Populära fastighetssökningar

    Fincas/Hus på landet Hus Lägenheter Villor
    Havsutsikt Hiss Lyxig Nybyggnad Parkering/Garage Simbassäng Terrass/Balkong Trädgård
    Alicante Almería Barcelona Benahavís Calpe / Calp Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Estepona Girona Gran Canaria Ibiza Madrid Mallorca Marbella Mazarrón Mijas Murcia Málaga Orihuela Palma de Mallorca Teneriffa Torrevieja Valencia
    Bläddra bland alla platser och fastighetstyper

Populära hyressökningar

    Fincas/Hus på landet Hus Lägenheter Villor
    Havet/Stranden Havsutsikt Hiss Parkering/Garage Simbassäng Terrass/Balkong Trädgård Utsikt över bergen
    Alicante Almería Almuñécar Altea Barcelona Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Estepona Gran Canaria Granada Ibiza Madrid Mallorca Marbella Murcia Málaga Orihuela Palma de Mallorca San Javier Teneriffa Torrevieja Torrox Valencia
    Bläddra bland alla platser och fastighetstyper
  • Jag vill annonsera på thinkSPAIN

    Jag letar efter en fastighetsmäklare i:

    Alicante Almería Barcelona Castellón Cádiz Girona Granada Málaga Tarragona Valencia
    Se alla fastighetsmäklare
  • Karta / Rita ditt område

    Använd vår interaktiva karta för att hitta fastigheter

Senaste sökningar

    Advokat / juridiskt ombud i San Javier Fastighetsmäklare i Benitachell / Benitatxell Fastighetsmäklare i Granada Fastighetsmäklare i Pliego Fastighetsmäklare i Elche / Elx Fastighetsmäklare i Casares Fastighetsmäklare i Madrid stad Advokat / juridiskt ombud i Huelva Fastighetsmäklare i Girona Advokat / juridiskt ombud i Granada Fastighetsmäklare i Orihuela Advokat / juridiskt ombud i Alicante Besiktningsmän i Costa Valencia Advokat / juridiskt ombud i Huelva
  • Hjälp och info

    Hur kan vi hjälpa dig?

    • Artiklar och guider
    • Annonsörsinloggning

    Populära sökningar

    Köpa fastighet i Spanien Flytta till Spanien Livet som pensionär i Spanien Leva i Spanien Arbeta i Spanien Topplägen & Fastigheter Ekonomi, juridik och skatteregler Hitta rätt fastighet Spansk kultur och livsstil Regioner i Spanien Flyttprocessen Transport Hälso- och sjukvård Hushåll Fastighetsmarknaden Alicante Språk och integration Säkerhet Mallorca Hitta jobb
  • Annonsörsinloggning
thinkSPAIN Logo Fastigheter

Lägenhet till salu i Guadalmansa, Estepona, Málaga

  • 2 350 000 €
  • 130 m2
  • 3
  • 2
Fastigheter

2 350 000 €

Ref. 9151044

  • 3 sovrum Lägenhet till salu i Estepona med pool garage - 2 350 000 € (Ref: 9151044)
1/40

2 350 000 €

Lägenhet till salu i Guadalmansa, Estepona, Málaga

  • 130 m2
  • 3
  • 2

Beskrivning

Denna vackert renoverade markplanslägenhet ligger i det exklusiva strandnära bostadsområdet Menara Beach, på den eftertraktade New Golden Mile mellan Marbella och Estepona. Menara Beach är en mycket uppskattad, inhägnad anläggning designad av den berömda arkitekten Melvin Villaroel, och erbjuder frodiga tropiska trädgårdar, två utomhuspooler, en uppvärmd inomhuspool, gym, bastu och 24-timmars säkerhet – samt direkt tillgång till stranden.

Den eleganta bostaden har tre sovrum och två badrum och har totalrenoverats med högkvalitativa material och genomtänkt design. Det öppna vardagsrummet leder ut till en privat terrass med fantastisk utsikt över Medelhavet – en perfekt plats för avkoppling, måltider eller umgänge, bara några steg från sanden.

Invändigt hittar du förstklassiga detaljer såsom ett B&O-ljudsystem, ett stilrent kök med dold spishäll, vinkyl och Thermomix, samt en mysig elektrisk öppen spis som tillför både värme och karaktär. Master bedroom har ett stort walk-in-closet och ett elegant badrum en suite. En diskret integrerad tvättdel bidrar till den rena, moderna känslan.

Med sitt oslagbara läge precis vid havet, sin genomtänkta design och tillgång till faciliteter i toppklass, är detta en perfekt bostad för dig som söker ett stilfullt permanent hem, ett lyxigt semesterboende eller en exklusiv investeringsmöjlighet.

Plats

Guadalmansa, Estepona, Málaga Plats tillhandahålls av annonsören

Funktioner

  • Lägenhet
  • Sovrum: 3
  • Badrum: 2
  • Byggtomt: 0 m2

Hittade du ett fel?

Berätta vad du har upptäckt för att korrigera det

Amorteringskalkylator

€
€
%

7 462 € per månad*

+ 166 200 € skatter (164 500 €) & utgifter (1 700 €)*

*Observera att resultaten endast är en guide och inte ett inteckning eller offert.

Kontakta annonsören

Hur kan vi hjälpa dig?

€

This field is required

Kontrollera felen ovan
Om annonsören har angett ett kontakttelefonnummer, ser du det efter att du fyllt i och skickat detta frågeformulär.

Ref. 9151044

Genom att skicka in detta formulär, bekräftar du att du samtycker till våra Användarvillkor och vår sekretesspolicy.

Dela

Relaterade fastigheter

3 sovrum Lägenhet till salu i Guadalmansa, Estepona med pool garage - 1 825 000 € (Ref: 9410209) 3 sovrum Lägenhet till salu i Guadalmansa, Estepona med pool garage - 1 825 000 € (Ref: 9043825) 3 sovrum Lägenhet till salu i Guadalmansa, Estepona - 2 300 000 € (Ref: 9524892) 3 sovrum Lägenhet till salu i Guadalmansa, Estepona med pool garage - 1 825 000 € (Ref: 8799820)

Annons

  1. Spanien
  2. Andalusien
  3. Málaga
  4. Costa del Sol
  5. Estepona
  6. New Golden Mile
  7. Selwo
  8. Guadalmansa
  9. 3 sovrum Lägenhet till salu i Guadalmansa, Estepona med pool garage - 2 350 000 € (Ref: 9151044)