thinkSPAIN Logo
  • Køb

    Ejendomme til salg

    • Se alle ejendomme til salg
    • Start din søgning ved hjælp af vores filtre
    • Brug vores kortsøgning
    • Indgiv dit søgeområde

    Populære boligsøgninger

    Byhuse Fincas/Landehuse Lejligheder Villaer
    Elevator Have Havudsigt Luksus Nybygning Parkering/Garage Pool Terrasse / Altan
    Alicante Almería Barcelona Benahavís Calpe / Calp Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Estepona Fuerteventura Girona Ibiza Madrid Mallorca Marbella Mazarrón Mijas Murcia Málaga Orihuela Palma de Mallorca Tenerife Torrevieja Valencia
    Gennemse alle placeringer og ejendomstyper
  • Lej

    Ejendomme til leje

    • Se alle ejendomme til leje
    • Ferieudlejninger
    • Start din søgning ved hjælp af vores filtre
    • Brug vores kortsøgning
    • Indgiv dit søgeområde

    Populære lejesøgninger

    Byhuse Fincas/Landehuse Lejligheder Villaer
    Elevator Første linje af havet / stranden Have Havudsigt Parkering/Garage Pool Terrasse / Altan Udsigt over bjergene
    Alicante Almería Almuñécar Altea Barcelona Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Gran Canaria Granada Ibiza Madrid Mallorca Marbella Murcia Málaga Nerja Orihuela Palma de Mallorca Tenerife Torre-Pacheco Torrevieja Torrox Valencia
    Gennemse alle placeringer og ejendomstyper
  • Jeg vil annoncere på thinkSPAIN

    Jeg leder efter en ejendomsmægler i:

    Alicante Almería Barcelona Castellón Cádiz Girona Granada Málaga Tarragona Valencia
    Se alle ejendomsmæglere
  • Kort / Indgiv dit område

    Brug vores interaktive kort til at finde ejendomme

Seneste søgninger

    Ejendomsadministration / vedligehold i Alicante Ejendomsmæglere i Fuerteventura Ejendomsmæglere i Costa Blanca Advokater / jurister i Costa Blanca Ejendomsmæglere i Alcalá la Real Advokater / jurister i Alicante Advokater / jurister i Salobreña Ejendomsmæglere i Costa Brava Ejendomsmæglere i Pliego Advokater / jurister i Valencia Ejendomsmæglere i Altea Ejendomsmæglere i San Miguel de Salinas Advokater / jurister i Costa Cálida Ejendomsmæglere i Málaga by
  • Hjælp og info

    Hvordan kan vi hjælpe dig?

    • Artikler og vejledninger
    • Annoncør-login

    Populære søgninger

    Køb af ejendom i Spanien Flytning til Spanien At bo i Spanien Økonomi, jura og skat Ejendomsmarkedet Spansk livsstil og kultur Find den rigtige ejendom
  • Annoncør-login
thinkSPAIN Logo Ejendomme

Finca/Landehus til salg i Chirivel, Almería

  • € 90.000
  • 4
  • 2
  • 2000 m2
Ejendomme

€ 90.000

Ref. 9844648

Ring
  • 4 soveværelse Finca/Landehus til salg i Chirivel - € 90.000 (Ref: 9844648)
1/17

€ 90.000

Finca/Landehus til salg i Chirivel, Almería

  • 4
  • 2
  • 2000 m2

Beskrivelse

Godtliggende cortijo med stort potentiale i Chirivel, kun 800 m fra byen.

En enestående mulighed for dem, der søger ro, plads og en ejendom med mange muligheder. Cortijoen sælges, kun 800 meter fra Chirivel, med nem adgang og alle faciliteter i nærheden.

Ejendommen har elektricitet, drikkevand og egen brønd samt en del af grunden indhegnet. Derudover har den en carport med plads til to køretøjer.

Boligen er indrettet i to ens dele, hvilket giver mange muligheder: familiebeboelse, to selvstændige boliger, gæstehus eller investering.

Indretning:
- 2 soveværelser
- Køkken
- Stue
- 1 badeværelse
- Gårdhave i én af boligerne

2000 m² grund.

Derudover har den nye tagplader, hvilket er en stor fordel. Ejendommen kræver primært rengøring og mindre reparationer, hvilket gør den til en fremragende mulighed for at tilpasse den til din smag uden store investeringer.

Vigtigste kendetegn:
- Kun 800 m fra byen
- El og drikkevand
- Egen brønd
- Del af grunden indhegnet
- Carport til 2 biler
- Nye tagplader
- Stor mulighed

En charmerende ejendom med mange muligheder i et roligt område. Kom og besøg den og oplev alt dens potentiale!

Cortijo La Viuda — APS 1998
Cortijo
Isoleret — Beboelig
4 soveværelser
2 badeværelser
Samlet antal værelser: 9
Grundareal: 2.000 m²
Generelt vand
Generel el
Telefon muligt
Internet muligt

Placering

Chirivel, Almería Placering leveret af annoncøren

Egenskaber

  • Finca/Landehus
  • Soveværelser: 4
  • Badeværelser: 2
  • Byggegrund: 2000 m2
  • Energieffektivitetsbedømmelse: I gang

Hvordan kan vi hjælpe dig?

Fandt du en fejl?

Fortæl os, hvad du har fundet for at rette det

Lån regnemaskine

€
€
%

€ 285 om måneden*

+ € 8.000 skatter (€ 6.300) & udgifter (€ 1.700)*

*Bemærk, at resultaterne kun er en vejledning og ikke et pant eller tilbud.

Kontakt annoncøren

Hvordan kan vi hjælpe dig?

€

This field is required

Kontroller ovenstående fejl

Ref. 9844648

Når du indsender denne formular, bekræfter du, at du accepterer vores brugervilkår og fortrolighedspolitik .

Del

Tilknyttede ejendomme

3 soveværelse Finca/Landehus til salg i Chirivel - € 79.900 (Ref: 8973796) 6 soveværelse Finca/Landehus til salg i Chirivel - € 79.000 (Ref: 8567288) 3 soveværelse Finca/Landehus til salg i Chirivel med garage - € 74.900 (Ref: 9382023) 6 soveværelse Finca/Landehus til salg i Chirivel med swimmingpool - € 90.000 (Ref: 8548731)

Annonce

  1. Spanien
  2. Andalusien
  3. Almería
  4. Chirivel
  5. 4 soveværelse Finca/Landehus til salg i Chirivel - € 90.000 (Ref: 9844648)
Ring