Populära fastighetssökningar

    Fincas/Hus på landet Hus Lägenheter Villor
    Havsutsikt Hiss Lyxig Nybyggnad Parkering/Garage Simbassäng Terrass/Balkong Trädgård
    Alicante Almería Barcelona Benahavís Calpe / Calp Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Estepona Girona Gran Canaria Ibiza Madrid Mallorca Marbella Mazarrón Mijas Murcia Málaga Orihuela Palma de Mallorca Teneriffa Torrevieja Valencia
    Bläddra bland alla platser och fastighetstyper

Populära hyressökningar

    Fincas/Hus på landet Hus Lägenheter Villor
    Havet/Stranden Havsutsikt Hiss Parkering/Garage Simbassäng Terrass/Balkong Trädgård Utsikt över bergen
    Alicante Almería Almuñécar Altea Barcelona Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Estepona Gran Canaria Granada Ibiza Madrid Mallorca Marbella Murcia Málaga Orihuela Palma de Mallorca San Javier Teneriffa Torrevieja Torrox Valencia
    Bläddra bland alla platser och fastighetstyper
  • Jag vill annonsera på thinkSPAIN

    Jag letar efter en fastighetsmäklare i:

    Alicante Almería Barcelona Castellón Cádiz Girona Granada Málaga Tarragona Valencia
    Se alla fastighetsmäklare
  • Karta / Rita ditt område

    Använd vår interaktiva karta för att hitta fastigheter

Senaste sökningar

    Fastighetsmäklare i Calpe / Calp Fastighetsmäklare i Sax Advokat / juridiskt ombud i Costa Almería Fastighetsmäklare i Costa Brava Advokat / juridiskt ombud i Alicante Advokat / juridiskt ombud i Valencia Advokat / juridiskt ombud i Valencia Fastighetsmäklare i Arona Fastighetsmäklare i Costa Tropical Fastighetsmäklare i Fuerteventura Advokat / juridiskt ombud i Costa Cálida Fastighetsmäklare i Orihuela Fastighetsmäklare i Los Alcázares Advokat / juridiskt ombud i Alicante
  • Hjälp och info

    Hur kan vi hjälpa dig?

    • Artiklar och guider
    • Annonsörsinloggning

    Populära sökningar

    Köpa fastighet i Spanien Flytta till Spanien Livet som pensionär i Spanien Leva i Spanien Arbeta i Spanien Topplägen & Fastigheter Ekonomi, juridik och skatteregler Hitta rätt fastighet Spansk kultur och livsstil Regioner i Spanien Flyttprocessen Transport Hälso- och sjukvård Hushåll Fastighetsmarknaden Alicante Språk och integration Säkerhet Mallorca Hitta jobb
  • Annonsörsinloggning
thinkSPAIN Logo Fastigheter

Lägenhet till salu i Marbella, Málaga

  • 959 000 €
  • 140 m2
  • 3
  • 3
Fastigheter

959 000 €

Ref. 9725999

Samtal
  • 3 sovrum Lägenhet till salu i Marbella med pool garage - 959 000 € (Ref: 9725999)
1/28

959 000 €

Lägenhet till salu i Marbella, Málaga

  • 140 m2
  • 3
  • 3

Beskrivning

Beläget mitt bland de pittoreska, rullande kullarna utanför Marbella erbjuder Santa Clara en fristad där havsbrisarna och den vidsträckta himlen omfamnar omgivningen. Fördjupa dig i det bästa av det förflutna och lyft din livsstil med 104 hem med tre och fyra sovrum som överträffar förväntningarna och uppfyller din önskan om en perfekt boendeupplevelse på en oslagbar plats.

Beläget i östra delen av Marbella, på kort avstånd från stadsinfarten, ger Santa Clara Homes tillgång till ett brett utbud av förstklassiga golfanläggningar, utbildnings- och hälsovårdsfaciliteter samt Marbellas bästa stränder. Detta privilegierade läge säkerställer att du inom en radie på 10 minuter kan njuta av ett stort urval av restauranger, strandklubbar och fritidscenter, för att leva den livliga livsstil som platsen erbjuder.

