i Costa Blanca Ejendomsmæglere i Almuñécar Ejendomsmæglere i Cómpeta Ejendomsmæglere i Sax Advokater / jurister i Costa Tropical Advokater / jurister i Costa Valencia
  • Hjælp og info

    Hvordan kan vi hjælpe dig?

    • Artikler og vejledninger
    • Annoncør-login

    Populære søgninger

    Køb af ejendom i Spanien Flytning til Spanien At bo i Spanien Økonomi, jura og skat Ejendomsmarkedet Spansk livsstil og kultur Find den rigtige ejendom
  • Annoncør-login
thinkSPAIN Logo Ejendomme

Lejlighed til salg i Benidorm, Alicante

  • € 885.000
  • 180 m2
  • 3
  • 2
Ejendomme

€ 885.000

Ref. 8776538

Ring
  • 3 soveværelse Lejlighed til salg i Benidorm - € 885.000 (Ref: 8776538)
1/9

€ 885.000

Lejlighed til salg i Benidorm, Alicante

  • 180 m2
  • 3
  • 2

Beskrivelse

Eksklusive premiumboliger i Benidorm.

Diamonds Residences er et boligprojekt med en særlig eksklusivitet og gennemtænkte detaljer. Det består af i alt 31 etager, så kun få privilegerede personer kan nyde disse særlige boliger.

Faciliteterne hos Diamonds fremhæver karakteren af boliger i denne klasse. På etagen 44 er der en infinity-pool. Udvalget på etagerne 66, 6 og 7 er et højdepunkt i dette enestående kompleks.

På grund af beliggenheden tæt på den eksklusive strand Playa del Poniente indtager højhuset Intempo en særlig position med sin arkitektoniske stil (art déco) og moderne byggeteknikker. Det samlede udtryk suppleres af materialer af høj kvalitet og originale indretninger. Mange boliger byder på fortryllende udsigter og en særdeles god privathed for beboerne.

De fælles serviceydelser kan variere og spænder blandt andet fra massage- og andre behandlingsmuligheder over trænings-/fitnessområder til pool- og børneområder. Desuden nævnes en stor serviceenhed på ca. 6.500 kvadratmeter, hvor kvalificeret personale yder omfattende service (fx massageterapeuter, personlige trænere, reception, vagt-/sikkerhedstjeneste).

Andre områder omfatter blandt andet café-/restauranttilbud, en skybar, en jacuzzi samt coworking-områder.

Placering

Benidorm, Alicante Placeringen er ikke angivet.

Egenskaber

  • Lejlighed
  • Soveværelser: 3
  • Badeværelser: 2
  • Bygningsstørrelse: 180 m2
  • Energicertifikat (forbrug): G
  • Energicertifikat (emissioner): G

Hvordan kan vi hjælpe dig?

Fandt du en fejl?

Fortæl os, hvad du har fundet for at rette det

Lån regnemaskine

€
€
%

€ 2.810 om måneden*

+ € 90.200 skatter (€ 88.500) & udgifter (€ 1.700)*

*Bemærk, at resultaterne kun er en vejledning og ikke et pant eller tilbud.

Kontakt annoncøren

Hvordan kan vi hjælpe dig?

€

This field is required

Kontroller ovenstående fejl

Ref. 8776538

Når du indsender denne formular, bekræfter du, at du accepterer vores brugervilkår og fortrolighedspolitik .

Del

Tilknyttede ejendomme

3 soveværelse Lejlighed til salg i Benidorm med swimmingpool garage - € 815.000 (Ref: 9165476) 4 soveværelse Lejlighed til salg i Benidorm med swimmingpool - € 1.000.000 (Ref: 9572355) 3 soveværelse Lejlighed til salg i Benidorm med swimmingpool - € 820.000 (Ref: 9607125) 3 soveværelse Lejlighed til salg i Benidorm med swimmingpool garage - € 900.000 (Ref: 9614109)

Annonce

  1. Spanien
  2. Valencia
  3. Alicante
  4. Costa Blanca
  5. Benidorm
  6. 3 soveværelse Lejlighed til salg i Benidorm - € 885.000 (Ref: 8776538)
Ring