Populära fastighetssökningar

    Fincas/Hus på landet Hus Lägenheter Villor
    Havsutsikt Hiss Lyxig Nybyggnad Parkering/Garage Simbassäng Terrass/Balkong Trädgård
    Alicante Almería Barcelona Benahavís Calpe / Calp Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Estepona Fuerteventura Girona Ibiza Madrid Mallorca Marbella Mazarrón Mijas Murcia Málaga Orihuela Palma de Mallorca Teneriffa Torrevieja Valencia
    Bläddra bland alla platser och fastighetstyper

Populära hyressökningar

    Fincas/Hus på landet Hus Lägenheter Villor
    Havet/Stranden Havsutsikt Hiss Parkering/Garage Simbassäng Terrass/Balkong Trädgård Utsikt över bergen
    Alicante Almería Almuñécar Altea Barcelona Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Gran Canaria Granada Ibiza Madrid Mallorca Marbella Murcia Málaga Nerja Orihuela Palma de Mallorca Teneriffa Torre-Pacheco Torrevieja Torrox Valencia
    Bläddra bland alla platser och fastighetstyper
  • Jag vill annonsera på thinkSPAIN

    Jag letar efter en fastighetsmäklare i:

    Alicante Almería Barcelona Castellón Cádiz Girona Granada Málaga Tarragona Valencia
    Se alla fastighetsmäklare
  • Karta / Rita ditt område

    Använd vår interaktiva karta för att hitta fastigheter

Senaste sökningar

    Fastighetsmäklare i Torrevieja Besiktningsmän i Barx Fastighetsmäklare i Albox Fastighetsmäklare i Jaén Fastighetsmäklare i Aguilas Fastighetsmäklare i Madrid stad Advokat / juridiskt ombud i Valencia Fastighetsmäklare i Antigua Fastighetsmäklare i Mallorca Fastighetsmäklare i Almuñécar Advokat / juridiskt ombud i Javea / Xàbia Advokat / juridiskt ombud i Costa Blanca Advokat / juridiskt ombud i Costa Cálida Arkitekter / Arkitektdesign i Valencia
  • Hjälp och info

    Hur kan vi hjälpa dig?

    • Artiklar och guider
    • Annonsörsinloggning

    Populära sökningar

    Köpa fastighet i Spanien Flytta till Spanien Livet som pensionär i Spanien Leva i Spanien Arbeta i Spanien Topplägen & Fastigheter Ekonomi, juridik och skatteregler Hitta rätt fastighet Spansk kultur och livsstil Regioner i Spanien Flyttprocessen Transport Hälso- och sjukvård Hushåll Fastighetsmarknaden Alicante Språk och integration Säkerhet Mallorca Hitta jobb
  • Annonsörsinloggning
thinkSPAIN Logo Fastigheter

Lägenhet till salu i Aguilas, Murcia

  • 165 000 €
  • 85 m2
  • 2
  • 1
Fastigheter

165 000 €

Ref. 9818251

Samtal
  • 2 sovrum Lägenhet till salu i Aguilas - 165 000 € (Ref: 9818251)
1/18

165 000 €

Lägenhet till salu i Aguilas, Murcia

  • 85 m2
  • 2
  • 1

Beskrivning

Vi presenterar denna attraktiva lägenhet belägen på andra raden till stranden, ett utmärkt tillfälle både för att njuta av ett boende vid havet och för att investera i ett område med hög efterfrågan inom turism.

Bostaden har för närvarande 2 sovrum, även om den ursprungligen hade 3. Ett av dem har integrerats i köket, vilket skapar en mer rymlig, bekväm och funktionell yta, idealisk för vardagen. Det finns möjlighet att enkelt återställa det tredje sovrummet om man så önskar.

Den har ett ljust vardagsrum, ett utökat kök med separat matplats/inglasat utrymme, två sovrum med fönster ut mot utsidan och ett komplett badrum.

Dessutom har byggnaden en privat inhägnad avsedd för grannarnas exklusiva parkering, ett mycket eftertraktat mervärde i området, särskilt under sommarmånaderna.

Lägenheten är belägen i en lugn omgivning och på bara några meter från havet, vilket gör att man kan njuta av stranden med total bekvämlighet och samtidigt kombinera avkoppling, läge och funktionalitet.

En fastighet med stor potential tack vare sitt läge, sin ljushet och sina möjligheter att anpassas, perfekt både som stadigvarande bostad och för en investering.

Águilas, mitt i Costa Cálida, är en stad med stor charm som kombinerar sjöfartstradition och attraktiv turism. Dess mer än 30 kilometer långa kust erbjuder ett brett utbud av stränder och vikar med rent vatten, många av dem föga trängda. Dess milda klimat under hela året gör den till en perfekt destination oavsett årstid.

Staden utmärker sig också för sina havsbottnar, vilka är mycket uppskattade av dykentusiaster, särskilt i områden som Isla del Fraile eller Cabo Cope. Dessutom har den skyddade naturutrymmen som Cuatro Calas och ett stort kulturellt utbud, där dess Carnaval, som har förklarats som av Internationellt turistintresse, är ett av de mest representativa evenemangen.

Plats

Aguilas, Murcia Platsen har inte angetts.

Funktioner

  • Lägenhet
  • Sovrum: 2
  • Badrum: 1
  • Byggtomt: 0 m2
  • Golvnummer: 5
  • Hiss
  • Energicertifikat (konsumtion): D
  • Energicertifikat (utsläpp): D

Hur kan vi hjälpa dig?

Hittade du ett fel?

Berätta vad du har upptäckt för att korrigera det

Amorteringskalkylator

€
€
%

523 € per månad*

+ 14 900 € skatter (13 200 €) & utgifter (1 700 €)*

*Observera att resultaten endast är en guide och inte ett inteckning eller offert.

Kontakta annonsören

Hur kan vi hjälpa dig?

€

This field is required

Kontrollera felen ovan

Ref. 9818251

Genom att skicka in detta formulär, bekräftar du att du samtycker till våra Användarvillkor och vår sekretesspolicy.

Dela

Relaterade fastigheter

1 sovrum Lägenhet till salu i Aguilas med pool garage - 168 000 € (Ref: 9791029) 3 sovrum Lägenhet till salu i Aguilas - 142 000 € (Ref: 9780176) 2 sovrum Lägenhet till salu i Aguilas med pool garage - 136 000 € (Ref: 8865331) 2 sovrum Lägenhet till salu i Aguilas med garage - 160 000 € (Ref: 9799399)

Annons

  1. Spanien
  2. Murcia
  3. Costa Cálida
  4. Aguilas
  5. 2 sovrum Lägenhet till salu i Aguilas - 165 000 € (Ref: 9818251)
Samtal