46 000 €
Tomt till salu i Castelló de la Plana, Castellón
- 1822 m2
- 1822 m 2
Beskrivning
Enastående möjlighet: två rustika tomter i Castellón. Två tomter säljs tillsammans, idealiska för jordbruk, fritid eller investering, i ett lugnt och lättillgängligt område i Castellón de la Plana.
Erbjudandets detaljer:
- Totalt pris: 46.000 €
- Total yta: 1.822 m² (fördelat på två fastigheter)
- Tomt 1: 1.157 m²
- Tomt 2: 665 m²
Nyckelläge, kommun: Castelló de la Plana (Castellón)
Område: Partida de Coscolossa
Referens: Polígono 137, Parcela 108 (och dess avskilda del)
Idealisk för: plantering av citrusfrukter eller grönsaker, uppförande av ett redskapsskjul (beroende av gällande bestämmelser) eller som rekreations- och helgtomt.
Lönsam investering: pris per m²: 46.000 € / 1.822 m² ≈ 25,25 €/m²
Fördelar: bra kommunikation och ett konkurrenskraftigt pris för den totala arealen.
Funktioner
- Tomt
- Byggtomt: 1822 m2
- Byggtomt: 1822 m2
- Energieffektivitetsgradering: Pågår