thinkSPAIN Logo
  • Køb

    Ejendomme til salg

    • Se alle ejendomme til salg
    • Start din søgning ved hjælp af vores filtre
    • Brug vores kortsøgning
    • Indgiv dit søgeområde

    Populære boligsøgninger

    Byhuse Fincas/Landehuse Lejligheder Villaer
    Elevator Have Havudsigt Luksus Nybygning Parkering/Garage Pool Terrasse / Altan
    Alicante Almería Barcelona Benahavís Calpe / Calp Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Estepona Fuerteventura Girona Ibiza Madrid Mallorca Marbella Mazarrón Mijas Murcia Málaga Orihuela Palma de Mallorca Tenerife Torrevieja Valencia
    Gennemse alle placeringer og ejendomstyper
  • Lej

    Ejendomme til leje

    • Se alle ejendomme til leje
    • Ferieudlejninger
    • Start din søgning ved hjælp af vores filtre
    • Brug vores kortsøgning
    • Indgiv dit søgeområde

    Populære lejesøgninger

    Byhuse Fincas/Landehuse Lejligheder Villaer
    Elevator Første linje af havet / stranden Have Havudsigt Parkering/Garage Pool Terrasse / Altan Udsigt over bjergene
    Alicante Almería Almuñécar Altea Barcelona Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Gran Canaria Granada Ibiza Madrid Mallorca Marbella Murcia Málaga Nerja Orihuela Palma de Mallorca Tenerife Torre-Pacheco Torrevieja Torrox Valencia
    Gennemse alle placeringer og ejendomstyper
  • Jeg vil annoncere på thinkSPAIN

    Jeg leder efter en ejendomsmægler i:

    Alicante Almería Barcelona Castellón Cádiz Girona Granada Málaga Tarragona Valencia
    Se alle ejendomsmæglere
  • Kort / Indgiv dit område

    Brug vores interaktive kort til at finde ejendomme

Seneste søgninger

    Advokater / jurister i Alicante Advokater / jurister i Valencia Ejendomsmæglere i Girona Ejendomsmæglere i Pliego Advokater / jurister i Vera Ejendomsmæglere i Jaén Ejendomsmæglere i Roses Ejendomsmæglere i Costa Almería Byggesagkyndige i Valencia Ejendomsmæglere i Almuñécar Advokater / jurister i Málaga Ejendomsmæglere i Mogán Advokater / jurister i Huelva Ejendomsmæglere i Guardamar del Segura
  • Hjælp og info

    Hvordan kan vi hjælpe dig?

    • Artikler og vejledninger
    • Annoncør-login

    Populære søgninger

    Køb af ejendom i Spanien Flytning til Spanien At bo i Spanien Økonomi, jura og skat Ejendomsmarkedet Spansk livsstil og kultur Find den rigtige ejendom
  • Annoncør-login
thinkSPAIN Logo Ejendomme

Lejlighed til salg i El Molino, Torrevieja, Alicante

  • € 149.900
  • 116 m2
  • 4
  • 2
Ejendomme

€ 149.900

Ref. 9842831

Ring
  • 4 soveværelse Lejlighed til salg i Torrevieja - € 149.900 (Ref: 9842831)
1/8

€ 149.900

Lejlighed til salg i El Molino, Torrevieja, Alicante

  • 116 m2
  • 4
  • 2

Beskrivelse

Der tilbydes en interessant mulighed for køb midt i Torrevieja, bestående af en bolig i stueetagen, beliggende på en af byens vigtigste gader. Dens placering midt i bykernen giver en ubestridelig strategisk værdi, da den ligger få meter fra alle essentielle faciliteter, kommercielle områder, finansielle institutioner, uddannelsessteder, offentlig transport og fritidsområder—hvilket giver en behagelig, praktisk og fuldt integreret livskvalitet i det urbane miljø.

Ejendommen har et bebygget areal på 116 kvadratmeter, hvilket giver et solidt og alsidigt grundlag for at udvikle en rummelig og funktionel bolig. I øjeblikket er ejendommen i gang med en renovering, hvilket er en fremragende mulighed for at tilpasse hvert enkelt rum efter den kommende ejers behov og præferencer. Denne omstændighed gør det muligt at tilpasse både planløsning og finish til en moderne, nutidig eller endda mere klassisk stil, alt efter det projekt, man ønsker at gennemføre.

