Populära fastighetssökningar

    Fincas/Hus på landet Hus Lägenheter Villor
    Havsutsikt Hiss Lyxig Nybyggnad Parkering/Garage Simbassäng Terrass/Balkong Trädgård
    Alicante Almería Barcelona Benahavís Calpe / Calp Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Estepona Fuerteventura Girona Ibiza Madrid Mallorca Marbella Mazarrón Mijas Murcia Málaga Orihuela Palma de Mallorca Teneriffa Torrevieja Valencia
    Bläddra bland alla platser och fastighetstyper

Populära hyressökningar

    Fincas/Hus på landet Hus Lägenheter Villor
    Havet/Stranden Havsutsikt Hiss Parkering/Garage Simbassäng Terrass/Balkong Trädgård Utsikt över bergen
    Alicante Almería Almuñécar Altea Barcelona Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Gran Canaria Granada Ibiza Madrid Mallorca Marbella Murcia Málaga Nerja Orihuela Palma de Mallorca Teneriffa Torre-Pacheco Torrevieja Torrox Valencia
    Bläddra bland alla platser och fastighetstyper
  • Jag vill annonsera på thinkSPAIN

    Jag letar efter en fastighetsmäklare i:

    Alicante Almería Barcelona Castellón Cádiz Girona Granada Málaga Tarragona Valencia
    Se alla fastighetsmäklare
  • Karta / Rita ditt område

    Använd vår interaktiva karta för att hitta fastigheter

Senaste sökningar

    Fastighetsmäklare i Girona Fastighetsmäklare i Costa Blanca Fastighetsmäklare i Alicante Advokat / juridiskt ombud i Huelva Fastighetsmäklare i Cádiz Fastighetsmäklare i Arona Advokat / juridiskt ombud i Costa Blanca Advokat / juridiskt ombud i Valencia Fastighetsmäklare i Calvià Advokat / juridiskt ombud i Orihuela Advokat / juridiskt ombud i Costa Blanca Besiktningsmän i Costa Valencia Fastighetsmäklare i Costa Almería Fastighetsmäklare i Jaén
  • Hjälp och info

    Hur kan vi hjälpa dig?

    • Artiklar och guider
    • Annonsörsinloggning

    Populära sökningar

    Köpa fastighet i Spanien Flytta till Spanien Livet som pensionär i Spanien Leva i Spanien Arbeta i Spanien Topplägen & Fastigheter Ekonomi, juridik och skatteregler Hitta rätt fastighet Spansk kultur och livsstil Regioner i Spanien Flyttprocessen Transport Hälso- och sjukvård Hushåll Fastighetsmarknaden Alicante Språk och integration Säkerhet Mallorca Hitta jobb
  • Annonsörsinloggning
thinkSPAIN Logo Fastigheter

Lägenhet till salu i La Nucia Pueblo , La Nucia, Alicante

  • 280 000 €
  • 95 m2
  • 2
  • 2
Fastigheter

280 000 €

Ref. 9850030

  • 2 sovrum Lägenhet till salu i La Nucia med pool garage - 280 000 € (Ref: 9850030)
1/10

280 000 €

Lägenhet till salu i La Nucia Pueblo , La Nucia, Alicante

  • 95 m2
  • 2
  • 2

Beskrivning

Vi presenterar med glädje detta fantastiska nya projekt med en exklusiv utveckling av 108 nya lägenheter, utformat för dig som söker hög livskvalitet, komfort och en privilegierad miljö i hjärtat av Costa Blanca, La Nucia.

Du kan välja mellan bostäder med 2, 3 eller 4 sovrum, som alla har stora fönster och rymliga terrasser som fyller varje rum med naturligt ljus. Duplexlägenheterna på bottenvåningen har en privat trädgård, medan duplexpenthouse-lägenheterna har ett privat solarium, perfekt för att skapa din egen chill out-/avslappningshörna med fri utsikt över omgivningarna.
Den mysiga vardagsrumsdelen och det fullt utrustade moderna köket smälter samman till en öppen planlösning med direkt tillgång till den vackra terrassen. Samtidigt är det rymliga sovrummet (master bedroom) utformat som en intim svit, med eget badrum och ett omklädningsrum i vissa lägenhetstyper. Alla bostäder inkluderar en parkeringsplats och ett förråd i priset. Dessutom finns det möjlighet till en andra parkeringsplats mot en extra kostnad för lägenheterna med 3 och 4 sovrum.

I denna nya utveckling kan du njuta av följande exklusiva gemensamma ytor:

Infinity pool
Gastrobar
Utrustat gym med klättervägg
Coworkingyta
Lekplats för barn
Välplanerade/landskapsanlagda områden

Utöver de fantastiska bostäderna erbjuder utvecklingen ett perfekt läge och en perfekt omgivning för din bekvämlighet:
Beläget intill Camilo Cano Sports City, är La Nucia en kommun i full expansion som kombinerar natur, sport och hög livskvalitet. Bara några minuter bort hittar du stränderna i Benidorm, vackra och eleganta Altea, naturparken Serra Gelada och ett komplett utbud av bekvämligheter: köpcentrum, skolor, inklusive Elians British School, sjukhus som IMED Levante och Clínica Benidorm, stormarknader och restauranger.
Mycket goda kommunikationer med direkt tillgång till CV-70 och AP-7, 30 minuter till AVE-tågstations, och 45 minuter till Alicante-Elche flygplats.

Plats

La Nucia Pueblo , La Nucia, Alicante Platsen har inte angetts.
  • 45km till flygplatsen
  • 20km till stranden

Funktioner

  • Lägenhet
  • Sovrum: 2
  • Badrum: 2
  • Byggtomt: 0 m2
  • Golvnummer: 1

Hittade du ett fel?

Berätta vad du har upptäckt för att korrigera det

Amorteringskalkylator

€
€
%

889 € per månad*

+ 29 700 € skatter (28 000 €) & utgifter (1 700 €)*

*Observera att resultaten endast är en guide och inte ett inteckning eller offert.

Kontakta annonsören

Hur kan vi hjälpa dig?

€

This field is required

Kontrollera felen ovan
Om annonsören har angett ett kontakttelefonnummer, ser du det efter att du fyllt i och skickat detta frågeformulär.

Ref. 9850030

Genom att skicka in detta formulär, bekräftar du att du samtycker till våra Användarvillkor och vår sekretesspolicy.

Dela

Relaterade fastigheter

2 sovrum Lägenhet till salu i La Nucia Pueblo , La Nucia med pool - 259 000 € (Ref: 9650357) 2 sovrum Lägenhet till salu i La Nucia Pueblo , La Nucia med pool garage - 306 711 € (Ref: 9107991) 1 sovrum Lägenhet till salu i La Nucia med pool garage - 224 000 € (Ref: 9819528) 2 sovrum Lägenhet till salu i La Nucia med pool garage - 307 711 € (Ref: 9501871)

Annons

  1. Spanien
  2. Valencia
  3. Alicante
  4. Costa Blanca
  5. La Nucia
  6. La Nucia Pueblo
  7. 2 sovrum Lägenhet till salu i La Nucia Pueblo , La Nucia med pool garage - 280 000 € (Ref: 9850030)