thinkSPAIN Logo
  • Køb

    Ejendomme til salg

    • Se alle ejendomme til salg
    • Start din søgning ved hjælp af vores filtre
    • Brug vores kortsøgning
    • Indgiv dit søgeområde

    Populære boligsøgninger

    Byhuse Fincas/Landehuse Lejligheder Villaer
    Elevator Have Havudsigt Luksus Nybygning Parkering/Garage Pool Terrasse / Altan
    Alicante Almería Barcelona Benahavís Calpe / Calp Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Estepona Fuerteventura Granada Ibiza Madrid Mallorca Marbella Mazarrón Mijas Murcia Málaga Orihuela Palma de Mallorca Tenerife Torrevieja Valencia
    Gennemse alle placeringer og ejendomstyper
  • Lej

    Ejendomme til leje

    • Se alle ejendomme til leje
    • Ferieudlejninger
    • Start din søgning ved hjælp af vores filtre
    • Brug vores kortsøgning
    • Indgiv dit søgeområde

    Populære lejesøgninger

    Byhuse Fincas/Landehuse Lejligheder Villaer
    Elevator Første linje af havet / stranden Have Havudsigt Parkering/Garage Pool Terrasse / Altan Udsigt over bjergene
    Albox Alicante Almería Almuñécar Altea Barcelona Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Gran Canaria Granada Ibiza Javea / Xàbia Madrid Mallorca Marbella Murcia Málaga Palma de Mallorca Tenerife Torre-Pacheco Torrevieja Torrox Valencia
    Gennemse alle placeringer og ejendomstyper
  • Jeg vil annoncere på thinkSPAIN

    Jeg leder efter en ejendomsmægler i:

    Alicante Almería Barcelona Castellón Cádiz Girona Granada Málaga Tarragona Valencia
    Se alle ejendomsmæglere
  • Kort / Indgiv dit område

    Brug vores interaktive kort til at finde ejendomme

Seneste søgninger

    Ejendomsmæglere i Madrid by Ejendomsmæglere i Cómpeta Ejendomsmæglere i Costa Blanca Ejendomsmæglere i Sayalonga Ejendomsmæglere i Torre-Pacheco Byggesagkyndige i Costa Valencia Advokater / jurister i Torrevieja Advokater / jurister i Gandia Ejendomsmæglere i Orihuela Arkitekter / Arkitektonisk design i Dénia Ejendomsmæglere i Alcaucín Ejendomsmæglere i Benitachell / Benitatxell Ejendomsadministration / vedligehold i Alicante Advokater / jurister i Costa Cálida
  • Hjælp og info

    Hvordan kan vi hjælpe dig?

    • Artikler og vejledninger
    • Annoncør-login

    Populære søgninger

    Køb af ejendom i Spanien Flytning til Spanien At bo i Spanien Økonomi, jura og skat Ejendomsmarkedet Spansk livsstil og kultur Find den rigtige ejendom
  • Annoncør-login
thinkSPAIN Logo Ejendomme

Finca/Landehus til salg i Santa Margalida, Mallorca

  • € 7.100.000
  • 4
  • 3
Ejendomme

€ 7.100.000

Ref. 9834555

Ring
  • 4 soveværelse Finca/Landehus til salg i Santa Margalida med swimmingpool - € 7.100.000 (Ref: 9834555)
1/9

€ 7.100.000

Finca/Landehus til salg i Santa Margalida, Mallorca

  • 4
  • 3

Beskrivelse

Dette nybyggede landsted er ved at blive opført midt i naturen på Mallorca, på en grund på ca. 14.000 m² med oliventræer, johannesbrødtræer og frugttræer. Den privilegerede beliggenhed byder på panoramaudsigt helt til havet, til Tramuntana og til bugten ved Son Serra. De populære strande Playa de Muro og Can Picafort ligger kun få minutter—ca. 15.

Den moderne arkitektur kombinerer den mediterrane stil med et tidløst design og maksimal boligkomfort. Ejendommen råder over ca. 280 m² boligareal samt ca. 80 m² kælder (uden terrasser). I alt er der fire rummelige soveværelser, hvoraf to har eget badeværelse (en suite). Tre soveværelser ligger i stueetagen, mens hovedsoveværelset på førstesalen betager med en fantastisk udsigt.

Den åbne stue-spisestue med pejs og moderne køkken udgør ejendommens hjerte. Muligheden for velvære i hjemmet suppleres af et privat wellnessområde med sauna og fitnesscenter. Udenfor inviterer rummelige terrasser og et opvarmet poolområde med jacuzzi til afslapning.

Blandt det højkvalitetsudstyr findes gulvvarme, aircondition, fotovoltaiske moduler, elegant porcelæns-/stentøjsflise (gres porcelánico), Hansgrohe-armaturer i børstet messing, indbyggede garderobeskabe og alarmsystem med video-intercom.

Afslutningen af dette højkvalitets nybyggede landsted er planlagt til december 2026.

Placering

Santa Margalida, Mallorca Placeringen er ikke angivet.

Egenskaber

  • Finca/Landehus
  • Soveværelser: 4
  • Badeværelser: 3

Fandt du en fejl?

Fortæl os, hvad du har fundet for at rette det

Lån regnemaskine

€
€
%

€ 22.547 om måneden*

+ € 569.700 skatter (€ 568.000) & udgifter (€ 1.700)*

*Bemærk, at resultaterne kun er en vejledning og ikke et pant eller tilbud.

Kontakt annoncøren

Hvordan kan vi hjælpe dig?

€

This field is required

Kontroller ovenstående fejl

Ref. 9834555

Når du indsender denne formular, bekræfter du, at du accepterer vores brugervilkår og fortrolighedspolitik .

Del

Tilknyttede ejendomme

4 soveværelse Finca/Landehus til salg i Santa Margalida med swimmingpool garage - € 7.080.000 (Ref: 9828823) 8 soveværelse Finca/Landehus til salg i Muro - € 7.500.000 (Ref: 9100576) 5 soveværelse Finca/Landehus til salg i Sineu med garage - € 7.900.000 (Ref: 7625737) 14 soveværelse Finca/Landehus til salg i Petra med swimmingpool garage - € 6.600.000 (Ref: 9713389)

Annonce

  1. Spanien
  2. Baleariske Øer
  3. Mallorca
  4. Santa Margalida
  5. 4 soveværelse Finca/Landehus til salg i Santa Margalida med swimmingpool - € 7.100.000 (Ref: 9834555)
Ring