Denna nya anläggning har direkt tillgång till de stora motorvägarna, inklusive A-7 och AP-7, vilket knyter samman Marbella, Puerto Banús, en mängd olika golfbanor och andra städer längs Costa del Sol. De regionala flygplatserna Málaga och Gibraltar erbjuder snabba och bekväma förbindelser till destinationer över hela världen, vilket gör det till en idealisk bas för att utforska och njuta.

Utomhus i denna noggrant placerade anläggning, utformad för att väcka en känsla av ro och rymd. Bostäderna erbjuder en variation av fängslande utsikter, för att njuta av långa sommarkvällar på rymliga terrasser och av spektakulära trädgårdar i bostäder i markplan eller i takvåningar med utsikt över golfbanan och dess omgivningar.

Fördjupa dig i samtida design och hög kvalitet i denna exklusiva, inhägnade golfcommunity. Vackra anlagda trädgårdar med århundradsgamla tallar skapar en idyllisk miljö och erbjuder generösa utomhusytor för familjemoment samt garanterar maximal avskildhet.

Mitt i ditt nya hem upptäcker du moderna och eleganta sport- och fritidsfaciliteter som garanterat fångar din uppmärksamhet. Vi förstår att du söker en fristad i vardagen, och dessa enastående bekvämligheter är utformade för att tillgodose ditt välbefinnande.

Varje hem har skapats för att omfamna den omgivande naturens skönhet och skapa en känsla av sammanhang och harmoni. Rymliga vardagsytor med golv i storformat porslin, kombinerade salong- och köksytor samt stora fönster i sovrum och salonger maximerar dagsljuset under hela dagen. Terrasserna erbjuder den perfekta miljön för utomhusmat och avkoppling i sällskap med dina nära och kära.

Köken är integrerade i vardagsrummet och erbjuder en ljus och rymlig plats för daglig användning. Specifikationerna speglar den kvalitet som förväntas av ett projekt av denna nivå, med bänkskivor i kvarts, vitvaror inkluderade och integrerad LED-belysning. Badrummen förmedlar elegans med kakel i storformat porslin och visar engagemanget för kvalitet och design.

Ditt nya hem inbjuder dig att leva en förfinad upplevelse, där lyx möter stillhet. Kom och upplev det samtida livet i en miljö som verkligen är exceptionell.

Plats

Marbella, Málaga Platsen har inte angetts.

Funktioner

  • Lägenhet
  • Sovrum: 3
  • Badrum: 3
  • Byggtomt: 0 m2

Hittade du ett fel?

Berätta vad du har upptäckt för att korrigera det

Amorteringskalkylator

€
€
%

3 045 € per månad*

+ 68 830 € skatter (67 130 €) & utgifter (1 700 €)*

*Observera att resultaten endast är en guide och inte ett inteckning eller offert.

Kontakta annonsören

Hur kan vi hjälpa dig?

€

This field is required

Kontrollera felen ovan

Ref. 9725999

Genom att skicka in detta formulär, bekräftar du att du samtycker till våra Användarvillkor och vår sekretesspolicy.

Dela

Relaterade fastigheter

3 sovrum Lägenhet till salu i Marbella med pool garage - 890 000 € (Ref: 8862987) 3 sovrum Lägenhet till salu i Marbella med pool garage - 781 500 € (Ref: 8194186) 2 sovrum Lägenhet till salu i Marbella med pool garage - 830 000 € (Ref: 8611205) 2 sovrum Lägenhet till salu i Marbella med pool garage - 925 000 € (Ref: 7979147)

Annons

  1. Spanien
  2. Andalusien
  3. Málaga
  4. Costa del Sol
  5. Marbella
  6. 3 sovrum Lägenhet till salu i Marbella med pool garage - 959 000 € (Ref: 9725999)
Samtal