thinkSPAIN Logo
  • Køb

    Ejendomme til salg

    • Se alle ejendomme til salg
    • Start din søgning ved hjælp af vores filtre
    • Brug vores kortsøgning
    • Indgiv dit søgeområde

    Populære boligsøgninger

    Byhuse Fincas/Landehuse Lejligheder Villaer
    Elevator Have Havudsigt Luksus Nybygning Parkering/Garage Pool Terrasse / Altan
    Alicante Almería Barcelona Benahavís Calpe / Calp Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Estepona Girona Gran Canaria Ibiza Madrid Mallorca Marbella Mazarrón Mijas Murcia Málaga Orihuela Palma de Mallorca Tenerife Torrevieja Valencia
    Gennemse alle placeringer og ejendomstyper
  • Lej

    Ejendomme til leje

    • Se alle ejendomme til leje
    • Ferieudlejninger
    • Start din søgning ved hjælp af vores filtre
    • Brug vores kortsøgning
    • Indgiv dit søgeområde

    Populære lejesøgninger

    Byhuse Fincas/Landehuse Lejligheder Villaer
    Elevator Første linje af havet / stranden Have Havudsigt Parkering/Garage Pool Terrasse / Altan Udsigt over bjergene
    Alicante Almería Almuñécar Altea Barcelona Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Estepona Gran Canaria Granada Ibiza Madrid Mallorca Marbella Murcia Málaga Orihuela Palma de Mallorca San Javier Tenerife Torrevieja Torrox Valencia
    Gennemse alle placeringer og ejendomstyper
  • Jeg vil annoncere på thinkSPAIN

    Jeg leder efter en ejendomsmægler i:

    Alicante Almería Barcelona Castellón Cádiz Girona Granada Málaga Tarragona Valencia
    Se alle ejendomsmæglere
  • Kort / Indgiv dit område

    Brug vores interaktive kort til at finde ejendomme

Seneste søgninger

    Realkreditmæglere i Madrid by Ejendomsmæglere i Coín Advokater / jurister i Valencia Ejendomsmæglere i Marbella Ejendomsmæglere i Murcia by Ejendomsmæglere i Los Alcázares Advokater / jurister i Alicante Ejendomsmæglere i Almuñécar Ejendomsmæglere i San Javier Advokater / jurister i Costa Cálida Ejendomsmæglere i Sayalonga Advokater / jurister i Alicante Ejendomsmæglere i Torrevieja Advokater / jurister i Costa del Sol
  • Hjælp og info

    Hvordan kan vi hjælpe dig?

    • Artikler og vejledninger
    • Annoncør-login

    Populære søgninger

    Køb af ejendom i Spanien Flytning til Spanien At bo i Spanien Økonomi, jura og skat Ejendomsmarkedet Spansk livsstil og kultur Find den rigtige ejendom
  • Annoncør-login
thinkSPAIN Logo Ejendomme

Villa til salg i La Sella, Alicante

  • € 660.000
  • 150 m2
  • 3
  • 2
  • 1255 m2
Ejendomme

€ 660.000

Ref. 9830854

Ring
  • 3 soveværelse Villa til salg i La Sella med swimmingpool - € 660.000 (Ref: 9830854)
1/21

Udbudt af

Home España Home España

€ 660.000

Villa til salg i La Sella, Alicante

  • 150 m2
  • 3
  • 2
  • 1255 m2

Beskrivelse

Denne fritliggende villa med 3 soveværelser og 2 badeværelser har uhindret vid udsigt og blev bygget i 2005 på en smuk sydvendt grund på 1.255 m² i det prestigefyldte grønne område La Sella, tæt på golfbanen.

Huset tilbyder total privatliv og består af et åbent, lyst interiør med dobbelte lofter og direkte adgang fra stuen til udendørsområdet med en stor overdækket terrasse og privat swimmingpool. Det omfatter også en spiseplads med et moderne åbent køkken og højt til loftet, 3 soveværelser, 2 moderne badeværelser, hvoraf det ene er en suite, samt et bryggers. Huset er udstyret med moderne klimaanlæg (køling/varme), en pejs med en brændeovn med pelletfyr i stuen og aluminiumsvinduer med dobbelt termorude.

Der er en L-formet terrasse ved siden af poolen og en hyggelig, separat overdækket opholdsstue med grill. Derudover har den et stort opbevaringsrum i kælderen, en moden, vedligeholdelsesvenlig have og en indkørselsvej med god plads til parkering.

Vi elsker denne ejendom for dens uovertrufne beliggenhed og den enestående sikkerhed i boligområdet, som drager fordel af sikkerhedspersonale på stedet. La Sella har også to hoteller med fitnesscenter, hvilket tilføjer feriestemningen. Denne ejendom giver virkelig det hele samlet ét sted.

Placering

La Sella, Alicante Placering leveret af annoncøren

Egenskaber

  • Villa
  • Soveværelser: 3
  • Badeværelser: 2
  • Bygningsstørrelse: 150 m2
  • Byggegrund: 1255 m2
  • Privat pool
  • Privat have
  • Terrasse / Altan
  • Energieffektivitetsbedømmelse: I gang

Hvordan kan vi hjælpe dig?

Fandt du en fejl?

Fortæl os, hvad du har fundet for at rette det

Lån regnemaskine

€
€
%

€ 2.095 om måneden*

+ € 67.700 skatter (€ 66.000) & udgifter (€ 1.700)*

*Bemærk, at resultaterne kun er en vejledning og ikke et pant eller tilbud.

Om Home España

Grundlagt i 2002 er HomeEspaña en uafhængig ejendomsmægler, som i 25 år har været aktiv i Spanien. Vi har fem afdelinger i Spanien og mere end 40 medarbejdere, der gerne hjælper dig – på...

Kontroller ovenstående fejl

Ref. 9830854

Når du indsender denne formular, bekræfter du, at du accepterer vores brugervilkår og fortrolighedspolitik .

Del

Om Home España Om Home España

Vi taler

    Engelsk Spansk Tysk Fransk Nederlands
Mere om denne mægler +34 960 130 125 Ring

Tilknyttede ejendomme

3 soveværelse Villa til salg i La Sella med swimmingpool - € 675.000 (Ref: 9761445) 4 soveværelse Villa til salg i La Sella - € 550.000 (Ref: 9730632) 4 soveværelse Villa til salg i La Sella med swimmingpool - € 575.000 (Ref: 9242568) 3 soveværelse Villa til salg i La Sella med swimmingpool garage - € 675.000 (Ref: 9631439)

Annonce

  1. Spanien
  2. Valencia
  3. Alicante
  4. Costa Blanca
  5. La Sella
  6. 3 soveværelse Villa til salg i La Sella med swimmingpool - € 660.000 (Ref: 9830854)
Ring