thinkSPAIN Logo
  • Køb

    Ejendomme til salg

    • Se alle ejendomme til salg
    • Start din søgning ved hjælp af vores filtre
    • Brug vores kortsøgning
    • Indgiv dit søgeområde

    Populære boligsøgninger

    Byhuse Fincas/Landehuse Lejligheder Villaer
    Elevator Have Havudsigt Luksus Nybygning Parkering/Garage Pool Terrasse / Altan
    Alicante Almería Barcelona Benahavís Calpe / Calp Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Estepona Fuerteventura Girona Ibiza Madrid Mallorca Marbella Mazarrón Mijas Murcia Málaga Orihuela Palma de Mallorca Tenerife Torrevieja Valencia
    Gennemse alle placeringer og ejendomstyper
  • Lej

    Ejendomme til leje

    • Se alle ejendomme til leje
    • Ferieudlejninger
    • Start din søgning ved hjælp af vores filtre
    • Brug vores kortsøgning
    • Indgiv dit søgeområde

    Populære lejesøgninger

    Byhuse Fincas/Landehuse Lejligheder Villaer
    Elevator Første linje af havet / stranden Have Havudsigt Parkering/Garage Pool Terrasse / Altan Udsigt over bjergene
    Alicante Almería Almuñécar Altea Barcelona Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Gran Canaria Granada Ibiza Madrid Mallorca Marbella Murcia Málaga Nerja Orihuela Palma de Mallorca Tenerife Torre-Pacheco Torrevieja Torrox Valencia
    Gennemse alle placeringer og ejendomstyper
  • Jeg vil annoncere på thinkSPAIN

    Jeg leder efter en ejendomsmægler i:

    Alicante Almería Barcelona Castellón Cádiz Girona Granada Málaga Tarragona Valencia
    Se alle ejendomsmæglere
  • Kort / Indgiv dit område

    Brug vores interaktive kort til at finde ejendomme

Seneste søgninger

    Ejendomsmæglere i Costa Almería Ejendomsmæglere i Calvià Ejendomsmæglere i Javea / Xàbia Ejendomsmæglere i Alicante by Ejendomsmæglere i Adeje Advokater / jurister i San Javier Advokater / jurister i Costa Blanca Ejendomsmæglere i Coín Advokater / jurister i Costa Blanca Advokater / jurister i Dénia Ejendomsmæglere i Ibiza by Ejendomsadministration / vedligehold i Alicante Advokater / jurister i Valencia by Ejendomsmæglere i Costa Brava
  • Hjælp og info

    Hvordan kan vi hjælpe dig?

    • Artikler og vejledninger
    • Annoncør-login

    Populære søgninger

    Køb af ejendom i Spanien Flytning til Spanien At bo i Spanien Økonomi, jura og skat Ejendomsmarkedet Spansk livsstil og kultur Find den rigtige ejendom
  • Annoncør-login
thinkSPAIN Logo Ejendomme

Villa til salg i Vilaflor, Tenerife

  • € 799.000
  • 390 m2
  • 11
  • 9
Ejendomme

€ 799.000

Ref. 9854584

Ring
  • 11 soveværelse Villa til salg i Vilaflor - € 799.000 (Ref: 9854584)
1/11

€ 799.000

Villa til salg i Vilaflor, Tenerife

  • 390 m2
  • 11
  • 9

Beskrivelse

Rustik finca med to uafhængige boliger og panoramaudsigt over Vilaflor.

11 værelser | 9 badeværelser | 390 m² bebygget areal på en grund på 3.300 m² | To uafhængige boliger, terrasser, have, depotrum, solcelleanlæg og fincaen er fuldt indhegnet | Kun få minutter til havet.

En enestående rustik finca beliggende i et privat og afsondret naturligt miljø, designet til dem, der søger plads, ro og mange muligheder for anvendelse. Ejendommen har to uafhængige landhuse på en grund på 3.300 m², fuldt indhegnet, med et samlet bebygget areal på 390 m².

Dagdelen byder på rummelige opholdsarealer, der er integreret med udeområdet, terrasser og altaner mod syd, som udnytter den åbne udsigt over bjergene og havet, samt haver og udendørsområder med stort udviklingspotentiale.

Ejendommen har i øjeblikket en primær bolig og en anden bolig, der er beregnet til ferieudlejning eller korttidsophold, hvilket giver mulighed for forskellige modeller for både beboelse og investering.

Soveområdet omfatter i alt 11 værelser og 9 badeværelser fordelt mellem de to bygninger. Som en ekstra værdi har fincaen en gældende restaurantlicens, som kan genaktiveres, hvilket åbner for nye muligheder for drift. Den egner sig også til store familier, samliv mellem flere generationer, projekter knyttet til velvære og retræter, ridningsaktiviteter, dyr eller økologiske køkkenhaver.

Ejendommen har indbygget et solenergisystem til elproduktion, et solvarmesystem til varmt brugsvand og et renseanlæg, der genanvender gråt og spildevand til vanding via en stor lagertank. Derudover bevarer den forbindelsen til det offentlige elnet, kommunal vandforsyning og stabil fiberoptisk forbindelse til telefoni og internet.

Roligt og privat boligområde, ideelt for dem, der ønsker kontakt med naturen uden at gå på kompromis med forbindelsen til essentielle tjenester, kommercielle områder, strande og hovedadgange. En beliggenhed, der kombinerer privatliv, rummelighed og bekvemmelighed i hverdagen.

Placering

Vilaflor, Tenerife Placering leveret af annoncøren

Egenskaber

  • Villa
  • Soveværelser: 11
  • Badeværelser: 9
  • Bygningsstørrelse: 390 m2

Fandt du en fejl?

Fortæl os, hvad du har fundet for at rette det

Lån regnemaskine

€
€
%

€ 2.537 om måneden*

+ € 53.635 skatter (€ 51.935) & udgifter (€ 1.700)*

*Bemærk, at resultaterne kun er en vejledning og ikke et pant eller tilbud.

Kontakt annoncøren

Hvordan kan vi hjælpe dig?

€

This field is required

Kontroller ovenstående fejl

Ref. 9854584

Når du indsender denne formular, bekræfter du, at du accepterer vores brugervilkår og fortrolighedspolitik .

Del

Tilknyttede ejendomme

9 soveværelse Villa til salg i Vilaflor med garage - € 799.000 (Ref: 9402923) 3 soveværelse Villa til salg i La Quinta - Taucho, Adeje med swimmingpool garage - € 750.000 (Ref: 9846146) 3 soveværelse Villa til salg i San Miguel de Abona - € 690.000 (Ref: 9553045) 4 soveværelse Villa til salg i San Miguel de Abona med swimmingpool garage - € 892.000 (Ref: 9787920)

Annonce

  1. Spanien
  2. Kanariske Øer
  3. Tenerife
  4. Vilaflor
  5. 11 soveværelse Villa til salg i Vilaflor - € 799.000 (Ref: 9854584)
Ring