Populära fastighetssökningar

    Fincas/Hus på landet Hus Lägenheter Villor
    Havsutsikt Hiss Lyxig Nybyggnad Parkering/Garage Simbassäng Terrass/Balkong Trädgård
    Alicante Almería Barcelona Benahavís Calpe / Calp Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Estepona Fuerteventura Girona Ibiza Madrid Mallorca Marbella Mazarrón Mijas Murcia Málaga Orihuela Palma de Mallorca Teneriffa Torrevieja Valencia
    Bläddra bland alla platser och fastighetstyper

Populära hyressökningar

    Fincas/Hus på landet Hus Lägenheter Villor
    Havet/Stranden Havsutsikt Hiss Parkering/Garage Simbassäng Terrass/Balkong Trädgård Utsikt över bergen
    Alicante Almería Almuñécar Altea Barcelona Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Gran Canaria Granada Ibiza Madrid Mallorca Marbella Murcia Málaga Nerja Orihuela Palma de Mallorca Teneriffa Torre-Pacheco Torrevieja Torrox Valencia
    Bläddra bland alla platser och fastighetstyper
  • Jag vill annonsera på thinkSPAIN

    Jag letar efter en fastighetsmäklare i:

    Alicante Almería Barcelona Castellón Cádiz Girona Granada Málaga Tarragona Valencia
    Se alla fastighetsmäklare
  • Karta / Rita ditt område

    Använd vår interaktiva karta för att hitta fastigheter

Senaste sökningar

    Fastighetsmäklare i Almuñécar Hypoteksmäklare i Madrid stad Fastighetsmäklare i Benitachell / Benitatxell Advokat / juridiskt ombud i Costa Cálida Fastighetsmäklare i Altea Advokat / juridiskt ombud i Costa Blanca Fastighetsmäklare i Costa del Sol Fastighetsmäklare i Teneriffa Advokat / juridiskt ombud i Costa Blanca Fastighetsmäklare i Ibiza Advokat / juridiskt ombud i Almería Fastighetsmäklare i Conil de la Frontera Advokat / juridiskt ombud i Costa de la Luz Fastighetsmäklare i Torre-Pacheco
  • Hjälp och info

    Hur kan vi hjälpa dig?

    • Artiklar och guider
    • Annonsörsinloggning

    Populära sökningar

    Köpa fastighet i Spanien Flytta till Spanien Livet som pensionär i Spanien Leva i Spanien Arbeta i Spanien Topplägen & Fastigheter Ekonomi, juridik och skatteregler Hitta rätt fastighet Spansk kultur och livsstil Regioner i Spanien Flyttprocessen Transport Hälso- och sjukvård Hushåll Fastighetsmarknaden Alicante Språk och integration Säkerhet Mallorca Hitta jobb
  • Annonsörsinloggning
thinkSPAIN Logo Fastigheter

Lägenhet till salu i Atalaya-Isdabe, Estepona, Málaga

  • 785 000 €
  • 192 m2
  • 3
  • 3
Fastigheter

785 000 €

Ref. 9751505

Samtal
  • 3 sovrum Lägenhet till salu i New Golden Mile med pool garage - 785 000 € (Ref: 9751505)
1/37

785 000 €

Lägenhet till salu i Atalaya-Isdabe, Estepona, Málaga

  • 192 m2
  • 3
  • 3

Beskrivning

3-rumslägenhet på två plan, duplex-penthouse med öppna vyer. Denna 3-rumslägenhet på två plan ligger i bostadsområdet Atalaya, Estepona, inom den inhägnade bostadsrättsföreningen Hacienda del Sol, nära internationella skolor och cirka två minuters promenad från stranden.

Bostaden vetter mot söder och är fördelad på två plan. Huvudplanet erbjuder ett vardags- och matrum med direkt tillgång till omgivande terrasser, ett nyligen renoverat kök, två sovrum och uppdaterade badrum. Övervåningen är avsedd för master-sviten och erbjuder extra avskildhet samt tillgång till mer terrassutrymme. Bostaden har fyra terrasser fördelade över båda planen, vilket ger flera utomhusytor med öppna vyer, inklusive havsutsikt.

Bostadsområdet erbjuder omfattande gemensamma faciliteter, inklusive anlagda trädgårdar, sex swimmingpooler, ett gym och tennisbanor. Ytterligare funktioner inkluderar två parkeringsplatser i garage under markplan och ett privat förråd. Bostaden är renoverad med nytt kök och nya badrum och ligger i ett välförbundet område med enkel tillgång till service, golfbanor och närliggande kustorter.

Atalaya är ett bostadsområde som ligger mellan Estepona och San Pedro de Alcántara på New Golden Mile. Det erbjuder ett bekvämt läge med enkel tillgång till stranden, som i många delar av området ligger på gångavstånd, samt till stormarknader, restauranger och daglig service. Området är välkänt för närheten till flera golfbanor, inklusive Atalaya Golf & Country Club, och är nära internationella skolor som Atalaya International School, vilket gör det lämpligt för familjer.

Atalaya har också goda förbindelser med närliggande destinationer, med korta bilavstånd till Puerto Banús, Marbella och Esteponas centrum. Området kombinerar bostadsutvecklingar med tillgång till fritid, utbildning och kustnära bekvämligheter.

Plats

Atalaya-Isdabe, Estepona, Málaga Plats tillhandahålls av annonsören

Funktioner

  • Lägenhet
  • Sovrum: 3
  • Badrum: 3
  • Byggtomt: 0 m2
  • Våningar: 2
  • Byggt år: 2004

Hittade du ett fel?

Berätta vad du har upptäckt för att korrigera det

Amorteringskalkylator

€
€
%

2 492 € per månad*

+ 56 650 € skatter (54 950 €) & utgifter (1 700 €)*

*Observera att resultaten endast är en guide och inte ett inteckning eller offert.

Kontakta annonsören

Hur kan vi hjälpa dig?

€

This field is required

Kontrollera felen ovan

Ref. 9751505

Genom att skicka in detta formulär, bekräftar du att du samtycker till våra Användarvillkor och vår sekretesspolicy.

Dela

Relaterade fastigheter

2 sovrum Lägenhet till salu i Atalaya-Isdabe, Estepona med pool garage - 668 000 € (Ref: 9450041) 3 sovrum Lägenhet till salu i Atalaya-Isdabe, Estepona med pool garage - 732 000 € (Ref: 8452622) 3 sovrum Lägenhet till salu i Atalaya-Isdabe, Estepona med pool garage - 630 000 € (Ref: 9824530) 2 sovrum Lägenhet till salu i Atalaya-Isdabe, Estepona - 668 000 € (Ref: 8176410)

Annons

  1. Spanien
  2. Andalusien
  3. Málaga
  4. Costa del Sol
  5. Estepona
  6. New Golden Mile
  7. Benamara - Atalaya
  8. Atalaya-Isdabe
  9. 3 sovrum Lägenhet till salu i Atalaya-Isdabe, Estepona med pool garage - 785 000 € (Ref: 9751505)
Samtal