thinkSPAIN Logo
  • Køb

    Ejendomme til salg

    • Se alle ejendomme til salg
    • Start din søgning ved hjælp af vores filtre
    • Brug vores kortsøgning
    • Indgiv dit søgeområde

    Populære boligsøgninger

    Byhuse Fincas/Landehuse Lejligheder Villaer
    Elevator Have Havudsigt Luksus Nybygning Parkering/Garage Pool Terrasse / Altan
    Alicante Almería Barcelona Benahavís Calpe / Calp Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Estepona Girona Gran Canaria Ibiza Madrid Mallorca Marbella Mazarrón Mijas Murcia Málaga Orihuela Palma de Mallorca Tenerife Torrevieja Valencia
    Gennemse alle placeringer og ejendomstyper
  • Lej

    Ejendomme til leje

    • Se alle ejendomme til leje
    • Ferieudlejninger
    • Start din søgning ved hjælp af vores filtre
    • Brug vores kortsøgning
    • Indgiv dit søgeområde

    Populære lejesøgninger

    Byhuse Fincas/Landehuse Lejligheder Villaer
    Elevator Første linje af havet / stranden Have Havudsigt Parkering/Garage Pool Terrasse / Altan Udsigt over bjergene
    Alicante Almería Almuñécar Altea Barcelona Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Estepona Gran Canaria Granada Ibiza Madrid Mallorca Marbella Murcia Málaga Orihuela Palma de Mallorca San Javier Tenerife Torrevieja Torrox Valencia
    Gennemse alle placeringer og ejendomstyper
  • Jeg vil annoncere på thinkSPAIN

    Jeg leder efter en ejendomsmægler i:

    Alicante Almería Barcelona Castellón Cádiz Girona Granada Málaga Tarragona Valencia
    Se alle ejendomsmæglere
  • Kort / Indgiv dit område

    Brug vores interaktive kort til at finde ejendomme

Seneste søgninger

    Advokater / jurister i Costa Blanca Advokater / jurister i Costa Valencia Advokater / jurister i Málaga Advokater / jurister i Costa Blanca Advokater / jurister i Huelva Ejendomsmæglere i Calpe / Calp Ejendomsmæglere i Barcelona by Ejendomsmæglere i Lugo Ejendomsmæglere i Benitachell / Benitatxell Ejendomsmæglere i Costa Blanca Ejendomsmæglere i San Javier Ejendomsadministration / vedligehold i Alicante Ejendomsmæglere i Alicante by Ejendomsmæglere i Madrid by
  • Hjælp og info

    Hvordan kan vi hjælpe dig?

    • Artikler og vejledninger
    • Annoncør-login

    Populære søgninger

    Køb af ejendom i Spanien Flytning til Spanien At bo i Spanien Økonomi, jura og skat Ejendomsmarkedet Spansk livsstil og kultur Find den rigtige ejendom
  • Annoncør-login
thinkSPAIN Logo Ejendomme

Villa til salg i Radazul, El Rosario, Tenerife

  • € 538.963
  • 305 m2
  • 5
  • 3
Ejendomme

€ 538.963

Ref. 9821514

Ring
  • 5 soveværelse Villa til salg i Radazul med swimmingpool garage - € 538.963 (Ref: 9821514)
1/13

€ 538.963

Villa til salg i Radazul, El Rosario, Tenerife

  • 305 m2
  • 5
  • 3

Beskrivelse

Rækkehus i Radazul med 305 m² beboelse, designet til dem, der søger rummelighed, privatliv og en førsteklasses beliggenhed i et af de mest eftertragtede boligområder på den østlige del af Tenerife.

Boligen råder over 5 værelser, 4 badeværelser, 3 parkeringspladser og rummelige terrasser, som giver lys, frihed og mange muligheder for anvendelse. Derudover har den egen pool, en ekstra værdi, som er meget værdsat for at kunne nyde klimaet hele året.

Beliggenheden er en af dens store fordele: kun 5 minutters kørsel til stranden i Radazul og 8 minutters kørsel til centrum af Santa Cruz de Tenerife, hvilket kombinerer roligt boligliv med fremragende forbindelse til byen og de vigtigste serviceydelser.

Det er en særdeles interessant mulighed for investorer og købere, der ønsker at erhverve en ejendom under markedsprisen, med en pris på 1.763 €/m², i forhold til et gennemsnit i området på over 2.000 €/m². Denne forskel gør boligen til et valg med højt potentiale for afkast.

Ejendommen kan i øjeblikket ikke besigtiges, da der er iværksat en retssag/procedure for udsættelse (desahucio), som er afledt af en udløbet lejeaftale og med underretning om afslutning i overensstemmelse med lovpligtig varsel.

Indretning: kælderplan med et soveværelse, et badeværelse og en stor garage til ca. 3 biler; det næste plan, som er adgangsplanet, har en terrasse, et badeværelse, et lille værelse/kontor, stue, køkken og en stor terrasse med privat pool; og det øverste plan har tre soveværelser (hvoraf ét er en suite-type med privat terrasse og badeværelse) samt endnu et badeværelse.

Efter 1 år vil den generere et bruttoafkast på 14,80%; efter 2 år vil den generere et bruttoafkast på 16,22%, og hvis den når 3 år, taler vi om et bruttoafkast på 17,64%.

Placering

Radazul, El Rosario, Tenerife Placering leveret af annoncøren

Egenskaber

  • Villa
  • Soveværelser: 5
  • Badeværelser: 3
  • Bygningsstørrelse: 305 m2

Fandt du en fejl?

Fortæl os, hvad du har fundet for at rette det

Lån regnemaskine

€
€
%

€ 1.711 om måneden*

+ € 36.732 skatter (€ 35.032) & udgifter (€ 1.700)*

*Bemærk, at resultaterne kun er en vejledning og ikke et pant eller tilbud.

Kontakt annoncøren

Hvordan kan vi hjælpe dig?

€

This field is required

Kontroller ovenstående fejl

Ref. 9821514

Når du indsender denne formular, bekræfter du, at du accepterer vores brugervilkår og fortrolighedspolitik .

Del

Tilknyttede ejendomme

5 soveværelse Villa til salg i Radazul, El Rosario med swimmingpool garage - € 570.000 (Ref: 9698832) 4 soveværelse Villa til salg i Acoran, Santa Cruz de Tenerife med garage - € 475.000 (Ref: 9618702) 3 soveværelse Villa til salg i El Rosario - € 450.000 (Ref: 8778221) 2 soveværelse Villa til salg i El Rosario med garage - € 450.000 (Ref: 9296366)

Annonce

  1. Spanien
  2. Kanariske Øer
  3. Tenerife
  4. El Rosario
  5. Radazul
  6. 5 soveværelse Villa til salg i Radazul, El Rosario med swimmingpool garage - € 538.963 (Ref: 9821514)
Ring