thinkSPAIN Logo
  • Køb

    Ejendomme til salg

    • Se alle ejendomme til salg
    • Start din søgning ved hjælp af vores filtre
    • Brug vores kortsøgning
    • Indgiv dit søgeområde

    Populære boligsøgninger

    Byhuse Fincas/Landehuse Lejligheder Villaer
    Elevator Have Havudsigt Luksus Nybygning Parkering/Garage Pool Terrasse / Altan
    Alicante Almería Barcelona Benahavís Calpe / Calp Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Estepona Fuerteventura Girona Ibiza Madrid Mallorca Marbella Mazarrón Mijas Murcia Málaga Orihuela Palma de Mallorca Tenerife Torrevieja Valencia
    Gennemse alle placeringer og ejendomstyper
  • Lej

    Ejendomme til leje

    • Se alle ejendomme til leje
    • Ferieudlejninger
    • Start din søgning ved hjælp af vores filtre
    • Brug vores kortsøgning
    • Indgiv dit søgeområde

    Populære lejesøgninger

    Byhuse Fincas/Landehuse Lejligheder Villaer
    Elevator Første linje af havet / stranden Have Havudsigt Parkering/Garage Pool Terrasse / Altan Udsigt over bjergene
    Alicante Almería Almuñécar Altea Barcelona Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Gran Canaria Granada Ibiza Madrid Mallorca Marbella Murcia Málaga Nerja Orihuela Palma de Mallorca Tenerife Torre-Pacheco Torrevieja Torrox Valencia
    Gennemse alle placeringer og ejendomstyper
  • Jeg vil annoncere på thinkSPAIN

    Jeg leder efter en ejendomsmægler i:

    Alicante Almería Barcelona Castellón Cádiz Girona Granada Málaga Tarragona Valencia
    Se alle ejendomsmæglere
  • Kort / Indgiv dit område

    Brug vores interaktive kort til at finde ejendomme

Seneste søgninger

    Advokater / jurister i Alicante Ejendomsmæglere i Costa Maresme Ejendomsmæglere i Cómpeta Ejendomsmæglere i Mogán Ejendomsmæglere i Teulada-Moraira Ejendomsmæglere i Coín Advokater / jurister i Ayamonte Advokater / jurister i Costa Tropical Advokater / jurister i San Javier Ejendomsmæglere i Marbella Advokater / jurister i Málaga Advokater / jurister i Costa Blanca Ejendomsmæglere i Alicante Ejendomsmæglere i Javea / Xàbia
  • Hjælp og info

    Hvordan kan vi hjælpe dig?

    • Artikler og vejledninger
    • Annoncør-login

    Populære søgninger

    Køb af ejendom i Spanien Flytning til Spanien At bo i Spanien Økonomi, jura og skat Ejendomsmarkedet Spansk livsstil og kultur Find den rigtige ejendom
  • Annoncør-login
thinkSPAIN Logo Ejendomme

Erhverv til salg i Altos de Estepona, Estepona, Málaga

  • € 215.000
  • 98 m2
  • 2
  • 98 m2
Ejendomme

€ 215.000

Ref. 9748187

Ring
  • 2 soveværelse Erhverv til salg i Estepona - € 215.000 (Ref: 9748187)
1/19

€ 215.000

Erhverv til salg i Altos de Estepona, Estepona, Málaga

  • 98 m2
  • 2
  • 98 m2

Beskrivelse

Unik mulighed i Estepona! Lokale med potentiale for ændring til bolig
Hvis du søger et blankt lærred med uendelige muligheder, er dette lokale på 98 m2 noget for dig. Beliggende i et roligt boligområde kun 5 minutter fra hjertet af Estepona, skiller dette rum sig ud med sin alsidighed og strategiske beliggenhed.
Hvad der gør denne ejendom speciel:
. Intelligent fordeling: I øjeblikket er lokalet opdelt i to områder på ca. 49 m2 hver. Den ene halvdel er fuldt udstyret og klar til brug, mens den anden halvdel er rå, ideel til at designe fra bunden.
. Boligpotentiale: I takt med tendensen fra de omkringliggende lokaler er dette rum ideelt til at omdanne det til en moderne loftlejlighed eller bevare et hybridformat af bolig og erhverv.
. Premium beliggenhed: Nyd fred og ro i et boligområde uden at give afkald på nærheden til centrum og alle dets tjenester.
Uanset om det er til at starte din virksomhed, skabe dit drømmehus eller begge dele, er dette lokale den intelligente investering, du har ledt efter.
Bemærk: Ejendom registreret som lokale. Ethvert projekt om ændring af brug til bolig skal verificeres af køberen i henhold til de gældende regler fra Estepona Kommune.
Estimerede omkostninger for køberen: Købet er underlagt Ejendomsoverdragelsesskat (ITP), hvis maksimale generelle sats er 7%. Den skattepligtige værdi vil være den højeste værdi mellem den notariserede pris og den katastromæssige referenceværdi. Nedsatte satser kan være gældende afhængigt af køberens personlige omstændigheder. Omkostninger til offentlig skrift og registrering i Ejendomsmassen reguleres af officiel takst. Estimering mellem 500€ og 2.000€ for notaromkostninger og mellem 250€ og 1.500€ for registreringsomkostninger. Ejendomsmægler (hvis ansat frivilligt, frie honorarer): Estimering mellem 300€ og 500€. Omkostninger til kommunal værdistigning er på sælgerens regning. Samlet estimeret omkostning for køberen: 215.000€. (+10%) Denne estimering er vejledende og gives i henhold til art. 20.1.c) TRLGDCU. Det endelige beløb afhænger af de konkrete omstændigheder ved transaktionen og køberen.

Placering

Altos de Estepona, Estepona, Málaga Placeringen er ikke angivet.

Egenskaber

  • Erhverv
  • Soveværelser: 2
  • Bygningsstørrelse: 98 m2
  • Byggegrund: 98 m2
  • Energicertifikat (forbrug): C
  • Energicertifikat (emissioner): D

Hvordan kan vi hjælpe dig?

Fandt du en fejl?

Fortæl os, hvad du har fundet for at rette det

Lån regnemaskine

€
€
%

€ 682 om måneden*

+ € 16.750 skatter (€ 15.050) & udgifter (€ 1.700)*

*Bemærk, at resultaterne kun er en vejledning og ikke et pant eller tilbud.

Kontakt annoncøren

Hvordan kan vi hjælpe dig?

€

This field is required

Kontroller ovenstående fejl

Ref. 9748187

Når du indsender denne formular, bekræfter du, at du accepterer vores brugervilkår og fortrolighedspolitik .

Del

Tilknyttede ejendomme

Erhverv til salg i Estepona med swimmingpool - € 198.000 (Ref: 6967453) 2 soveværelse Erhverv til salg i Estepona med swimmingpool - € 212.100 (Ref: 9532816) Erhverv til salg i Centro, Estepona - € 212.100 (Ref: 9332739) Erhverv til salg i Centro, Estepona - € 234.000 (Ref: 9348659)

Annonce

  1. Spanien
  2. Andalusien
  3. Málaga
  4. Estepona
  5. Altos de Estepona
  6. 2 soveværelse Erhverv til salg i Altos de Estepona, Estepona - € 215.000 (Ref: 9748187)
Ring