thinkSPAIN Logo
  • Køb

    Ejendomme til salg

    • Se alle ejendomme til salg
    • Start din søgning ved hjælp af vores filtre
    • Brug vores kortsøgning
    • Indgiv dit søgeområde

    Populære boligsøgninger

    Byhuse Fincas/Landehuse Lejligheder Villaer
    Elevator Have Havudsigt Luksus Nybygning Parkering/Garage Pool Terrasse / Altan
    Alicante Almería Barcelona Benahavís Calpe / Calp Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Estepona Girona Gran Canaria Ibiza Madrid Mallorca Marbella Mazarrón Mijas Murcia Málaga Orihuela Palma de Mallorca Tenerife Torrevieja Valencia
    Gennemse alle placeringer og ejendomstyper
  • Lej

    Ejendomme til leje

    • Se alle ejendomme til leje
    • Ferieudlejninger
    • Start din søgning ved hjælp af vores filtre
    • Brug vores kortsøgning
    • Indgiv dit søgeområde

    Populære lejesøgninger

    Byhuse Fincas/Landehuse Lejligheder Villaer
    Elevator Første linje af havet / stranden Have Havudsigt Parkering/Garage Pool Terrasse / Altan Udsigt over bjergene
    Alicante Almería Almuñécar Altea Barcelona Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Estepona Gran Canaria Granada Ibiza Madrid Mallorca Marbella Murcia Málaga Orihuela Palma de Mallorca San Javier Tenerife Torrevieja Torrox Valencia
    Gennemse alle placeringer og ejendomstyper
  • Jeg vil annoncere på thinkSPAIN

    Jeg leder efter en ejendomsmægler i:

    Alicante Almería Barcelona Castellón Cádiz Girona Granada Málaga Tarragona Valencia
    Se alle ejendomsmæglere
  • Kort / Indgiv dit område

    Brug vores interaktive kort til at finde ejendomme

Seneste søgninger

    Ejendomsmæglere i Cádiz Ejendomsmæglere i Alcaucín Ejendomsmæglere i Los Alcázares Ejendomsmæglere i Sayalonga Ejendomsmæglere i Sax Byggesagkyndige i Costa Valencia Ejendomsmæglere i Lugo Ejendomsmæglere i Costa de la Luz Advokater / jurister i Valencia Advokater / jurister i Costa Blanca Ejendomsmæglere i Mallorca Advokater / jurister i Costa de la Luz Advokater / jurister i Valencia by Advokater / jurister i Costa Blanca
  • Hjælp og info

    Hvordan kan vi hjælpe dig?

    • Artikler og vejledninger
    • Annoncør-login

    Populære søgninger

    Køb af ejendom i Spanien Flytning til Spanien At bo i Spanien Økonomi, jura og skat Ejendomsmarkedet Spansk livsstil og kultur Find den rigtige ejendom
  • Annoncør-login
thinkSPAIN Logo Ejendomme

Lejlighed til salg i Figueres, Girona

  • € 523.000
  • 292 m2
  • 4
  • 2
Ejendomme

€ 523.000

Ref. 9715372

Ring
  • 4 soveværelse Lejlighed til salg i Figueres - € 523.000 (Ref: 9715372)
1/13

€ 523.000

Lejlighed til salg i Figueres, Girona

  • 292 m2
  • 4
  • 2

Beskrivelse

At bo på højeste niveau: rummelighed, lys og absolut privatliv

Dette penthouse på én etage er en enestående ejendom, der ikke har sin lige i byen. Med 292 m² boligareal og næsten 100 m² private terrasser tilbyder det en eksklusiv booplevelse – ideel for alle, der i hjertet af byen ønsker masser af plads, naturligt lys og absolut privatliv.

Penthouseet har fire soveværelser, herunder en elegant mastersuite med påklædningsområde og eget badeværelse samt et andet badeværelse. Den gennemtænkte rumfordeling suppleres af et separat køkken og et separat bryggers, som sikrer funktionalitet og orden uden at gå på kompromis med designet. Den rummelige, lyse opholds- og spiseplads med frit udsyn flyder naturligt over i terrasserne og skaber en særlig behagelig og eksklusiv overgang mellem inde- og uderum.

Ejendommen leveres fuldt udstyret og klar til indflytning. Den er for nylig blevet renoveret med materialer af høj kvalitet og tilbyder maksimal boligkomfort. Den kombinerer parket- og stengulve og har aircondition, centralvarme, pejs, elektriske rulleskodder, en bioklimatisk veranda samt belysningssystemer i bevægelige loftsarmaturer, som giver hvert rum varme, alsidighed og personlighed.

Den inkluderer en privat parkeringsplads på ca. 70 m² med plads til to biler samt en driftstilladelse i samme bygning. Ejendommen har velholdte fællesområder og en concierge-service, som yderligere øger komfort og sikkerhed. En tredje parkeringsplads i fællesområdet er også mulig.

En unik ejendom, der kendetegnes ved lys, ro og absolut privatliv, og som ligger i centrum af Figueres. Ideel for alle, der værdsætter det enestående, komfort og en eksklusiv, diskret og kompromisløs livsstil.

Centralt beliggende i Figueres, kun få skridt fra parken, hospitalet og alle bekvemmeligheder, med fremragende adgang via AP-7 og AVE til Barcelona, Girona og Frankrig. Denne unikke ejendom i en privilegeret beliggenhed er det perfekte valg – både som helårsbolig og som eksklusiv feriebolig.

Placering

Figueres, Girona Placering leveret af annoncøren

Egenskaber

  • Lejlighed
  • Soveværelser: 4
  • Badeværelser: 2
  • Bygningsstørrelse: 292 m2
  • År bygget: 1977
  • Klimaanlæg
  • Elevator
  • Terrasse / Altan
  • Opvarmning
  • Energicertifikat (forbrug): F

Hvordan kan vi hjælpe dig?

Fandt du en fejl?

Fortæl os, hvad du har fundet for at rette det

Lån regnemaskine

€
€
%

€ 1.660 om måneden*

+ € 54.000 skatter (€ 52.300) & udgifter (€ 1.700)*

*Bemærk, at resultaterne kun er en vejledning og ikke et pant eller tilbud.

Kontakt annoncøren

Hvordan kan vi hjælpe dig?

€

This field is required

Kontroller ovenstående fejl

Ref. 9715372

Når du indsender denne formular, bekræfter du, at du accepterer vores brugervilkår og fortrolighedspolitik .

Del

Tilknyttede ejendomme

2 soveværelse Lejlighed til salg i Empuriabrava, Castelló d'Empúries med garage - € 450.000 (Ref: 9759196) 3 soveværelse Lejlighed til salg i Empuriabrava, Castelló d'Empúries med garage - € 560.000 (Ref: 9388718) 1 soveværelse Lejlighed til salg i Empuriabrava, Castelló d'Empúries med garage - € 425.000 (Ref: 9456232) 3 soveværelse Lejlighed til salg i Empuriabrava, Castelló d'Empúries med swimmingpool - € 495.000 (Ref: 9462063)

Annonce

  1. Spanien
  2. Catalonien
  3. Girona
  4. Figueres
  5. 4 soveværelse Lejlighed til salg i Figueres - € 523.000 (Ref: 9715372)
Ring