thinkSPAIN Logo
  • Køb

    Ejendomme til salg

    • Se alle ejendomme til salg
    • Start din søgning ved hjælp af vores filtre
    • Brug vores kortsøgning
    • Indgiv dit søgeområde

    Populære boligsøgninger

    Byhuse Fincas/Landehuse Lejligheder Villaer
    Elevator Have Havudsigt Luksus Nybygning Parkering/Garage Pool Terrasse / Altan
    Alicante Almería Barcelona Benahavís Calpe / Calp Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Estepona Fuerteventura Girona Ibiza Madrid Mallorca Marbella Mazarrón Mijas Murcia Málaga Orihuela Palma de Mallorca Tenerife Torrevieja Valencia
    Gennemse alle placeringer og ejendomstyper
  • Lej

    Ejendomme til leje

    • Se alle ejendomme til leje
    • Ferieudlejninger
    • Start din søgning ved hjælp af vores filtre
    • Brug vores kortsøgning
    • Indgiv dit søgeområde

    Populære lejesøgninger

    Byhuse Fincas/Landehuse Lejligheder Villaer
    Elevator Første linje af havet / stranden Have Havudsigt Parkering/Garage Pool Terrasse / Altan Udsigt over bjergene
    Alicante Almería Almuñécar Altea Barcelona Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Gran Canaria Granada Ibiza Madrid Mallorca Marbella Murcia Málaga Nerja Orihuela Palma de Mallorca Tenerife Torre-Pacheco Torrevieja Torrox Valencia
    Gennemse alle placeringer og ejendomstyper
  • Jeg vil annoncere på thinkSPAIN

    Jeg leder efter en ejendomsmægler i:

    Alicante Almería Barcelona Castellón Cádiz Girona Granada Málaga Tarragona Valencia
    Se alle ejendomsmæglere
  • Kort / Indgiv dit område

    Brug vores interaktive kort til at finde ejendomme

Seneste søgninger

    Advokater / jurister i Costa Cálida Advokater / jurister i Ayamonte Advokater / jurister i Costa Cálida Ejendomsmæglere i Mallorca Ejendomsmæglere i Pliego Ejendomsmæglere i Barcelona Realkreditmæglere i Madrid by Ejendomsmæglere i Javea / Xàbia Ejendomsmæglere i Arona Advokater / jurister i Orihuela Ejendomsmæglere i Madrid by Ejendomsmæglere i Barcelona by Ejendomsmæglere i Alcalá la Real Arkitekter / Arkitektonisk design i Alicante
  • Hjælp og info

    Hvordan kan vi hjælpe dig?

    • Artikler og vejledninger
    • Annoncør-login

    Populære søgninger

    Køb af ejendom i Spanien Flytning til Spanien At bo i Spanien Økonomi, jura og skat Ejendomsmarkedet Spansk livsstil og kultur Find den rigtige ejendom
  • Annoncør-login
thinkSPAIN Logo Ejendomme

Lejlighed til salg i Playa del Cura, Torrevieja, Alicante

  • € 250.000
  • 99 m2
  • 2
  • 2
Ejendomme

€ 250.000

Ref. 9843767

Ring
  • 2 soveværelse Lejlighed til salg i Torrevieja med swimmingpool - € 250.000 (Ref: 9843767)
1/11

€ 250.000

Lejlighed til salg i Playa del Cura, Torrevieja, Alicante

  • 99 m2
  • 2
  • 2

Beskrivelse

Beliggende i den charmerende by Torrevieja tilbyder dette boligkompleks et udvalg af 14 boliger, herunder lejligheder, stueetager og penthouselejligheder (áticos). Designet til dem, der søger en behagelig og moderne livsstil, er hver ejendom udstyret med funktioner, der sikrer komfort og funktionalitet. Nærheden til havet, kun 300 meter væk, giver mulighed for at nyde havbrisen og spektakulære udsigter, mens lufthavnen ligger 45 kilometer derfra, hvilket gør det nemt at komme frem for dem, der rejser ofte. Denne privilegerede beliggenhed kombinerer kystens ro med bekvemmeligheden ved at være tæt på essentielle serviceydelser og underholdningsmuligheder.

Udendørsarealerne på dette boligkompleks i Torrevieja er designet til at maksimere nydelsen af det mediterrane klima. Boligerne har private terrasser, der er ideelle til at slappe af udendørs eller nyde måltider i det fri. Desuden har penthouselejlighederne solarium, som tilbyder et ekstra område til at tage sol eller betragte udsigterne. Nærheden til havet, kun 300 meter væk, giver mulighed for kystnære gåture og vandsportsaktiviteter. El-persienner installeret i hver bolig giver komfort og sikkerhed, så man nemt kan justere lys og privatliv.

Boligerne er designet til at skabe et moderne og funktionelt miljø. Hver ejendom har to soveværelser og to badeværelser, hvilket giver et behageligt rum til familier eller par. Indbyggede skabe optimerer opbevaringen, mens forberedelse til aircondition sikrer et behageligt klima året rundt. Inkluderingen af hvidevarer gør hverdagen lettere, og video-dørtelefonen tilføjer et ekstra niveau af sikkerhed. Disse elementer, kombineret med et nutidigt design, skaber et hyggeligt og praktisk hjem.

Boligkomplekset tilbyder attraktive fællesområder, herunder et fælles swimmingpool, perfekt til at køle af på varme dage, og et fælles solarium, hvor beboerne kan slappe af og socialisere. Disse faciliteter er designet til at fremme en følelse af fællesskab og give delte fritidsområder, hvilket forbedrer beboernes livskvalitet.

Placering

Playa del Cura, Torrevieja, Alicante Placering leveret af annoncøren

Egenskaber

  • Lejlighed
  • Soveværelser: 2
  • Badeværelser: 2
  • Bygningsstørrelse: 99 m2
  • Nybygning
  • Pool
  • Terrasse / Altan
  • Energieffektivitetsbedømmelse: I gang

Hvordan kan vi hjælpe dig?

Fandt du en fejl?

Fortæl os, hvad du har fundet for at rette det

Lån regnemaskine

€
€
%

€ 793 om måneden*

+ € 26.700 skatter (€ 25.000) & udgifter (€ 1.700)*

*Bemærk, at resultaterne kun er en vejledning og ikke et pant eller tilbud.

Kontakt annoncøren

Hvordan kan vi hjælpe dig?

€

This field is required

Kontroller ovenstående fejl

Ref. 9843767

Når du indsender denne formular, bekræfter du, at du accepterer vores brugervilkår og fortrolighedspolitik .

Del

Tilknyttede ejendomme

3 soveværelse Lejlighed til salg i Playa del Cura, Torrevieja med swimmingpool - € 279.000 (Ref: 8646135) 3 soveværelse Lejlighed til salg i Playa del Cura, Torrevieja med swimmingpool - € 279.000 (Ref: 9633596) 4 soveværelse Lejlighed til salg i Playa del Cura, Torrevieja - € 277.000 (Ref: 9772595) 2 soveværelse Lejlighed til salg i Playa del Cura, Torrevieja med swimmingpool - € 270.000 (Ref: 9816500)

Annonce

  1. Spanien
  2. Valencia
  3. Alicante
  4. Costa Blanca
  5. Torrevieja
  6. Playa del Cura
  7. Playa del Cura
  8. 2 soveværelse Lejlighed til salg i Playa del Cura, Torrevieja med swimmingpool - € 250.000 (Ref: 9843767)
Ring