thinkSPAIN Logo
  • Køb

    Ejendomme til salg

    • Se alle ejendomme til salg
    • Start din søgning ved hjælp af vores filtre
    • Brug vores kortsøgning
    • Indgiv dit søgeområde

    Populære boligsøgninger

    Byhuse Fincas/Landehuse Lejligheder Villaer
    Elevator Have Havudsigt Luksus Nybygning Parkering/Garage Pool Terrasse / Altan
    Alicante Almería Barcelona Benahavís Calpe / Calp Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Estepona Fuerteventura Girona Ibiza Madrid Mallorca Marbella Mazarrón Mijas Murcia Málaga Orihuela Palma de Mallorca Tenerife Torrevieja Valencia
    Gennemse alle placeringer og ejendomstyper
  • Lej

    Ejendomme til leje

    • Se alle ejendomme til leje
    • Ferieudlejninger
    • Start din søgning ved hjælp af vores filtre
    • Brug vores kortsøgning
    • Indgiv dit søgeområde

    Populære lejesøgninger

    Byhuse Fincas/Landehuse Lejligheder Villaer
    Elevator Første linje af havet / stranden Have Havudsigt Parkering/Garage Pool Terrasse / Altan Udsigt over bjergene
    Alicante Almería Almuñécar Altea Barcelona Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Gran Canaria Granada Ibiza Madrid Mallorca Marbella Murcia Málaga Nerja Orihuela Palma de Mallorca Tenerife Torre-Pacheco Torrevieja Torrox Valencia
    Gennemse alle placeringer og ejendomstyper
  • Jeg vil annoncere på thinkSPAIN

    Jeg leder efter en ejendomsmægler i:

    Alicante Almería Barcelona Castellón Cádiz Girona Granada Málaga Tarragona Valencia
    Se alle ejendomsmæglere
  • Kort / Indgiv dit område

    Brug vores interaktive kort til at finde ejendomme

Seneste søgninger

    Ejendomsmæglere i Almería Advokater / jurister i Málaga Ejendomsmæglere i Salobreña Ejendomsmæglere i Los Alcázares Ejendomsmæglere i Alicante by Arkitekter / Arkitektonisk design i Valencia Realkreditmæglere i Madrid by Ejendomsmæglere i Calvià Ejendomsmæglere i Aguilas Ejendomsmæglere i Sax Advokater / jurister i Dénia Advokater / jurister i Torrevieja Ejendomsmæglere i Barcelona by Advokater / jurister i Vera
  • Hjælp og info

    Hvordan kan vi hjælpe dig?

    • Artikler og vejledninger
    • Annoncør-login

    Populære søgninger

    Køb af ejendom i Spanien Flytning til Spanien At bo i Spanien Økonomi, jura og skat Ejendomsmarkedet Spansk livsstil og kultur Find den rigtige ejendom
  • Annoncør-login
thinkSPAIN Logo Ejendomme

Finca/Landehus til salg i Lubrín, Almería

  • € 125.000
  • 95 m2
  • 6
  • 4
  • 2400 m2
Ejendomme

€ 125.000

Ref. 9578248

Ring
  • 6 soveværelse Finca/Landehus til salg i Lubrin - € 125.000 (Ref: 9578248)
1/14

€ 125.000

Finca/Landehus til salg i Lubrín, Almería

  • 95 m2
  • 6
  • 4
  • 2400 m2

Beskrivelse

Der tilbydes en fremragende investeringsmulighed i området El Pilar i kommunen Lubrín (Almería). Ejendommen består af to boliger, der er fuldt færdiggjorte, beliggende på en grund med et samlet areal på ca. 2.400 m², i et naturligt og roligt miljø med landlig charme.

Hver af boligerne har ca. 95 m² beboelses-/nyttigt areal, med en funktionel og behagelig planløsning. Begge har tre soveværelser, to badeværelser, et køkken og en stue, hvilket giver rummelige og lyse opholdsrum, klar til indflytning eller til at bruge til turisme eller landlig udlejning.

Ejendommen skiller sig ud ved sin alsidighed, da den kan anvendes som familiebolig, som et ferie-/andebolig eller som en ejendomsinvestering—noget, der er meget efterspurgt i det landlige område i Almería.

Grunden byder på mange muligheder, såsom anlagte haveområder, opholds-/fritidsarealer, en køkkenhave, en swimmingpool eller udvidelser, hvilket gør den til en ideel løsning for dem, der søger ro, kontakt med naturen og plads udendørs.

Ejendommen har en tæt adgang til basale services, såsom elektricitet, vand og kloak, hvilket gør fremtidige tilpasninger eller udvidelser nemmere. Dens placering giver mulighed for at nyde charmen i det almerienske landskab, med god adgang til de nærliggende byer og til områdets vigtigste faciliteter.

Ejendommen er en meget attraktiv mulighed både for private og for investorer, der søger afkast inden for landturisme eller ferieudlejning.

Hvis du leder efter en ejendom med jord, to uafhængige boliger og et stort potentiale i et privilegeret naturområde, kan dette være den perfekte løsning.

Ejendomsbeskrivelse: landsted. 6 soveværelser. 4 badeværelser. I alt 12 værelser. Grundareal 2.400 m². Bygget areal 95 m². Muligt vand. Muligt el. Mulig telefon. Muligt internet.

Placering

Lubrín, Almería Placering leveret af annoncøren

Egenskaber

  • Finca/Landehus
  • Soveværelser: 6
  • Badeværelser: 4
  • Bygningsstørrelse: 95 m2
  • Byggegrund: 2400 m2
  • Have
  • Energieffektivitetsbedømmelse: I gang

Hvordan kan vi hjælpe dig?

Fandt du en fejl?

Fortæl os, hvad du har fundet for at rette det

Lån regnemaskine

€
€
%

€ 396 om måneden*

+ € 10.450 skatter (€ 8.750) & udgifter (€ 1.700)*

*Bemærk, at resultaterne kun er en vejledning og ikke et pant eller tilbud.

Kontakt annoncøren

Hvordan kan vi hjælpe dig?

€

This field is required

Kontroller ovenstående fejl

Ref. 9578248

Når du indsender denne formular, bekræfter du, at du accepterer vores brugervilkår og fortrolighedspolitik .

Del

Tilknyttede ejendomme

4 soveværelse Finca/Landehus til salg i Lubrín - € 139.900 (Ref: 9126924) 4 soveværelse Finca/Landehus til salg i Lubrín - € 100.000 (Ref: 7174847) 7 soveværelse Finca/Landehus til salg i Lubrín med garage - € 139.950 (Ref: 9830006) 6 soveværelse Finca/Landehus til salg i Lubrín - € 140.000 (Ref: 8288221)

Annonce

  1. Spanien
  2. Andalusien
  3. Almería
  4. Costa Almería
  5. Lubrín
  6. 6 soveværelse Finca/Landehus til salg i Lubrín - € 125.000 (Ref: 9578248)
Ring