Populära fastighetssökningar

    Fincas/Hus på landet Hus Lägenheter Villor
    Havsutsikt Hiss Lyxig Nybyggnad Parkering/Garage Simbassäng Terrass/Balkong Trädgård
    Alicante Almería Barcelona Benahavís Calpe / Calp Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Estepona Girona Gran Canaria Ibiza Madrid Mallorca Marbella Mazarrón Mijas Murcia Málaga Orihuela Palma de Mallorca Teneriffa Torrevieja Valencia
    Bläddra bland alla platser och fastighetstyper

Populära hyressökningar

    Fincas/Hus på landet Hus Lägenheter Villor
    Havet/Stranden Havsutsikt Hiss Parkering/Garage Simbassäng Terrass/Balkong Trädgård Utsikt över bergen
    Alicante Almería Almuñécar Altea Barcelona Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Estepona Gran Canaria Granada Ibiza Madrid Mallorca Marbella Murcia Málaga Orihuela Palma de Mallorca San Javier Teneriffa Torrevieja Torrox Valencia
    Bläddra bland alla platser och fastighetstyper
  • Jag vill annonsera på thinkSPAIN

    Jag letar efter en fastighetsmäklare i:

    Alicante Almería Barcelona Castellón Cádiz Girona Granada Málaga Tarragona Valencia
    Se alla fastighetsmäklare
  • Karta / Rita ditt område

    Använd vår interaktiva karta för att hitta fastigheter

Senaste sökningar

    Advokat / juridiskt ombud i Orihuela Fastighetsmäklare i Costa de la Luz Advokat / juridiskt ombud i Costa Blanca Fastighetsmäklare i Conil de la Frontera Fastighetsmäklare i Casares Fastighetsmäklare i Madrid stad Advokat / juridiskt ombud i Costa Cálida Fastighetsmäklare i Almuñécar Advokat / juridiskt ombud i Javea / Xàbia Fastighetsmäklare i Arona Arkitekter / Arkitektdesign i Costa Valencia Advokat / juridiskt ombud i Huelva Fastighetsmäklare i San Pedro del Pinatar Fastighetsmäklare i Torre-Pacheco
  • Hjälp och info

    Hur kan vi hjälpa dig?

    • Artiklar och guider
    • Annonsörsinloggning

    Populära sökningar

    Köpa fastighet i Spanien Flytta till Spanien Livet som pensionär i Spanien Leva i Spanien Arbeta i Spanien Topplägen & Fastigheter Ekonomi, juridik och skatteregler Hitta rätt fastighet Spansk kultur och livsstil Regioner i Spanien Flyttprocessen Transport Hälso- och sjukvård Hushåll Fastighetsmarknaden Alicante Språk och integration Säkerhet Mallorca Hitta jobb
  • Annonsörsinloggning
thinkSPAIN Logo Fastigheter

Strandlägenhet till salu i Elviria, Marbella, Málaga

  • 634 900 €
  • 119 m2
  • 2
  • 2
Fastigheter

634 900 €

Ref. 9830246

Samtal
  • 2 sovrum Strandlägenhet till salu i Elviria med pool garage - 634 900 € (Ref: 9830246)
1/24

634 900 €

Strandlägenhet till salu i Elviria, Marbella, Málaga

  • 119 m2
  • 2
  • 2

Beskrivning

Nyrenoverad markplanslägenhet i det eftertraktade bostadsområdet Estrella del Mar i Elviria – en perfekt tillflyktsort vid stranden, cirka 200 meter från Elviria Beach.

Alla dagliga bekvämligheter som butiker, restauranger och kaféer ligger inom gångavstånd.

Lägenheten erbjuder 2 sovrum och 2 badrum, med ett ljust, öppet kök, matplats och vardagsrum som vetter mot en privat terrass och trädgård. Både vardagsrummet och master bedroom har direkt tillgång till utomhusytan.

Det finns gott om förvaring med inbyggda garderober. Badrummet i anslutning till master bedroom är en-suite och har ett badkar. Med västläge får lägenheten sol från lunchtid hela vägen fram till solnedgången.

Det fullt utrustade köket har vitvaror av hög kvalitet, inklusive ett vinkylskåp. Det finns även ett separat tvättområde med tvättmaskin. Lägenheten kan säljas fullt möblerad, så att du kan flytta in direkt eller börja hyra ut den.

Boende i Estrella del Mar har tillgång till en swimmingpool och ett gym i området.

Ytterligare funktioner inkluderar luftkonditionering, golvvärme, en privat parkeringsplats i det underjordiska garaget samt ett förråd – allt ingår i priset.

Lägenheten har redan en giltig och överlåtbar turistlicens och har genererat en hög hyresintäkt med gästomdömen.

Marbellas centrum ligger cirka 10 minuter bort, och Malaga Airport ligger cirka 30 minuter bort med bil. Smidig tillgång till motorvägen A7 innebär att du också har nära till Puerto Banús, golfbanor, restauranger, beach clubs och mycket mer.

Sovrum: 2
Badrum: 2
Boarea: 104 m2
Terrassyta: 15 m2

Plats

Elviria, Marbella, Málaga Platsen har inte angetts.

Funktioner

  • Strandlägenhet
  • Sovrum: 2
  • Badrum: 2
  • Byggtomt: 0 m2

Hittade du ett fel?

Berätta vad du har upptäckt för att korrigera det

Amorteringskalkylator

€
€
%

2 016 € per månad*

+ 46 143 € skatter (44 443 €) & utgifter (1 700 €)*

*Observera att resultaten endast är en guide och inte ett inteckning eller offert.

Kontakta annonsören

Hur kan vi hjälpa dig?

€

This field is required

Kontrollera felen ovan

Ref. 9830246

Genom att skicka in detta formulär, bekräftar du att du samtycker till våra Användarvillkor och vår sekretesspolicy.

Dela

Relaterade fastigheter

2 sovrum Strandlägenhet till salu i Elviria, Marbella med pool garage - 670 000 € (Ref: 9432288) 4 sovrum Strandlägenhet till salu i Elviria, Marbella med pool garage - 675 000 € (Ref: 8396000) 2 sovrum Strandlägenhet till salu i Elviria, Marbella med pool garage - 519 000 € (Ref: 8690408) 2 sovrum Strandlägenhet till salu i Calahonda, Mijas med pool garage - 685 000 € (Ref: 9802964)

Annons

  1. Spanien
  2. Andalusien
  3. Málaga
  4. Costa del Sol
  5. Marbella
  6. Elviria - Cabopino
  7. Elviria
  8. 2 sovrum Strandlägenhet till salu i Elviria, Marbella med pool garage - 634 900 € (Ref: 9830246)
Samtal