thinkSPAIN Logo
  • Køb

    Ejendomme til salg

    • Se alle ejendomme til salg
    • Start din søgning ved hjælp af vores filtre
    • Brug vores kortsøgning
    • Indgiv dit søgeområde

    Populære boligsøgninger

    Byhuse Fincas/Landehuse Lejligheder Villaer
    Elevator Have Havudsigt Luksus Nybygning Parkering/Garage Pool Terrasse / Altan
    Alicante Almería Barcelona Benahavís Calpe / Calp Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Estepona Fuerteventura Girona Ibiza Madrid Mallorca Marbella Mazarrón Mijas Murcia Málaga Orihuela Palma de Mallorca Tenerife Torrevieja Valencia
    Gennemse alle placeringer og ejendomstyper
  • Lej

    Ejendomme til leje

    • Se alle ejendomme til leje
    • Ferieudlejninger
    • Start din søgning ved hjælp af vores filtre
    • Brug vores kortsøgning
    • Indgiv dit søgeområde

    Populære lejesøgninger

    Byhuse Fincas/Landehuse Lejligheder Villaer
    Elevator Første linje af havet / stranden Have Havudsigt Parkering/Garage Pool Terrasse / Altan Udsigt over bjergene
    Alicante Almería Almuñécar Altea Barcelona Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Gran Canaria Granada Ibiza Madrid Mallorca Marbella Murcia Málaga Nerja Orihuela Palma de Mallorca Tenerife Torre-Pacheco Torrevieja Torrox Valencia
    Gennemse alle placeringer og ejendomstyper
  • Jeg vil annoncere på thinkSPAIN

    Jeg leder efter en ejendomsmægler i:

    Alicante Almería Barcelona Castellón Cádiz Girona Granada Málaga Tarragona Valencia
    Se alle ejendomsmæglere
  • Kort / Indgiv dit område

    Brug vores interaktive kort til at finde ejendomme

Seneste søgninger

    Ejendomsmæglere i San Miguel de Salinas Advokater / jurister i Ayamonte Advokater / jurister i Costa Almería Advokater / jurister i Costa Valencia Ejendomsmæglere i Málaga Advokater / jurister i Costa Cálida Advokater / jurister i Huelva Ejendomsmæglere i Costa del Sol Ejendomsmæglere i Guardamar del Segura Ejendomsmæglere i Palma de Mallorca Ejendomsadministration / vedligehold i Alicante Ejendomsmæglere i Mogán Ejendomsmæglere i Alcalá la Real Ejendomsmæglere i Casares
  • Hjælp og info

    Hvordan kan vi hjælpe dig?

    • Artikler og vejledninger
    • Annoncør-login

    Populære søgninger

    Køb af ejendom i Spanien Flytning til Spanien At bo i Spanien Økonomi, jura og skat Ejendomsmarkedet Spansk livsstil og kultur Find den rigtige ejendom
  • Annoncør-login
thinkSPAIN Logo Ejendomme

Lejlighed til salg i Rios Rosas, Madrid by, Madrid

  • € 1.245.000
  • 132 m2
  • 3
  • 2
Ejendomme

€ 1.245.000

Ref. 9836159

Ring
  • 3 soveværelse Lejlighed til salg i Madrid by med garage - € 1.245.000 (Ref: 9836159)
1/10

€ 1.245.000

Lejlighed til salg i Rios Rosas, Madrid by, Madrid

  • 132 m2
  • 3
  • 2

Beskrivelse

Fremragende ejendom i Chamberí med parkeringsplads med direkte adgang.

Boligen er udvendig på 5. sal med elevator, beliggende på Calle Espronceda, i distriktet Chamberí (området Ríos Rosas–Nuevos Ministerios). Et veletableret boligområde med alle faciliteter og fremragende forbindelse via offentlig transport.

Boligen har 132 m² bebyggede og 118 m² i brugsværdi ifølge Catastro, samt en parkeringsplads til en stor bil med direkte adgang på ejendommens område.

Dens sydlige orientering og højde sikrer en enestående lysstyrke hele dagen. Den har gennemgående ventilation og en komfortabel og funktionel planløsning.

Fordeling
Stort udvendigt stue-spisestue med panoramavindue og adgang til terrassen.
Primært soveværelse ud mod gaden med eget badeværelse og et stort område med indbyggede skabe.
To yderligere soveværelser mod en lysgård med indbyggede skabe og aircondition.
Andet komplet og renoveret badeværelse med bruser.
Separat, fuldt udstyret køkken med indgang fra tjenestevejen.
Hovedentré.
Spisekammer (tidligere gæstetoilet med mulighed for at genskabe et tredje badeværelse).

Fremhævede egenskaber
Udvendig 5. sal.
Sydlig orientering.
Meget behagelig terrasse.
Parkeringsplads med direkte adgang inkluderet, samt en anden parkeringsplads som er valgfri og meget tæt på boligen.
Ejendom med to elevatorer og godselevator (montacargas).
Fysisk portner.
Bagside med haveområde og plads til cykler.
Indbyggede skabe.
Aircondition.
Centralvarme og central varmt brugsvand.

Boligen kræver en halv renovering, hvilket giver mange muligheder for opdatering og omfordeling for at tilpasse den til forskellige stilarter og behov.

En enestående mulighed for at bo eller investere i et af de mest efterspurgte områder i Madrid.

Placering

Rios Rosas, Madrid by, Madrid Placeringen er ikke angivet.

Egenskaber

  • Lejlighed
  • Soveværelser: 3
  • Badeværelser: 2
  • Bygningsstørrelse: 132 m2

Fandt du en fejl?

Fortæl os, hvad du har fundet for at rette det

Lån regnemaskine

€
€
%

€ 3.953 om måneden*

+ € 76.400 skatter (€ 74.700) & udgifter (€ 1.700)*

*Bemærk, at resultaterne kun er en vejledning og ikke et pant eller tilbud.

Kontakt annoncøren

Hvordan kan vi hjælpe dig?

€

This field is required

Kontroller ovenstående fejl

Ref. 9836159

Når du indsender denne formular, bekræfter du, at du accepterer vores brugervilkår og fortrolighedspolitik .

Del

Tilknyttede ejendomme

3 soveværelse Lejlighed til salg i Rios Rosas, Madrid by - € 1.350.000 (Ref: 9676475) 3 soveværelse Lejlighed til salg i Rios Rosas, Madrid by med swimmingpool - € 1.090.000 (Ref: 9153150) 5 soveværelse Lejlighed til salg i Rios Rosas, Madrid by - € 980.000 (Ref: 9789654) 1 soveværelse Lejlighed til salg i Chamberí, Madrid by - € 950.000 (Ref: 9646789)

Annonce

  1. Spanien
  2. Madrid
  3. Madrid by
  4. Chamberí
  5. Rios Rosas
  6. 3 soveværelse Lejlighed til salg i Rios Rosas, Madrid by med garage - € 1.245.000 (Ref: 9836159)
Ring