Ifølge den planlagte indretning kan boligen få tre soveværelser, alle med passende dimensioner til at sikre komfort, privatliv og funktionalitet. Antallet af rum gør den til et ideelt valg både for familier og for dem, der ønsker ekstra plads til et kontor, garderobe eller gæsteværelser. Desuden omfatter ejendommen to komplette badeværelser, et element der især værdsættes i boliger af denne type, da det giver mere komfort og praktisk anvendelse i hverdagen.

Muligheden for at designe disse rum fra bunden giver mulighed for at vælge materialer, sanitetsløsninger og overflader i overensstemmelse med nutidige kvalitets- og designstandarder, hvilket øger den samlede værdi af ejendommen markant. At der er tale om en stueetage tilfører en betydelig differentierende værdi, da der er direkte adgang uden behov for trapper eller elevator, hvilket gør den til et særligt attraktivt valg for alle typer profiler, herunder familier, ældre eller som investering til udlejning. Derudover tilbyder denne type bolig ofte større selvstændighed og en større fornemmelse af rummelighed sammenlignet med andre boligtyper i boligbygninger.

En af de store fordele ved denne ejendom ligger også i dens potentiale for værdistigning. Da den befinder sig i en fase, hvor renoveringen kan færdiggøres efter køberens ønske, åbner der sig mulighed for at skabe en bolig, der er fuldt opdateret—med moderne installationer, optimeret planløsning og finish i høj kvalitet—hvilket kan øge ejendommens værdi betydeligt på boligmarkedet.

Beliggenheden på en af Torreviejas vigtigste gader sikrer desuden fremragende synlighed og tilgængelighed, hvilket også kan give yderligere muligheder afhængigt af, hvordan ejendommen ønskes anvendt—alt sammen inden for gældende lovgivning.

Samlet set repræsenterer denne ejendom en helt særlig mulighed for dem, der søger en rummelig bolig i byens centrum med fordelen ved at kunne tilpasse den fuldt ud. Ejendommens areal, placering, renoveringspotentiale og mulighederne for indretning gør den til en yderst attraktiv investering, både til beboelse og til boligudvikling.

Kort sagt er der tale om en ejendom med et stort potentiale, ideel til at realisere et skræddersyet boligprojekt i nogle af byens mest efterspurgte og dynamiske områder.

Placering

El Molino, Torrevieja, Alicante Placering leveret af annoncøren

Egenskaber

  • Lejlighed
  • Soveværelser: 4
  • Badeværelser: 2
  • Bygningsstørrelse: 116 m2
  • Elevator
  • Energieffektivitetsbedømmelse: I gang

Hvordan kan vi hjælpe dig?

Fandt du en fejl?

Fortæl os, hvad du har fundet for at rette det

Lån regnemaskine

€
€
%

€ 476 om måneden*

+ € 16.690 skatter (€ 14.990) & udgifter (€ 1.700)*

*Bemærk, at resultaterne kun er en vejledning og ikke et pant eller tilbud.

Kontakt annoncøren

Hvordan kan vi hjælpe dig?

€

This field is required

Kontroller ovenstående fejl

Ref. 9842831

Når du indsender denne formular, bekræfter du, at du accepterer vores brugervilkår og fortrolighedspolitik .

Del

Tilknyttede ejendomme

2 soveværelse Lejlighed til salg i El Molino, Torrevieja - € 139.000 (Ref: 9627285) 1 soveværelse Lejlighed til salg i El Molino, Torrevieja med swimmingpool - € 129.800 (Ref: 9642656) 1 soveværelse Lejlighed til salg i El Molino, Torrevieja med swimmingpool garage - € 129.800 (Ref: 9491350) 2 soveværelse Lejlighed til salg i El Molino, Torrevieja med swimmingpool - € 135.000 (Ref: 9808384)

Annonce

  1. Spanien
  2. Valencia
  3. Alicante
  4. Costa Blanca
  5. Torrevieja
  6. Centro
  7. El Molino
  8. 4 soveværelse Lejlighed til salg i El Molino, Torrevieja - € 149.900 (Ref: 9842831)
Ring