thinkSPAIN Logo
  • Køb

    Ejendomme til salg

    • Se alle ejendomme til salg
    • Start din søgning ved hjælp af vores filtre
    • Brug vores kortsøgning
    • Indgiv dit søgeområde

    Populære boligsøgninger

    Byhuse Fincas/Landehuse Lejligheder Villaer
    Elevator Have Havudsigt Luksus Nybygning Parkering/Garage Pool Terrasse / Altan
    Alicante Almería Barcelona Benahavís Calpe / Calp Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Estepona Fuerteventura Girona Ibiza Madrid Mallorca Marbella Mazarrón Mijas Murcia Málaga Orihuela Palma de Mallorca Tenerife Torrevieja Valencia
    Gennemse alle placeringer og ejendomstyper
  • Lej

    Ejendomme til leje

    • Se alle ejendomme til leje
    • Ferieudlejninger
    • Start din søgning ved hjælp af vores filtre
    • Brug vores kortsøgning
    • Indgiv dit søgeområde

    Populære lejesøgninger

    Byhuse Fincas/Landehuse Lejligheder Villaer
    Elevator Første linje af havet / stranden Have Havudsigt Parkering/Garage Pool Terrasse / Altan Udsigt over bjergene
    Alicante Almería Almuñécar Altea Barcelona Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Gran Canaria Granada Ibiza Madrid Mallorca Marbella Murcia Málaga Nerja Orihuela Palma de Mallorca Tenerife Torre-Pacheco Torrevieja Torrox Valencia
    Gennemse alle placeringer og ejendomstyper
  • Jeg vil annoncere på thinkSPAIN

    Jeg leder efter en ejendomsmægler i:

    Alicante Almería Barcelona Castellón Cádiz Girona Granada Málaga Tarragona Valencia
    Se alle ejendomsmæglere
  • Kort / Indgiv dit område

    Brug vores interaktive kort til at finde ejendomme

Seneste søgninger

    Ejendomsmæglere i Torre-Pacheco Ejendomsmæglere i Alcaucín Ejendomsmæglere i San Fulgencio Ejendomsmæglere i Los Alcázares Ejendomsmæglere i Madrid by Advokater / jurister i Costa Valencia Byggesagkyndige i Valencia Ejendomsmæglere i Adeje Ejendomsadministration / vedligehold i Calpe / Calp Advokater / jurister i Costa de la Luz Ejendomsmæglere i Barcelona by Ejendomsmæglere i Alcalá la Real Advokater / jurister i Alicante Advokater / jurister i Costa Almería
  • Hjælp og info

    Hvordan kan vi hjælpe dig?

    • Artikler og vejledninger
    • Annoncør-login

    Populære søgninger

    Køb af ejendom i Spanien Flytning til Spanien At bo i Spanien Økonomi, jura og skat Ejendomsmarkedet Spansk livsstil og kultur Find den rigtige ejendom
  • Annoncør-login
thinkSPAIN Logo Ejendomme

Lejlighed til salg i Barcelona by, Barcelona

  • € 8.900.000
  • 320 m2
  • 5
  • 5
Ejendomme

€ 8.900.000

Ref. 9696707

Ring
  • 5 soveværelse Lejlighed til salg i Barcelona by - € 8.900.000 (Ref: 9696707)
1/6

€ 8.900.000

Lejlighed til salg i Barcelona by, Barcelona

  • 320 m2
  • 5
  • 5

Beskrivelse

Ekstraordinær bolig beliggende på en af Barcelonas mest ikoniske modernistiske boulevarder, resultatet af foreningen af to lejligheder og fuldstændig renoveret med materialer af høj kvalitet. Med en byggemått på 320,40 m² og en anvendelig på 285,92 m² tilbyder den rummelige og lyse rum med høje lofter på cirka 4 meter.

Fordelt på 5 dobbeltdorm med alle en suite, inklusiv en master suite på 33,83 m² med walk-in-closet, fuldt bad og privat balkon med udsigt til Paseo de Gracia. Boligen har også et gæstetoilet, uafhængigt spisekammer og køkken udstyret, en 83,28 m² stue med åben planteformation, lager og vaskerum.

To balkoner på 3,30 m² hver giver mulighed for at nyde naturligt lys og udsigt til både boulevard og den indre gård. Ejendommen kombinerer elegance, komfort og funktionalitet, perfekt for dem der søger et eksklusivt hjem i hjertet af Barcelona.

Placering

Barcelona by, Barcelona Placeringen er ikke angivet.

Egenskaber

  • Lejlighed
  • Soveværelser: 5
  • Badeværelser: 5
  • Bygningsstørrelse: 320 m2
  • Klimaanlæg
  • Elevator
  • Terrasse / Altan
  • Energieffektivitetsbedømmelse: I gang

Hvordan kan vi hjælpe dig?

Fandt du en fejl?

Fortæl os, hvad du har fundet for at rette det

Lån regnemaskine

€
€
%

€ 28.263 om måneden*

+ € 891.700 skatter (€ 890.000) & udgifter (€ 1.700)*

*Bemærk, at resultaterne kun er en vejledning og ikke et pant eller tilbud.

Kontakt annoncøren

Hvordan kan vi hjælpe dig?

€

This field is required

Kontroller ovenstående fejl

Ref. 9696707

Når du indsender denne formular, bekræfter du, at du accepterer vores brugervilkår og fortrolighedspolitik .

Del

Tilknyttede ejendomme

17 soveværelse Lejlighed til salg i Port de Pollença, Pollensa / Pollença - € 8.575.000 (Ref: 9528989) 3 soveværelse Lejlighed til salg i Ibiza by med swimmingpool garage - € 8.999.998 (Ref: 9838637) Lejlighed til salg i El Carme, Valencia by - € 7.500.000 (Ref: 9000055) 39 soveværelse Lejlighed til salg i Campanar, Valencia by - € 7.500.000 (Ref: 9112586)

Annonce

  1. Spanien
  2. Catalonien
  3. Barcelona
  4. Costa Maresme
  5. Barcelona by
  6. 5 soveværelse Lejlighed til salg i Barcelona by - € 8.900.000 (Ref: 9696707)
Ring