thinkSPAIN Logo
  • Køb

    Ejendomme til salg

    • Se alle ejendomme til salg
    • Start din søgning ved hjælp af vores filtre
    • Brug vores kortsøgning
    • Indgiv dit søgeområde

    Populære boligsøgninger

    Byhuse Fincas/Landehuse Lejligheder Villaer
    Elevator Have Havudsigt Luksus Nybygning Parkering/Garage Pool Terrasse / Altan
    Alicante Almería Barcelona Benahavís Calpe / Calp Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Estepona Girona Gran Canaria Ibiza Madrid Mallorca Marbella Mazarrón Mijas Murcia Málaga Orihuela Palma de Mallorca Tenerife Torrevieja Valencia
    Gennemse alle placeringer og ejendomstyper
  • Lej

    Ejendomme til leje

    • Se alle ejendomme til leje
    • Ferieudlejninger
    • Start din søgning ved hjælp af vores filtre
    • Brug vores kortsøgning
    • Indgiv dit søgeområde

    Populære lejesøgninger

    Byhuse Fincas/Landehuse Lejligheder Villaer
    Elevator Første linje af havet / stranden Have Havudsigt Parkering/Garage Pool Terrasse / Altan Udsigt over bjergene
    Alicante Almería Almuñécar Altea Barcelona Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Estepona Gran Canaria Granada Ibiza Madrid Mallorca Marbella Murcia Málaga Orihuela Palma de Mallorca San Javier Tenerife Torrevieja Torrox Valencia
    Gennemse alle placeringer og ejendomstyper
  • Jeg vil annoncere på thinkSPAIN

    Jeg leder efter en ejendomsmægler i:

    Alicante Almería Barcelona Castellón Cádiz Girona Granada Málaga Tarragona Valencia
    Se alle ejendomsmæglere
  • Kort / Indgiv dit område

    Brug vores interaktive kort til at finde ejendomme

Seneste søgninger

    Ejendomsmæglere i Costa Tropical Ejendomsmæglere i San Pedro del Pinatar Byggesagkyndige i Barx Advokater / jurister i Costa Blanca Ejendomsmæglere i Calvià Ejendomsmæglere i Girona Advokater / jurister i Costa Cálida Advokater / jurister i Costa Valencia Ejendomsmæglere i Rábade Advokater / jurister i Granada Byggesagkyndige i Costa Valencia Ejendomsmæglere i Barcelona by Ejendomsmæglere i Murcia by Ejendomsmæglere i Alcalá la Real
  • Hjælp og info

    Hvordan kan vi hjælpe dig?

    • Artikler og vejledninger
    • Annoncør-login

    Populære søgninger

    Køb af ejendom i Spanien Flytning til Spanien At bo i Spanien Økonomi, jura og skat Ejendomsmarkedet Spansk livsstil og kultur Find den rigtige ejendom
  • Annoncør-login
thinkSPAIN Logo Ejendomme

Villa til salg i Barranco Hondo, Candelaria, Tenerife

  • € 390.000
Ejendomme

€ 390.000

Ref. 9826600

Ring
  • Villa til salg i Barranco Hondo - € 390.000 (Ref: 9826600)
1/29

€ 390.000

Villa til salg i Barranco Hondo, Candelaria, Tenerife

Beskrivelse

Bolig med to separate lejligheder, rummelig garage og en fremragende investeringsmulighed.

Denne interessante ejendom i et roligt område af Barranco Hondo skiller sig ud for sin store alsidighed, sin veludførte konstruktion og sit attraktive investeringspotentiale.

I øjeblikket er ejendommen indrettet med to uafhængige boliger med et samlet areal på ca. 132 m²:
- Hovedboligen, på ca. 87 m², tilbyder en moderne og hyggelig stil med to soveværelser, et rummeligt åbent køkken integreret i stuen og en balkon, der giver masser af naturligt lys og komfort.
- Den anden bolig, på ca. 45 m², er især attraktiv på grund af sine behagelige udendørsarealer. Den har et soveværelse, et badeværelse og et opholds- og spiserum samt en rummelig tagterrasse og en ekstra terrasse med flot udsigt over havet og bjergene.

Et andet stærkt punkt ved ejendommen er den store garage på over 87 m², som desuden giver mulighed for at skabe en tredje separat enhed, hvilket øger både ejendommens værdi og indtjeningspotentiale yderligere.

Huset er bygget med materialer af god kvalitet og er i meget god vedligeholdelsestilstand.

Takket være sin beliggenhed på en blind vej nyder den en rolig og privat atmosfære.

En ideel ejendom både for investorer og for dem, der ønsker at kombinere egen bolig med ekstra indtægter.

Rækkehus.
3 etager.
214 m² bebygget.
4 værelser.
3 badeværelser.
Grund på 90 m².
Terrasse og balkon.
Garageplads inkluderet i prisen.
Anden hånd/god stand.
Indbyggede skabe.
Viktualierum.

Placering

Barranco Hondo, Candelaria, Tenerife Placeringen er ikke angivet.

Egenskaber

  • Villa
  • Havudsigt
  • Terrasse / Altan
  • Energieffektivitetsbedømmelse: I gang

Hvordan kan vi hjælpe dig?

Fandt du en fejl?

Fortæl os, hvad du har fundet for at rette det

Lån regnemaskine

€
€
%

€ 1.238 om måneden*

+ € 27.050 skatter (€ 25.350) & udgifter (€ 1.700)*

*Bemærk, at resultaterne kun er en vejledning og ikke et pant eller tilbud.

Kontakt annoncøren

Hvordan kan vi hjælpe dig?

€

This field is required

Kontroller ovenstående fejl

Ref. 9826600

Når du indsender denne formular, bekræfter du, at du accepterer vores brugervilkår og fortrolighedspolitik .

Del

Tilknyttede ejendomme

4 soveværelse Villa til salg i Tabaiba, El Rosario - € 412.000 (Ref: 9685616) 3 soveværelse Villa til salg i Acoran, Santa Cruz de Tenerife med garage - € 389.000 (Ref: 9778453) 5 soveværelse Villa til salg i La Esperanza, El Rosario - € 398.000 (Ref: 9569494) 6 soveværelse Villa til salg i La Esperanza, El Rosario - € 345.000 (Ref: 9518258)

Annonce

  1. Spanien
  2. Kanariske Øer
  3. Tenerife
  4. Candelaria
  5. Barranco Hondo
  6. Villa til salg i Barranco Hondo, Candelaria - € 390.000 (Ref: 9826600)
Ring