Populära fastighetssökningar

    Fincas/Hus på landet Hus Lägenheter Villor
    Havsutsikt Hiss Lyxig Nybyggnad Parkering/Garage Simbassäng Terrass/Balkong Trädgård
    Alicante Almería Barcelona Benahavís Calpe / Calp Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Estepona Girona Gran Canaria Ibiza Madrid Mallorca Marbella Mazarrón Mijas Murcia Málaga Orihuela Palma de Mallorca Teneriffa Torrevieja Valencia
    Bläddra bland alla platser och fastighetstyper

Populära hyressökningar

    Fincas/Hus på landet Hus Lägenheter Villor
    Havet/Stranden Havsutsikt Hiss Parkering/Garage Simbassäng Terrass/Balkong Trädgård Utsikt över bergen
    Alicante Almería Almuñécar Altea Barcelona Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Estepona Gran Canaria Granada Ibiza Madrid Mallorca Marbella Murcia Málaga Orihuela Palma de Mallorca San Javier Teneriffa Torrevieja Torrox Valencia
    Bläddra bland alla platser och fastighetstyper
  • Jag vill annonsera på thinkSPAIN

    Jag letar efter en fastighetsmäklare i:

    Alicante Almería Barcelona Castellón Cádiz Girona Granada Málaga Tarragona Valencia
    Se alla fastighetsmäklare
  • Karta / Rita ditt område

    Använd vår interaktiva karta för att hitta fastigheter

Senaste sökningar

    Advokat / juridiskt ombud i Valencia Fastighetsmäklare i Cádiz Advokat / juridiskt ombud i Alicante Fastighetsmäklare i Adeje Advokat / juridiskt ombud i Alicante Fastighetsmäklare i Málaga Fastighetsmäklare i Marbella Fastighetsmäklare i Benalmádena Advokat / juridiskt ombud i Costa de la Luz Fastighetsmäklare i Sax Fastighetsmäklare i Javea / Xàbia Fastighetsmäklare i Granada Advokat / juridiskt ombud i Orihuela Advokat / juridiskt ombud i Costa de la Luz
  • Hjälp och info

    Hur kan vi hjälpa dig?

    • Artiklar och guider
    • Annonsörsinloggning

    Populära sökningar

    Köpa fastighet i Spanien Flytta till Spanien Livet som pensionär i Spanien Leva i Spanien Arbeta i Spanien Topplägen & Fastigheter Ekonomi, juridik och skatteregler Hitta rätt fastighet Spansk kultur och livsstil Regioner i Spanien Flyttprocessen Transport Hälso- och sjukvård Hushåll Fastighetsmarknaden Alicante Språk och integration Säkerhet Mallorca Hitta jobb
  • Annonsörsinloggning
thinkSPAIN Logo Fastigheter

Lägenhet till salu i Portals Nous, Calvià, Mallorca

  • 2 250 000 €
  • 156 m2
  • 1
  • 1
Fastigheter

2 250 000 €

Ref. 9709126

Samtal
  • 1 sovrum Lägenhet till salu i Portals Nous med garage - 2 250 000 € (Ref: 9709126)
1/20

2 250 000 €

Lägenhet till salu i Portals Nous, Calvià, Mallorca

  • 156 m2
  • 1
  • 1

Beskrivning

Du väntar en enastående möjlighet att bo i det mest prestigefyllda bostadsområdet på Mallorca, i det exklusiva bostadskomplexet Mardavall. Tack vare ett privilegierat läge intill det 5-stjärniga hotellet och spahotellet Mardavall St. Regis erbjuder denna exklusiva bostad direkt tillgång till havet och ett imponerande poolområde nära kusten. Det angränsande 5-stjärniga hotellet Mandarin Oriental Resort ligger endast 5 minuters promenad bort.

Denna rymliga lägenhet på 124 m2 har ett stort och ljust vardagsrum med tillgång till en oskyddad terrass på 32 m2 som erbjuder delvis havsutsikt genom de gemensamma trädgårdarna och en vacker damm med fisk. Det dubbla sovrummet har ett eget badrum en suite och tillgång till terrassen. Lägenheten inkluderar också ett välutrustat kök med matplats, en trevlig entré, en gästtoalett och en separat tvättstuga. Inredningen är förhandlingsbar om man så önskar.

Bland de ytterligare egenskaperna i denna imponerande lägenhet ingår luftkonditionering med kyla och värme, delvis golvvärme i badrummen, gemensam hiss, säkerhetstjänst med personal dygnet runt, conciergeservice i receptionen, en stor privat parkeringsplats i garage, ett privat förråd, direkt tillgång från bostadsområdet till Hotel Mardavall samt rabatter på tjänsterna på Hotel Mardavall för boende i bostadsområdet.

Belägen endast 10 minuter med bil från gamla stan och centrum av Palma, erbjuder denna bostad också enkel tillgång till den moderna småbåtshamnen Puerto Portals, till orörda stränder, till förstklassiga golfbanor, till 5-stjärniga Mandarin Oriental Resort och till ett stort utbud av butiker.

Plats

Portals Nous, Calvià, Mallorca Plats tillhandahålls av annonsören

Funktioner

  • Lägenhet
  • Sovrum: 1
  • Badrum: 1
  • Byggtomt: 0 m2

Hittade du ett fel?

Berätta vad du har upptäckt för att korrigera det

Amorteringskalkylator

€
€
%

7 145 € per månad*

+ 181 700 € skatter (180 000 €) & utgifter (1 700 €)*

*Observera att resultaten endast är en guide och inte ett inteckning eller offert.

Kontakta annonsören

Hur kan vi hjälpa dig?

€

This field is required

Kontrollera felen ovan

Ref. 9709126

Genom att skicka in detta formulär, bekräftar du att du samtycker till våra Användarvillkor och vår sekretesspolicy.

Dela

Relaterade fastigheter

5 sovrum Lägenhet till salu i Portals Nous, Calvià med pool garage - 2 000 000 € (Ref: 8805687) 3 sovrum Lägenhet till salu i Portals Nous, Calvià med pool - 1 950 000 € (Ref: 9377858) 1 sovrum Lägenhet till salu i Portals Nous, Calvià med pool garage - 2 490 000 € (Ref: 8447900) 1 sovrum Lägenhet till salu i Portals Nous, Calvià med garage - 2 400 000 € (Ref: 9646352)

Annons

  1. Spanien
  2. Balearerna
  3. Mallorca
  4. Calvià
  5. Portals Nous
  6. 1 sovrum Lägenhet till salu i Portals Nous, Calvià med garage - 2 250 000 € (Ref: 9709126)
Samtal