Populära fastighetssökningar

    Fincas/Hus på landet Hus Lägenheter Villor
    Havsutsikt Hiss Lyxig Nybyggnad Parkering/Garage Simbassäng Terrass/Balkong Trädgård
    Alicante Almería Barcelona Benahavís Calpe / Calp Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Estepona Fuerteventura Girona Ibiza Madrid Mallorca Marbella Mazarrón Mijas Murcia Málaga Orihuela Palma de Mallorca Teneriffa Torrevieja Valencia
    Bläddra bland alla platser och fastighetstyper

Populära hyressökningar

    Fincas/Hus på landet Hus Lägenheter Villor
    Havet/Stranden Havsutsikt Hiss Parkering/Garage Simbassäng Terrass/Balkong Trädgård Utsikt över bergen
    Alicante Almería Almuñécar Altea Barcelona Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Gran Canaria Granada Ibiza Madrid Mallorca Marbella Murcia Málaga Nerja Orihuela Palma de Mallorca Teneriffa Torre-Pacheco Torrevieja Torrox Valencia
    Bläddra bland alla platser och fastighetstyper
  • Jag vill annonsera på thinkSPAIN

    Jag letar efter en fastighetsmäklare i:

    Alicante Almería Barcelona Castellón Cádiz Girona Granada Málaga Tarragona Valencia
    Se alla fastighetsmäklare
  • Karta / Rita ditt område

    Använd vår interaktiva karta för att hitta fastigheter

Senaste sökningar

    Fastighetsmäklare i Palma de Mallorca Arkitekter / Arkitektdesign i Valencia Advokat / juridiskt ombud i Alicante Fastighetsmäklare i Altea Fastighetsmäklare i Costa Cálida Advokat / juridiskt ombud i Costa Blanca Fastighetsmäklare i Pulpí Fastighetsmäklare i Teulada-Moraira Advokat / juridiskt ombud i Aguilas Fastighetsmäklare i Artà Advokat / juridiskt ombud i Ayamonte Advokat / juridiskt ombud i Costa Cálida Fastighetsmäklare i Rojales Fastighetsmäklare i Guardamar del Segura
  • Hjälp och info

    Hur kan vi hjälpa dig?

    • Artiklar och guider
    • Annonsörsinloggning

    Populära sökningar

    Köpa fastighet i Spanien Flytta till Spanien Livet som pensionär i Spanien Leva i Spanien Arbeta i Spanien Topplägen & Fastigheter Ekonomi, juridik och skatteregler Hitta rätt fastighet Spansk kultur och livsstil Regioner i Spanien Flyttprocessen Transport Hälso- och sjukvård Hushåll Fastighetsmarknaden Alicante Språk och integration Säkerhet Mallorca Hitta jobb
  • Annonsörsinloggning
thinkSPAIN Logo Fastigheter

Lägenhet till salu i Punta Prima, Torrevieja, Alicante

  • 279 700 €
  • 63 m2
  • 3
  • 2
Fastigheter

279 700 €

Ref. 9548880

Samtal
  • 3 sovrum Lägenhet till salu i Punta Prima med pool garage - 279 700 € (Ref: 9548880)
1/30

Tillhandahålls av

HomeEspaña HomeEspaña

279 700 €

Lägenhet till salu i Punta Prima, Torrevieja, Alicante

  • 63 m2
  • 3
  • 2

Beskrivning

Sänkt från 319.700 € till 279.700 €, med möjlighet till en parkeringsplats i garaget för 19.900 € extra.

Plats, plats, plats! Denna vackra lägenhet med 3 sovrum och 2 badrum, nyligen renoverad, har ett utmärkt läge i Punta Prima, precis vid strandpromenaden, med en gemensam entrédörr och direkt tillgång till stranden. På kort avstånd från Punta Marina köpcentrum, med barer, restauranger och direkta bussförbindelser längs kusten.

Inuti har lägenheten på tredje våningen en ljus, öppen planlösning i vardagsrummet med ett fullt utrustat kök och en stor frukost-/matbar. Den har ett master bedroom med eget badrum, ett till dubbelrum, ett enkelrum och ett gästbadrum.

Skjutdörrarna öppnar mot den privata balkongytan, som ger en stor förlängning av vardagsrummet med utmärkta utsikter över den stora gemensamma trädgården och den gemensamma poolen.

Bland extra fördelar: luftkonditionering kyla och värme via kanaler, TV-anslutningar i alla rum, och fastigheten inkluderar all möblering och alla tillbehör (det du ser är det du får).

Inkluderar även ett förråd av bra storlek i det gemensamma solariumet. En parkeringsplats i det gemensamma underjordiska garaget finns tillgänglig för ytterligare 19.900 €. Den är idealisk för att ha parkering på markplan för bilen och förvara strandstolar, osv. Förutom fantastiska havsutsikter erbjuder det gemensamma solariumet tvättlinjer för gemensamt bruk.

Varför vi älskar den: Detta är en vacker lägenhet

Plats

Punta Prima, Torrevieja, Alicante Plats tillhandahålls av annonsören

Funktioner

  • Lägenhet
  • Sovrum: 3
  • Badrum: 2
  • Byggtomt: 0 m2

Hittade du ett fel?

Berätta vad du har upptäckt för att korrigera det

Amorteringskalkylator

€
€
%

888 € per månad*

+ 29 670 € skatter (27 970 €) & utgifter (1 700 €)*

*Observera att resultaten endast är en guide och inte ett inteckning eller offert.

Om HomeEspaña

Grundat 2002 är HomeEspaña en oberoende fastighetsbyrå som har varit verksam i Spanien i 25 år. Vi har fem kontor i Spanien och mer än 40 medarbetare till ditt förfogande. Vi täcker regionerna...

Vi talar

    Engelska Español Deutsch Français Polermedel Nederlands

Kontrollera felen ovan

Ref. 9548880

Genom att skicka in detta formulär, bekräftar du att du samtycker till våra Användarvillkor och vår sekretesspolicy.

Dela

Om HomeEspaña Om HomeEspaña

Vi talar

    Engelska Español Deutsch Français Polermedel Nederlands
Mer om denna mäklare +34 965 020 651 Samtal

Relaterade fastigheter

2 sovrum Lägenhet till salu i Punta Prima, Torrevieja med pool garage - 285 000 € (Ref: 9532815) 2 sovrum Lägenhet till salu i Punta Prima, Torrevieja med pool garage - 275 000 € (Ref: 9107964) 2 sovrum Lägenhet till salu i Punta Prima, Torrevieja med pool - 225 000 € (Ref: 9104025) 2 sovrum Lägenhet till salu i Punta Prima, Torrevieja med pool - 253 500 € (Ref: 9423915)

Annons

  1. Spanien
  2. Valencia
  3. Alicante
  4. Costa Blanca