Populära fastighetssökningar

    Fincas/Hus på landet Hus Lägenheter Villor
    Havsutsikt Hiss Lyxig Nybyggnad Parkering/Garage Simbassäng Terrass/Balkong Trädgård
    Alicante Almería Barcelona Benahavís Calpe / Calp Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Estepona Fuerteventura Girona Ibiza Madrid Mallorca Marbella Mazarrón Mijas Murcia Málaga Orihuela Palma de Mallorca Teneriffa Torrevieja Valencia
    Bläddra bland alla platser och fastighetstyper

Populära hyressökningar

    Fincas/Hus på landet Hus Lägenheter Villor
    Havet/Stranden Havsutsikt Hiss Parkering/Garage Simbassäng Terrass/Balkong Trädgård Utsikt över bergen
    Alicante Almería Almuñécar Altea Barcelona Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Gran Canaria Granada Ibiza Madrid Mallorca Marbella Murcia Málaga Nerja Orihuela Palma de Mallorca Teneriffa Torre-Pacheco Torrevieja Torrox Valencia
    Bläddra bland alla platser och fastighetstyper
  • Jag vill annonsera på thinkSPAIN

    Jag letar efter en fastighetsmäklare i:

    Alicante Almería Barcelona Castellón Cádiz Girona Granada Málaga Tarragona Valencia
    Se alla fastighetsmäklare
  • Karta / Rita ditt område

    Använd vår interaktiva karta för att hitta fastigheter

Senaste sökningar

    Fastighetsmäklare i Girona Fastighetsmäklare i Costa Blanca Fastighetsmäklare i Alicante Advokat / juridiskt ombud i Huelva Fastighetsmäklare i Cádiz Fastighetsmäklare i Arona Advokat / juridiskt ombud i Costa Blanca Advokat / juridiskt ombud i Valencia Fastighetsmäklare i Calvià Advokat / juridiskt ombud i Orihuela Advokat / juridiskt ombud i Costa Blanca Besiktningsmän i Costa Valencia Fastighetsmäklare i Costa Almería Fastighetsmäklare i Jaén
  • Hjälp och info

    Hur kan vi hjälpa dig?

    • Artiklar och guider
    • Annonsörsinloggning

    Populära sökningar

    Köpa fastighet i Spanien Flytta till Spanien Livet som pensionär i Spanien Leva i Spanien Arbeta i Spanien Topplägen & Fastigheter Ekonomi, juridik och skatteregler Hitta rätt fastighet Spansk kultur och livsstil Regioner i Spanien Flyttprocessen Transport Hälso- och sjukvård Hushåll Fastighetsmarknaden Alicante Språk och integration Säkerhet Mallorca Hitta jobb
  • Annonsörsinloggning
thinkSPAIN Logo Fastigheter

Lägenhet att hyra i Sarrià, Barcelona stad, Barcelona

  • 1 978 € / månad
  • 75 m2
  • 2
  • 2
Fastigheter

€ 1 978 / månad

Ref. 9842113

Samtal
  • 2 sovrum Lägenhet att hyra i Barcelona stad med pool garage - 1 978 € (Ref: 9842113)
1/25

1 978 € / månad

Lägenhet att hyra i Sarrià, Barcelona stad, Barcelona

  • 75 m2
  • 2
  • 2

Beskrivning

Vackert boende på 74 m² boyta beläget i Sarrià, i en fastighet med portierservice och utmärkta gemensamma utrymmen.

Bostaden har 2 sviter med egen typ av sovrum med inbyggda garderober. Den största sviten har direkt utgång till terrassen och ett komplett badrum med badkar. Det andra sovrummet, med fönster mot en ljusgård, har ett badrum med dusch.

Rymligt och ljust vardagsrum-matsal på cirka 25 m² med utgång till en trevlig terrass på 15 m², perfekt för att njuta av utomhusmiljön. Utrustat kök med kylskåp, tvättmaskin och torktumlare (saknar diskmaskin).

Bostaden har trägolv, luftkonditionering med värmepump, persienner och elektriska markiser.

På takterrassen finns en fantastisk gemensamhetsyta med två pooler och enastående utsikter över staden Barcelona.

Ingår en parkeringsplats för stor bil och ett förråd.

Inga husdjur accepteras.

Boyta: 61,4 m² ca.

Kontraktstyp: stadigvarande bostad.

Senaste hyra i det gällande arrendekontraktet under de senaste fem åren, om tillämpligt: 1845,56 €/månad.

Uthyrarens villkor: Inte stor innehavare.

Bostad belägen i ett område med ansträngd bostadsmarknad.

Högsta hyrespris enligt tillämpbart referenssystem: 1.578,28 €/månad.

Índice Català de lloguer: lägre område 18,58 €/m²; index 19,69 €/m²; övre område 29,95 €/m².

Specifikation av månadshyra:

Hyra: 1885,59 €
IBI: 92,36 €
Totalt: 1977,95 €

Kostnader för förbrukningsutgifter ingår inte i priset.

Borgen: 1 månad borgensumma + 2 ytterligare garantier.

Bostads intyg om beboelighet: CHB0406371, som vi kommer att ställa till förfogande på begäran av den intresserade personen.

Hyran kommer att justeras årligen enligt Índice de Referencia de Arrendamientos de Vivienda (IRAV) publicerad av INE.

Plats

Sarrià, Barcelona stad, Barcelona Platsen har inte angetts.

Funktioner

  • Lägenhet
  • Sovrum: 2
  • Badrum: 2
  • Byggtomt: 0 m2

Hittade du ett fel?

Berätta vad du har upptäckt för att korrigera det

Kontakta annonsören

Hur kan vi hjälpa dig?

This field is required

Kontrollera felen ovan

Ref. 9842113

Genom att skicka in detta formulär, bekräftar du att du samtycker till våra Användarvillkor och vår sekretesspolicy.

Dela

Relaterade fastigheter

1 sovrum Lägenhet att hyra i Barcelona stad - 2 000 € (Ref: 5697816) 2 sovrum Lägenhet att hyra i El Barri Gòtic, Barcelona stad - 1 680 € (Ref: 9772443) 3 sovrum Lägenhet att hyra i El Barri Gòtic, Barcelona stad - 1 790 € (Ref: 9653324) 2 sovrum Lägenhet att hyra i Sant Pere, Santa Caterina i La Ribera, Barcelona stad - 1 800 € (Ref: 9797422)

Annons

  1. Spanien
  2. Katalonien
  3. Barcelona
  4. Costa Maresme
  5. Barcelona stad