Populära fastighetssökningar

    Fincas/Hus på landet Hus Lägenheter Villor
    Havsutsikt Hiss Lyxig Nybyggnad Parkering/Garage Simbassäng Terrass/Balkong Trädgård
    Alicante Almería Barcelona Benahavís Calpe / Calp Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Estepona Fuerteventura Girona Ibiza Madrid Mallorca Marbella Mazarrón Mijas Murcia Málaga Orihuela Palma de Mallorca Teneriffa Torrevieja Valencia
    Bläddra bland alla platser och fastighetstyper

Populära hyressökningar

    Fincas/Hus på landet Hus Lägenheter Villor
    Havet/Stranden Havsutsikt Hiss Parkering/Garage Simbassäng Terrass/Balkong Trädgård Utsikt över bergen
    Alicante Almería Almuñécar Altea Barcelona Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Gran Canaria Granada Ibiza Madrid Mallorca Marbella Murcia Málaga Nerja Orihuela Palma de Mallorca Teneriffa Torre-Pacheco Torrevieja Torrox Valencia
    Bläddra bland alla platser och fastighetstyper
  • Jag vill annonsera på thinkSPAIN

    Jag letar efter en fastighetsmäklare i:

    Alicante Almería Barcelona Castellón Cádiz Girona Granada Málaga Tarragona Valencia
    Se alla fastighetsmäklare
  • Karta / Rita ditt område

    Använd vår interaktiva karta för att hitta fastigheter

Senaste sökningar

    Fastighetsmäklare i Altea Besiktningsmän i Costa Valencia Advokat / juridiskt ombud i Costa Valencia Fastighetsmäklare i Aguilas Hypoteksmäklare i Marbella Advokat / juridiskt ombud i Orihuela Fastighetsunderhåll / -skötsel i Costa Blanca Advokat / juridiskt ombud i Torrevieja Fastighetsmäklare i Pliego Fastighetsmäklare i Guardamar del Segura Fastighetsmäklare i Ibiza Fastighetsmäklare i Rábade Fastighetsmäklare i Benalmádena Fastighetsmäklare i Conil de la Frontera
  • Hjälp och info

    Hur kan vi hjälpa dig?

    • Artiklar och guider
    • Annonsörsinloggning

    Populära sökningar

    Köpa fastighet i Spanien Flytta till Spanien Livet som pensionär i Spanien Leva i Spanien Arbeta i Spanien Topplägen & Fastigheter Ekonomi, juridik och skatteregler Hitta rätt fastighet Spansk kultur och livsstil Regioner i Spanien Flyttprocessen Transport Hälso- och sjukvård Hushåll Fastighetsmarknaden Alicante Språk och integration Säkerhet Mallorca Hitta jobb
  • Annonsörsinloggning
thinkSPAIN Logo Fastigheter

Lägenhet till salu i Calpe / Calp, Alicante

  • 499 000 €
  • 85 m2
  • 2
  • 2
Fastigheter

499 000 €

Ref. 9755362

Samtal
  • 2 sovrum Lägenhet till salu i Calpe / Calp med pool garage - 499 000 € (Ref: 9755362)
1/38

499 000 €

Lägenhet till salu i Calpe / Calp, Alicante

  • 85 m2
  • 2
  • 2

Beskrivning

Oändlig utsikt över Medelhavet! Exklusivt: Lägenhet i första linjen vid stranden i Calpe

Vi presenterar denna spektakulära bostad på 96 m², med en stor inglasad terrass och imponerande utsikt över havet.

Fastigheten är fördelad på två sovrum, två badrum (varav ett en-suite), separat kök, tvättstuga och ett välkomnande vardagsrum. Söderläget garanterar en ljus och solig bostad under hela dagen.

Dessutom har bostaden ytterligare alternativ för att höja din livskvalitet och fullända din komfort: vi erbjuder ett rymligt stängt garage, parkeringsplats och separata förråd. Dessa element är inte inkluderade i det angivna bostadspriset, men representerar ett starkt rekommenderat mervärde, eftersom deras förvärv avsevärt kan förbättra bostadens funktionalitet och komfort.

Denna fastighet är inte bara ett perfekt hem, utan också en utmärkt investering tack vare sitt privilegierade läge vid stranden och hög potential för turistuthyrning. Den ligger bara ett stenkast från Cala del Morello och de historiska Baños de la Reina.

Plats

Calpe / Calp, Alicante Platsen har inte angetts.

Funktioner

  • Lägenhet
  • Sovrum: 2
  • Badrum: 2
  • Byggtomt: 0 m2
  • Byggt år: 2000

Hittade du ett fel?

Berätta vad du har upptäckt för att korrigera det

Amorteringskalkylator

€
€
%

1 584 € per månad*

+ 51 600 € skatter (49 900 €) & utgifter (1 700 €)*

*Observera att resultaten endast är en guide och inte ett inteckning eller offert.

Kontakta annonsören

Hur kan vi hjälpa dig?

€

This field is required

Kontrollera felen ovan

Ref. 9755362

Genom att skicka in detta formulär, bekräftar du att du samtycker till våra Användarvillkor och vår sekretesspolicy.

Dela

Relaterade fastigheter

2 sovrum Lägenhet till salu i Calpe / Calp med pool garage - 495 000 € (Ref: 8097135) 2 sovrum Lägenhet till salu i Calpe / Calp med pool garage - 422 500 € (Ref: 6816370) 2 sovrum Lägenhet till salu i Calpe / Calp med pool garage - 475 000 € (Ref: 9173224) 3 sovrum Lägenhet till salu i Calpe / Calp med pool - 450 000 € (Ref: 7630745)

Annons

  1. Spanien
  2. Valencia
  3. Alicante
  4. Costa Blanca
  5. Calpe / Calp
  6. 2 sovrum Lägenhet till salu i Calpe / Calp med pool garage - 499 000 € (Ref: 9755362)
Samtal