thinkSPAIN Logo
  • Køb

    Ejendomme til salg

    • Se alle ejendomme til salg
    • Start din søgning ved hjælp af vores filtre
    • Brug vores kortsøgning
    • Indgiv dit søgeområde

    Populære boligsøgninger

    Byhuse Fincas/Landehuse Lejligheder Villaer
    Elevator Have Havudsigt Luksus Nybygning Parkering/Garage Pool Terrasse / Altan
    Alicante Almería Barcelona Benahavís Calpe / Calp Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Estepona Fuerteventura Girona Ibiza Madrid Mallorca Marbella Mazarrón Mijas Murcia Málaga Orihuela Palma de Mallorca Tenerife Torrevieja Valencia
    Gennemse alle placeringer og ejendomstyper
  • Lej

    Ejendomme til leje

    • Se alle ejendomme til leje
    • Ferieudlejninger
    • Start din søgning ved hjælp af vores filtre
    • Brug vores kortsøgning
    • Indgiv dit søgeområde

    Populære lejesøgninger

    Byhuse Fincas/Landehuse Lejligheder Villaer
    Elevator Første linje af havet / stranden Have Havudsigt Parkering/Garage Pool Terrasse / Altan Udsigt over bjergene
    Alicante Almería Almuñécar Altea Barcelona Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Gran Canaria Granada Ibiza Madrid Mallorca Marbella Murcia Málaga Nerja Orihuela Palma de Mallorca Tenerife Torre-Pacheco Torrevieja Torrox Valencia
    Gennemse alle placeringer og ejendomstyper
  • Jeg vil annoncere på thinkSPAIN

    Jeg leder efter en ejendomsmægler i:

    Alicante Almería Barcelona Castellón Cádiz Girona Granada Málaga Tarragona Valencia
    Se alle ejendomsmæglere
  • Kort / Indgiv dit område

    Brug vores interaktive kort til at finde ejendomme

Seneste søgninger

    Ejendomsmæglere i Pulpí Arkitekter / Arkitektonisk design i Valencia Ejendomsmæglere i Palma de Mallorca Ejendomsmæglere i Costa Cálida Ejendomsmæglere i Rojales Ejendomsmæglere i Artà Ejendomsmæglere i Altea Ejendomsmæglere i Teulada-Moraira Advokater / jurister i Alicante Advokater / jurister i Costa Cálida Advokater / jurister i Costa Blanca Advokater / jurister i Aguilas Advokater / jurister i Ayamonte Ejendomsmæglere i Guardamar del Segura
  • Hjælp og info

    Hvordan kan vi hjælpe dig?

    • Artikler og vejledninger
    • Annoncør-login

    Populære søgninger

    Køb af ejendom i Spanien Flytning til Spanien At bo i Spanien Økonomi, jura og skat Ejendomsmarkedet Spansk livsstil og kultur Find den rigtige ejendom
  • Annoncør-login
thinkSPAIN Logo Ejendomme

Grunde uden byggetilladelser til salg i Llucmajor, Mallorca

  • € 250.000
  • 228 m2
  • 188 m2
Ejendomme

€ 250.000

Ref. 9170264

Ring
  • Grunde uden byggetilladelser til salg i Llucmajor - € 250.000 (Ref: 9170264)
1/3

€ 250.000

Grunde uden byggetilladelser til salg i Llucmajor, Mallorca

  • 228 m2
  • 188 m2

Beskrivelse

Grundstykke med byggeprojekt, klar til godkendelse, til to boligenheder i centrum af Llucmajor

Dette grundstykke ligger i centrum af Llucmajor, få minutters gang fra byens centrum. Det har et areal på ca. 188 m² og har et indsendt byggeprojekt til opførelse af to uafhængige boliger; der forventes snart at blive givet byggetilladelse.

Den planlagte boligidé omfatter to uafhængige enheder:

Lejlighed i stueplan:

- Brutto bygningsareal: ca. 149 m²
- Boligareal: ca. 126 m²
- Købspris (projekt): 195.000 euro
- Indretning: to soveværelser, to badeværelser, stue-spisestue med køkken og integreret garage

Lejlighed på 1. sal:

- Brutto bygget areal: ca. 112 m²
- Boligareal: ca. 102 m²
- Købspris (projekt): 170.000 euro
- Funktioner: to soveværelser, to badeværelser, stue med køkken og spisestue samt flere terrasser

Infrastruktur og installationer:

Tilslutninger til det kommunale el- og vandsnet er tilgængelige.

Der findes en privat vandcisterne og mere end 200 massive kalkstensblokke på grunden, som kan integreres i byggeriet.

Fundamenterne er klargjort, hvilket gør det muligt at starte byggeriet hurtigt.

Grunden kan købes som en samlet pakke for 330.000 €, alternativt er det også muligt at købe de enkelte dele af projektet separat (inklusive byggeplaner og skøde).

Placering

Llucmajor, Mallorca Placering leveret af annoncøren

Egenskaber

  • Grunde uden byggetilladelser
  • Bygningsstørrelse: 228 m2
  • Byggegrund: 188 m2
  • Terrasse / Altan
  • Energieffektivitetsbedømmelse: I gang

Hvordan kan vi hjælpe dig?

Fandt du en fejl?

Fortæl os, hvad du har fundet for at rette det

Lån regnemaskine

€
€
%

€ 793 om måneden*

+ € 21.700 skatter (€ 20.000) & udgifter (€ 1.700)*

*Bemærk, at resultaterne kun er en vejledning og ikke et pant eller tilbud.

Kontakt annoncøren

Hvordan kan vi hjælpe dig?

€

This field is required

Kontroller ovenstående fejl

Ref. 9170264

Når du indsender denne formular, bekræfter du, at du accepterer vores brugervilkår og fortrolighedspolitik .

Del

Tilknyttede ejendomme

Grunde uden byggetilladelser til salg i Llucmajor - € 240.000 (Ref: 8851691) Grunde uden byggetilladelser til salg i Llucmajor - € 257.400 (Ref: 9698957) Grunde uden byggetilladelser til salg i Algaida - € 269.000 (Ref: 8465477) Grunde uden byggetilladelser til salg i Algaida - € 260.000 (Ref: 7713771)

Annonce

  1. Spanien
  2. Baleariske Øer
  3. Mallorca
  4. Llucmajor
  5. Grunde uden byggetilladelser til salg i Llucmajor - € 250.000 (Ref: 9170264)
Ring