€ 1 400 / month
Leilighet til leie i Mercado, Alicante by, Alicante
- 107 m2
- 2
- 2
Beskrivelse
Leilighet totalrenovert på 107 m² bebygd, i første etasje i en bygård med heis, oppført i 1928, og beliggende i den ikoniske Calle Poeta Quintana i Alicante.
Boligen er planlagt i et romslig oppholdsareal, hvor du finner stue/spisestue med balkong mot fasaden, og et kjøkken med sentral øy i byggearbeid, fullt utstyrt, samt en bar-/bardel. Den har også et studierom med sovesofa, et åpent bad med synlig servant og dusj, et dobbelt soverom med en liten gårdsplass som gir mer lys, en stor walk-in-garderobe, samt et bad med synlig servant og dusj.
Gulv i laminat i hele boligen, en restaurert steinmur som er en del av den bærende konstruksjonen på veggene i stue- og kjøkkenområdet, samt eksternt vindus-/dørkarmer i aluminium med Climalit og innvendige glass-/aluminiumselementer i sort. Boligen har AACC med varmepumpe via kanaler i hele boligen, og varmtvannet leveres med elektrisk varmtvannsbereder.
Det er gjennomført en totalrenovering av interiørdesigneren Bea Vidal, med maksimal oppmerksomhet på hvert enkelt detalj. Alt er designet med et gjennomgående fargemessig helhetsspråk i hele boligen, fra vindus-/dørkarmer, kjøkkenets øy, baderomsinnredningen, walk-in-garderobene og hele lagringsområdet, samt LED-lys i tak-/underkant under baren på kjøkkenet som lyser opp deler av steinveggen.
Boligen leies ut møblert slik den vises på bildene, og med alle hvitevarer. Prisen inkluderer utgifter til sameie og IBI. Det finnes mulighet for å leie parkeringsplasser mindre enn 100 meter fra boligen.
Beliggende midt i sentrum av Alicante, med Mercado Central kun ca. 300 meter unna, 2 holdeplasser med Tram og flere bussforbindelser, omgitt av butikker, restauranter og butikker/handelssteder, siden det ligger i en av byens mest emblematiske gater. Hvis det du liker er stranden, har du El Postiguet mindre enn 15 minutters gange unna.
Betingelser: Ledig fra og med 18. mai 2026.
- 1.400 €/måned.
- Kontrakt for langtid (ikke vanlig bolig): minimum 12 måneder.
- Honorarer og kontraktsadministrasjon: én måneds leie + 21 % mva = 1.694 €.
- 2 måneders depositum.
- Inkluderer utgifter som kan kreves/refunderes til IBI og sameie.
- Strømforsyninger (vann, strøm, Wi-Fi), samt den årlige avgiften for innsamling av husholdningsavfall, ikke inkludert.
- Ingen kjæledyr og ingen røykere tillatt.
- Det er nødvendig å dokumentere økonomisk soliditet (leieinntekten skal ikke overstige 40 % av dine månedlige inntekter). Det vil bli bedt om DNI eller NIE, de 2 siste lønnsslippene og arbeidskontrakten. Hvis du er selvstendig næringsdrivende, trenger vi DNI eller NIE, selvangivelsen og de 2 siste innbetalte innskuddene/avgiftene som selvstendig betaler.
Funksjoner
- Leilighet
- Soverom: 2
- Baderom: 2
- Bygningsstørrelse: 107 m2
- Etasje nummer: 1
- Byggeår: 1928
- Energisertifikat (forbruk): G
- Energisertifikat (utslipp): G