Populära fastighetssökningar

    Fincas/Hus på landet Hus Lägenheter Villor
    Havsutsikt Hiss Lyxig Nybyggnad Parkering/Garage Simbassäng Terrass/Balkong Trädgård
    Alicante Almería Barcelona Benahavís Calpe / Calp Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Estepona Fuerteventura Girona Ibiza Madrid Mallorca Marbella Mazarrón Mijas Murcia Málaga Orihuela Palma de Mallorca Teneriffa Torrevieja Valencia
    Bläddra bland alla platser och fastighetstyper

Populära hyressökningar

    Fincas/Hus på landet Hus Lägenheter Villor
    Havet/Stranden Havsutsikt Hiss Parkering/Garage Simbassäng Terrass/Balkong Trädgård Utsikt över bergen
    Alicante Almería Almuñécar Altea Barcelona Calvià Cartagena Costa Blanca Costa del Sol Dénia Gran Canaria Granada Ibiza Madrid Mallorca Marbella Murcia Málaga Nerja Orihuela Palma de Mallorca Teneriffa Torre-Pacheco Torrevieja Torrox Valencia
    Bläddra bland alla platser och fastighetstyper
  • Jag vill annonsera på thinkSPAIN

    Jag letar efter en fastighetsmäklare i:

    Alicante Almería Barcelona Castellón Cádiz Girona Granada Málaga Tarragona Valencia
    Se alla fastighetsmäklare
  • Karta / Rita ditt område

    Använd vår interaktiva karta för att hitta fastigheter

Senaste sökningar

    Fastighetsmäklare i San Pedro del Pinatar Fastighetsmäklare i Sax Fastighetsunderhåll / -skötsel i Alicante Advokat / juridiskt ombud i Costa Blanca Fastighetsmäklare i Calvià Hypoteksmäklare i Madrid stad Advokat / juridiskt ombud i San Javier Advokat / juridiskt ombud i Orihuela Fastighetsmäklare i Fuerteventura Fastighetsmäklare i San Miguel de Salinas Advokat / juridiskt ombud i Costa Blanca Fastighetsmäklare i Almuñécar Fastighetsmäklare i Lugo Fastighetsmäklare i Teneriffa
  • Hjälp och info

    Hur kan vi hjälpa dig?

    • Artiklar och guider
    • Annonsörsinloggning

    Populära sökningar

    Köpa fastighet i Spanien Flytta till Spanien Livet som pensionär i Spanien Leva i Spanien Arbeta i Spanien Topplägen & Fastigheter Ekonomi, juridik och skatteregler Hitta rätt fastighet Spansk kultur och livsstil Regioner i Spanien Flyttprocessen Transport Hälso- och sjukvård Hushåll Fastighetsmarknaden Alicante Språk och integration Säkerhet Mallorca Hitta jobb
  • Annonsörsinloggning
thinkSPAIN Logo Fastigheter

Lägenhet till salu i Los Dolses, Orihuela, Alicante

  • 149 900 €
  • 73 m2
  • 2
  • 1
Fastigheter

149 900 €

Ref. 9850625

Samtal
  • 2 sovrum Lägenhet till salu i Los Dolses med pool garage - 149 900 € (Ref: 9850625)
1/40

149 900 €

Lägenhet till salu i Los Dolses, Orihuela, Alicante

  • 73 m2
  • 2
  • 1

Beskrivning

Det presenteras en fantastisk möjlighet att förvärva en exklusiv vindsvåning belägen i det prestigefyllda området Lomas de Cabo Roig, ett av de mest eftertraktade bostadsområdena i Orihuela Costa. Belägen på den övre delen av den nationella vägen N-332 erbjuder denna plats en idealisk kombination av lugn, avskildhet och mycket goda förbindelser med områdets viktigaste stadsdelar och serviceutbud.

Läge för fastigheten är särskilt imponerande, och ligger på ett ungefärligt avstånd av två och en halv kilometer från havet, vilket gör att man kan njuta av närheten till stränderna utan att avstå från en mer avslappnad och mindre trafikerad bostadsmiljö. Denna egenskap gör att Lomas de Cabo Roig är ett högt värderat område både för permanentboende och för dem som letar efter ett andra boende vid Medelhavet.

Vindsvåningen är vänd mot söder och har utmärkt dagsljus under hela dagen, tack vare en optimal solexponering som ger värme och välbefinnande åt de inre ytorna. Denna orientering är särskilt uppskattad på bostadsmarknaden, eftersom den maximerar användningen av dagsljuset och förbättrar fastighetens energieffektivitet.

När det gäller planlösningen har fastigheten två sovrum, båda med ändamålsenliga dimensioner och utformade för att erbjuda komfort och funktionalitet. Dessa utrymmen möjliggör både avkoppling och anpassning efter olika behov, antingen som master bedroom, som gästrum eller till och med som kontor i samband med distansarbete. Det kompletta badrummet, välbevarat och fullt utrustat, har en praktisk placering som svarar mot kraven för det dagliga användandet.

Vindsvåningen ingår i en bostadsförening som har en gemensam pool, ett inslag som tillför ett betydande mervärde till fastigheten. Denna gemensamma yta erbjuder en idealisk miljö för nöje och avkoppling, särskilt under de varmaste månaderna, och gör att man kan njuta av Medelhavsklimatet i en välskött och trevlig omgivning.

Utöver sina inre egenskaper innebär det faktum att det är en vindsvåning ett extra plus av exklusivitet, eftersom det erbjuder större avskildhet, bättre utsikter och en allmän känsla av rymd. Denna typ av fastighet är särskilt efterfrågad av dem som värdesätter lugn och självständighet i en bostadsmiljö.

Området Lomas de Cabo Roig kännetecknas också av närheten till ett brett utbud av service, inklusive mataffärer,

Plats

Los Dolses, Orihuela, Alicante Plats tillhandahålls av annonsören

Funktioner

  • Lägenhet
  • Sovrum: 2
  • Badrum: 1
  • Byggtomt: 0 m2
  • Våningar: 2

Hittade du ett fel?

Berätta vad du har upptäckt för att korrigera det

Amorteringskalkylator

€
€
%

476 € per månad*

+ 16 690 € skatter (14 990 €) & utgifter (1 700 €)*

*Observera att resultaten endast är en guide och inte ett inteckning eller offert.

Kontakta annonsören

Hur kan vi hjälpa dig?

€

This field is required

Kontrollera felen ovan

Ref. 9850625

Genom att skicka in detta formulär, bekräftar du att du samtycker till våra Användarvillkor och vår sekretesspolicy.

Dela

Relaterade fastigheter

2 sovrum Lägenhet till salu i Los Dolses, Orihuela med pool - 159 000 € (Ref: 9533418) 1 sovrum Lägenhet till salu i Los Dolses, Orihuela med pool - 150 500 € (Ref: 9847572) 1 sovrum Lägenhet till salu i Los Dolses, Orihuela med pool garage - 159 000 € (Ref: 9356769) 2 sovrum Lägenhet till salu i Villamartin, Orihuela med pool - 164 999 € (Ref: 9559456)

Annons

  1. Spanien
  2. Valencia
  3. Alicante
  4. Costa Blanca
  5. Orihuela
  6. Orihuela Costa
  7. Lomas de Cabo Roig - Los Dolses
  8. Los Dolses
  9. 2 sovrum Lägenhet till salu i Los Dolses, Orihuela med pool garage - 149 900 € (Ref: 9850625)
Samtal