Populära fastighetssökningar

    Fincas/Hus på landet Hus Lägenheter Villor
    Havsutsikt Hiss Lyxig Nybyggnad Parkering/Garage Simbassäng Terrass/Balkong Trädgård
    Alicante Almería Barcelona Benahavís Calpe / Calp Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Estepona Fuerteventura Girona Ibiza Madrid Mallorca Marbella Mazarrón Mijas Murcia Málaga Orihuela Palma de Mallorca Teneriffa Torrevieja Valencia
    Bläddra bland alla platser och fastighetstyper

Populära hyressökningar

    Fincas/Hus på landet Hus Lägenheter Villor
    Havet/Stranden Havsutsikt Hiss Parkering/Garage Simbassäng Terrass/Balkong Trädgård Utsikt över bergen
    Alicante Almería Almuñécar Altea Barcelona Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Gran Canaria Granada Ibiza Madrid Mallorca Marbella Murcia Málaga Nerja Orihuela Palma de Mallorca Teneriffa Torre-Pacheco Torrevieja Torrox Valencia
    Bläddra bland alla platser och fastighetstyper
  • Jag vill annonsera på thinkSPAIN

    Jag letar efter en fastighetsmäklare i:

    Alicante Almería Barcelona Castellón Cádiz Girona Granada Málaga Tarragona Valencia
    Se alla fastighetsmäklare
  • Karta / Rita ditt område

    Använd vår interaktiva karta för att hitta fastigheter

Senaste sökningar

    Fastighetsmäklare i Torrevieja Fastighetsmäklare i Benitachell / Benitatxell Advokat / juridiskt ombud i Huelva Fastighetsmäklare i Antigua Fastighetsmäklare i San Miguel de Salinas Advokat / juridiskt ombud i Orihuela Hypoteksmäklare i Madrid stad Advokat / juridiskt ombud i Aguilas Fastighetsmäklare i Alicante stad Fastighetsmäklare i Cádiz Advokat / juridiskt ombud i Almería Fastighetsmäklare i Adeje Fastighetsmäklare i Javea / Xàbia Besiktningsmän i Barx
  • Hjälp och info

    Hur kan vi hjälpa dig?

    • Artiklar och guider
    • Annonsörsinloggning

    Populära sökningar

    Köpa fastighet i Spanien Flytta till Spanien Livet som pensionär i Spanien Leva i Spanien Arbeta i Spanien Topplägen & Fastigheter Ekonomi, juridik och skatteregler Hitta rätt fastighet Spansk kultur och livsstil Regioner i Spanien Flyttprocessen Transport Hälso- och sjukvård Hushåll Fastighetsmarknaden Alicante Språk och integration Säkerhet Mallorca Hitta jobb
  • Annonsörsinloggning
thinkSPAIN Logo Fastigheter

Lägenhet till salu i Devessa - Monte Pego, Dénia, Alicante

  • 355 000 €
  • 80 m2
  • 3
  • 1
Fastigheter

355 000 €

Ref. 9733807

Samtal
  • 3 sovrum Lägenhet till salu i Denia med garage - 355 000 € (Ref: 9733807)
1/26

Tillhandahålls av

Olivadenia homes Olivadenia homes

355 000 €

Lägenhet till salu i Devessa - Monte Pego, Dénia, Alicante

  • 80 m2
  • 3
  • 1

Beskrivning

Vi presenterar denna exklusiva lägenhet med 3 sovrum och 1 badrum, helt renoverad 2024. Den ligger på första våningen i ett flerfamiljshus som har renoverats nyligen. Med ett oslagbart läge, endast 100 meter från stranden, och i anslutning till restaurangen Los Baños, utmärker sig denna bostad på 80 m² byggd yta (74 m² boyta) genom sin samtida design i neutrala toner.

Planlösning och standard Bostaden har ett ljust vardagsrum-matsal med integrerat kök i öppen planlösning, fullständigt utrustat. Renoveringen har prioriterat teknisk komfort och inkluderar fönster- och dörrsnickeri utvändigt med tvåglas samt ett kanalsystem för luftkonditionering i alla rum för att garantera en optimal miljö året runt.

Uteplatser Lägenheten har tre funktionella, inglasade/överbyggda terrasser:
En terrass med utgång från vardagsrum-matsalen.
Två terrasser med mer privat karaktär belägna i sovrummen, varav en i det stora sovrummet.

Utrustning och läge Belägen i ett privilegierat område intill restaurangen Los Baños, ligger lägenheten bara ett stenkast från sanden. Bostaden inkluderar en parkeringsplats i en renoverad fastighet (utan hiss) och har en närliggande busshållplats med direkt anslutning till centrum av Dénia.

Teknisk sammanfattning:
3 sovrum och 1 modernt badrum.
Helrenovering 2024.
Kanalburen luftkonditionering.
Renoverat flerfamiljshus.
Inkluderad parkeringsplats.
Intill restaurangen Los Baños och 100 m från stranden.

Missa inte chansen att förvärva en inflyttningsklar bostad i ett av Dénias mest efterfrågade områden.

Plats

Devessa - Monte Pego, Dénia, Alicante Plats tillhandahålls av annonsören

Funktioner

  • Lägenhet
  • Sovrum: 3
  • Badrum: 1
  • Byggtomt: 0 m2
  • Byggt år: 1980
  • Parkering/Garage
  • Terrass/Balkong
  • Östlig orientering
  • Energicertifikat (konsumtion): E
  • Energicertifikat (utsläpp): D

Hur kan vi hjälpa dig?

Hittade du ett fel?

Berätta vad du har upptäckt för att korrigera det

Amorteringskalkylator

€
€
%

1 127 € per månad*

+ 37 200 € skatter (35 500 €) & utgifter (1 700 €)*

*Observera att resultaten endast är en guide och inte ett inteckning eller offert.

Om Olivadenia homes

På Olivadenia Homes är vi specialiserade i Oliva och Dénia, med gedigen erfarenhet inom fastighetsutveckling och försäljning av bostäder. Vi följer varje kund personligen före, under och...

Kontrollera felen ovan

Ref. 9733807

Genom att skicka in detta formulär, bekräftar du att du samtycker till våra Användarvillkor och vår sekretesspolicy.

Dela

Om Olivadenia homes Om Olivadenia homes

Vi talar

    Deutsch Engelska Español Français
Mer om denna mäklare +34 965 024 097 Samtal

Relaterade fastigheter

2 sovrum Lägenhet till salu i Devessa - Monte Pego, Dénia med pool garage - 315 000 € (Ref: 9580331) 2 sovrum Lägenhet till salu i Devessa - Monte Pego, Dénia med pool garage - 300 000 € (Ref: 9105028) 2 sovrum Lägenhet till salu i Devessa - Monte Pego, Dénia med pool garage - 399 000 € (Ref: 9542436) 2 sovrum Lägenhet till salu i Devessa - Monte Pego, Dénia med pool garage - 350 000 € (Ref: 9445771)

Annons

  1. Spanien
  2. Valencia
  3. Alicante
  4. Costa Blanca