Populära fastighetssökningar

    Fincas/Hus på landet Hus Lägenheter Villor
    Havsutsikt Hiss Lyxig Nybyggnad Parkering/Garage Simbassäng Terrass/Balkong Trädgård
    Alicante Almería Barcelona Benahavís Calpe / Calp Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Estepona Fuerteventura Granada Ibiza Madrid Mallorca Marbella Mazarrón Mijas Murcia Málaga Orihuela Palma de Mallorca Teneriffa Torrevieja Valencia
    Bläddra bland alla platser och fastighetstyper

Populära hyressökningar

    Fincas/Hus på landet Hus Lägenheter Villor
    Havet/Stranden Havsutsikt Hiss Parkering/Garage Simbassäng Terrass/Balkong Trädgård Utsikt över bergen
    Albox Alicante Almería Almuñécar Altea Barcelona Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Gran Canaria Granada Ibiza Javea / Xàbia Madrid Mallorca Marbella Murcia Málaga Palma de Mallorca Teneriffa Torre-Pacheco Torrevieja Torrox Valencia
    Bläddra bland alla platser och fastighetstyper
  • Jag vill annonsera på thinkSPAIN

    Jag letar efter en fastighetsmäklare i:

    Alicante Almería Barcelona Castellón Cádiz Girona Granada Málaga Tarragona Valencia
    Se alla fastighetsmäklare
  • Karta / Rita ditt område

    Använd vår interaktiva karta för att hitta fastigheter

Senaste sökningar

    Fastighetsmäklare i Casares Advokat / juridiskt ombud i Costa Cálida Advokat / juridiskt ombud i Costa Blanca Advokat / juridiskt ombud i Costa Blanca Fastighetsmäklare i Teulada-Moraira Advokat / juridiskt ombud i Costa Blanca Advokat / juridiskt ombud i Ayamonte Fastighetsmäklare i Rojales Fastighetsmäklare i Barcelona stad Fastighetsmäklare i Sax Fastighetsmäklare i Málaga stad Fastighetsmäklare i Arona Fastighetsmäklare i Costa del Sol Advokat / juridiskt ombud i Alicante
  • Hjälp och info

    Hur kan vi hjälpa dig?

    • Artiklar och guider
    • Annonsörsinloggning

    Populära sökningar

    Köpa fastighet i Spanien Flytta till Spanien Livet som pensionär i Spanien Leva i Spanien Arbeta i Spanien Topplägen & Fastigheter Ekonomi, juridik och skatteregler Hitta rätt fastighet Spansk kultur och livsstil Regioner i Spanien Flyttprocessen Transport Hälso- och sjukvård Hushåll Fastighetsmarknaden Alicante Språk och integration Säkerhet Mallorca Hitta jobb
  • Annonsörsinloggning
thinkSPAIN Logo Fastigheter

Lägenhet till salu i Torre del Mar, Vélez-Málaga, Málaga

  • 230 000 €
  • 42 m2
  • 3
  • 2
Fastigheter

230 000 €

Ref. 9104623

Samtal
  • 3 sovrum Lägenhet till salu i Torre del Mar - 230 000 € (Ref: 9104623)
1/33

230 000 €

Lägenhet till salu i Torre del Mar, Vélez-Málaga, Málaga

  • 42 m2
  • 3
  • 2

Beskrivning

¡Casita a solo 50 metros de la playa en Torre del Mar!

¿Buscas tu refugio ideal junto al mar? ¡Esta es tu oportunidad!
Te presentamos una encantadora casita a solo 50 metros de la playa, ubicada en pleno corazón de Torre del Mar, rodeada de todos los servicios: restaurantes, supermercados, farmacias, tiendas y mucho más.

Características de la vivienda:
3 amplios dormitorios
2 baños completos
Muchísima luz natural
A un paso del hermoso paseo marítimo, ideal para caminar, hacer deporte o simplemente disfrutar del atardecer frente al mar.

Perfecta tanto para vivir todo el año como para disfrutar de unas vacaciones inolvidables. ¡El placer de tener la playa como vecina!

En cumplimiento de las obligaciones de información previstas, el precio indicado no incluye los gastos e impuestos inherentes a la adquisición, los cuales se desglosan estimados o con posibilidad de calcularlos a continuación; los gastos más ajustados serán dados en el D.I.A. en la visita a inmuebles, o antes.
Gastos de Notaría: La Minuta se calculará según al arancel notarial oficial: Anexo I, del Real Decreto 1426/1989, de 17 de noviembre.
Gastos de Registro de la Propiedad: La inscripción se facturará según el arancel oficial: Anexo I, del Real Decreto 1427/1989, de 17 de noviembre.
Gastos de Gestión (Gestoría): Los honorarios por la tramitación administrativa, liquidación de impuestos e inscripción registral ascienden de forma estimativa a [363 € aprox.] (IVA incluido), aunque depende de cada caso, su dificultad y según la entidad bancaria o gestoría que el comprador elija.
Impuesto sobre Transmisiones Patrimoniales (ITP): Se aplicará el tipo impositivo vigente en Andalucía (generalmente el 7%, sin perjuicio de tipos reducidos del 6%. 3,5%, etc., aplicables según las circunstancias personales del comprador o las características del inmueble). El impuesto se devenga sobre el superior entre: 1.- Valor de Referencia de Catastro; y 2.- Precio de venta.

Plats

Torre del Mar, Vélez-Málaga, Málaga Platsen har inte angetts.

Funktioner

  • Lägenhet
  • Sovrum: 3
  • Badrum: 2
  • Byggtomt: 0 m2
  • Havsutsikt
  • Luftkonditionering
  • Terrass/Balkong
  • Energicertifikat (konsumtion): E
  • Energicertifikat (utsläpp): D

Hur kan vi hjälpa dig?

Hittade du ett fel?

Berätta vad du har upptäckt för att korrigera det

Amorteringskalkylator

€
€
%

730 € per månad*

+ 17 800 € skatter (16 100 €) & utgifter (1 700 €)*

*Observera att resultaten endast är en guide och inte ett inteckning eller offert.

Kontakta annonsören

Hur kan vi hjälpa dig?

€

This field is required

Kontrollera felen ovan

Ref. 9104623

Genom att skicka in detta formulär, bekräftar du att du samtycker till våra Användarvillkor och vår sekretesspolicy.

Dela

Relaterade fastigheter

2 sovrum Lägenhet till salu i Torre del Mar, Vélez-Málaga med pool garage - 256 500 € (Ref: 9603708) 1 sovrum Lägenhet till salu i Torre del Mar, Vélez-Málaga med pool - 215 000 € (Ref: 9524583) 1 sovrum Lägenhet till salu i Torre del Mar, Vélez-Málaga med pool - 205 000 € (Ref: 9794383) Lägenhet till salu i Torre del Mar, Vélez-Málaga med pool garage - 252 567 € (Ref: 8049366)

Annons

  1. Spanien
  2. Andalusien
  3. Málaga
  4. Costa del Sol
  5. Vélez-Málaga
  6. Torre del Mar
  7. 3 sovrum Lägenhet till salu i Torre del Mar, Vélez-Málaga - 230 000 € (Ref: 9104623)
Samtal