Populära fastighetssökningar

    Fincas/Hus på landet Hus Lägenheter Villor
    Havsutsikt Hiss Lyxig Nybyggnad Parkering/Garage Simbassäng Terrass/Balkong Trädgård
    Alicante Almería Barcelona Benahavís Calpe / Calp Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Estepona Fuerteventura Girona Ibiza Madrid Mallorca Marbella Mazarrón Mijas Murcia Málaga Orihuela Palma de Mallorca Teneriffa Torrevieja Valencia
    Bläddra bland alla platser och fastighetstyper

Populära hyressökningar

    Fincas/Hus på landet Hus Lägenheter Villor
    Havet/Stranden Havsutsikt Hiss Parkering/Garage Simbassäng Terrass/Balkong Trädgård Utsikt över bergen
    Alicante Almería Almuñécar Altea Barcelona Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Gran Canaria Granada Ibiza Madrid Mallorca Marbella Murcia Málaga Nerja Orihuela Palma de Mallorca Teneriffa Torre-Pacheco Torrevieja Torrox Valencia
    Bläddra bland alla platser och fastighetstyper
  • Jag vill annonsera på thinkSPAIN

    Jag letar efter en fastighetsmäklare i:

    Alicante Almería Barcelona Castellón Cádiz Girona Granada Málaga Tarragona Valencia
    Se alla fastighetsmäklare
  • Karta / Rita ditt område

    Använd vår interaktiva karta för att hitta fastigheter

Senaste sökningar

    Fastighetsmäklare i Almuñécar Fastighetsmäklare i Jaén Fastighetsmäklare i Guardamar del Segura Fastighetsmäklare i Pliego Advokat / juridiskt ombud i Valencia Advokat / juridiskt ombud i Vera Advokat / juridiskt ombud i Alicante Advokat / juridiskt ombud i Huelva Fastighetsmäklare i Mogán Fastighetsmäklare i Girona Advokat / juridiskt ombud i Málaga Besiktningsmän i Valencia Fastighetsmäklare i Costa Almería Fastighetsmäklare i Roses
  • Hjälp och info

    Hur kan vi hjälpa dig?

    • Artiklar och guider
    • Annonsörsinloggning

    Populära sökningar

    Köpa fastighet i Spanien Flytta till Spanien Livet som pensionär i Spanien Leva i Spanien Arbeta i Spanien Topplägen & Fastigheter Ekonomi, juridik och skatteregler Hitta rätt fastighet Spansk kultur och livsstil Regioner i Spanien Flyttprocessen Transport Hälso- och sjukvård Hushåll Fastighetsmarknaden Alicante Språk och integration Säkerhet Mallorca Hitta jobb
  • Annonsörsinloggning
thinkSPAIN Logo Fastigheter

Lägenhet till salu i Orihuela ciudad, Orihuela, Alicante

  • 415 000 €
  • 90 m2
  • 2
  • 2
  • 154 m 2
Fastigheter

415 000 €

Ref. 9700255

Samtal
  • 2 sovrum Lägenhet till salu i Orihuela - 415 000 € (Ref: 9700255)
1/20

415 000 €

Lägenhet till salu i Orihuela ciudad, Orihuela, Alicante

  • 90 m2
  • 2
  • 2
  • 154 m 2

Beskrivning

Vacker lägenhet i markplan i Las Colinas Golf – yta, avskildhet & sydligt ljus
Välkommen till denna sydvända lägenhet i markplan i den exklusiva Naranjo-gemenskapen i Las Colinas Golf. Byggd 2020 och i utmärkt skick (byggnaden målades om 2025), erbjuder bostaden komfort, avskildhet och ett enkelt medelhavsliv.
Med 90 m2 boyta har lägenheten två rymliga sovrum och två fullt utrustade badrum med golvvärme. Det ljusa vardagsrummet flyter sömlöst vidare till en generös 35 m2 stor terrass i fronten med utsikt över de vackert skötta gemensamma grönytorna, med öppna vyer mot havet. På baksidan finns en andra privat terrass och ett trädgårdsområde som ger extra avskildhet och en skuggad tillflyktsort under de varma sommarmånaderna.
Det fullt utrustade köket har högkvalitativa vitvaror, och bostaden säljs helt möblerad, redo att flytta in. Designad för modernt välbefinnande, har den även ett smart home-system, luftkonditionering (varm och kall), LED-belysning, elektriska jalusier i alla rum samt ett system för vattenfiltrering.
Boende i Naranjo har tillgång till anlagda trädgårdar och en stilfull gemensam pool. Lägenheten inkluderar även en privat parkeringsplats i underjordiskt garage och ett förrådsutrymme, med hissåtkomst för extra bekvämlighet.
Beläget endast 2 km från golf och service, 7 km från stranden och cirka 45 minuter från flygplatsen, är detta en idealisk bostad för dig som söker ett välavvägt andra hem, en investering eller en permanent bostad i en av de mest prestigefyllda resorterna på Costa Blanca.
En plats där komfort, kvalitet och sydländsk sol på ett vackert sätt möts.

Plats

Orihuela ciudad, Orihuela, Alicante Plats tillhandahålls av annonsören

Funktioner

  • Lägenhet
  • Sovrum: 2
  • Badrum: 2
  • Byggtomt: 154 m2
  • Byggtomt: 154 m2
  • Trädgård
  • Hiss
  • Terrass/Balkong
  • Energieffektivitetsgradering: Pågår

Hur kan vi hjälpa dig?

Hittade du ett fel?

Berätta vad du har upptäckt för att korrigera det

Amorteringskalkylator

€
€
%

1 317 € per månad*

+ 43 200 € skatter (41 500 €) & utgifter (1 700 €)*

*Observera att resultaten endast är en guide och inte ett inteckning eller offert.

Kontakta annonsören

Hur kan vi hjälpa dig?

€

This field is required

Kontrollera felen ovan

Ref. 9700255

Genom att skicka in detta formulär, bekräftar du att du samtycker till våra Användarvillkor och vår sekretesspolicy.

Dela

Relaterade fastigheter

3 sovrum Lägenhet till salu i Orihuela ciudad, Orihuela - 395 000 € (Ref: 9745530) 2 sovrum Lägenhet till salu i Orihuela ciudad, Orihuela med pool - 335 000 € (Ref: 9651221) 2 sovrum Lägenhet till salu i Orihuela ciudad, Orihuela med pool - 375 000 € (Ref: 9075830) 3 sovrum Lägenhet till salu i Orihuela med pool garage - 398 000 € (Ref: 9694871)

Annons

  1. Spanien
  2. Valencia
  3. Alicante
  4. Costa Blanca
  5. Orihuela
  6. Orihuela ciudad
  7. 2 sovrum Lägenhet till salu i Orihuela ciudad, Orihuela - 415 000 € (Ref: 9700255)
Samtal